Προς το περιεχόμενο

Ανταλλαγη twintone-1971 fender super reverb!


noe13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα...λοιπον εχω εναν koch twintone με τον οποιο ειμαι πολυ ευχαριστημενος...με τη μπαντα παιζουμε ενα μιγμα διασκευων και δικα μας κομματια που κινουνται στο ευρυτερο φασμα της ροκ,hard rock και λιγο ψυχεδελεια!

Μεχρι στιγμης ο ενισχυτης με καλυπτει σε ολα ,σε αρκετα ψηλο επιπεδο!Μου εβαλαν ομως τα διαολια,για ανταλλαγη με εναν 1971 fender super reverb!Δεν εχω επικοινωνησει με το παιδια,απλα με διαβεβαιωσε οτι ειναι ολα γνησια χωρις μετατροπες!

Απλα θα ηθελα να καναμε μια γενικη συζητηση τυπου 'αν το κανατε'

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

που κινουνται στο ευρυτερο φασμα της ροκ,hard rock και λιγο ψυχεδελεια!

 

Stick with the Twintone  ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Stick with the Twintone  ;)

μιλαμε οτι το πιο σκληρο που παιζουμε ειναι lenny kravitz,deep purple κ καπου εκει...δεν το σωνουμε ουτε με πεταλια???

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο super reverb ειναι εξαιρετικη βαση για πεταλια, και κατ' εμε, ηχητικα ενα (η δυο) κλικ πιο πανω απο τον Koch. ΟΜΩΣ το βαρος του το εχεις δει?

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ειναι αρκετα διαφορετικοι ηχοι. Ενας μεταχειρισμενος super reverb του 71 σε καλη κατασταση εχω την εντυπωση οτι πιανει πολυ περισσοτερα απο εναν μεταχειρισμενο koch. Επισης αν κουβαλας τον super reverb μπορει και να πεθανεις  ;D - ειναι καλη λυση αν ειναι για στουντιο η τον κοψεις κεφαλι με καμπινα, πχ 2χ10 η 1χ12 με ενα κυκλωματακι προσαρμογης. Εμενα ο super reverb ειναι ο αγαπημενος μου ενισχυτης, αλλα δεν ειναι πολυ δημοφιλης λογω βαρους.

 

παιξε πριν αποφασισεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον εχω παιξει αρκετα ;D και τα καθαρα του για μενα ειναι σημειο αναφορας,οταν δοκιμαζω καποιον αλλο ενισχυτη!

Το βαρος του ειναι ο βασικος λογος που δεν τον εωχω ανταλλαξει ακομα...ο αλλος ειναι η ευελιξια του κοχ που βολευει για τα covers που παιζουμε!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

δοκιμασε να τον κουβαλησεις δεκα μετρα και μετα σκεψου παρκινγκ, κιθαρα και πεταλια, στησιμο λαιβ και μετα παλι τα ιδια και εχεις την απαντηση σου  O0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε να τον κουβαλησεις δεκα μετρα και μετα σκεψου παρκινγκ, κιθαρα και πεταλια, στησιμο λαιβ και μετα παλι τα ιδια και εχεις την απαντηση σου  O0

δικιο εχς...ειναι αυτος ο γ@μημενος ο ηχος ομως....

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε να τον κουβαλησεις δεκα μετρα και μετα σκεψου παρκινγκ, κιθαρα και πεταλια, στησιμο λαιβ και μετα παλι τα ιδια και εχεις την απαντηση σου  O0

Έκανα αμάν να τον πάρω, μια φορά τον πήρα για live, έπαθα βουβωνοκήλη. Τον πούλησα.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου