Προς το περιεχόμενο

Ανταλλαγη twintone-1971 fender super reverb!


noe13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Guru

η λυση ειναι απλη:  κεφαλη, η combo 2x10 οπως αυτο. Αμα πεισω τωρα ποτε το γιαννη το μονο (που δεν ειναι καν κιθαριστας, στο στουντιο τον εχει) να μου τον πουλησει θα ειμαι ευτυχισμενος ανθρωπος!!

 

16123080_244141886042864_5126519397397037056_n.thumb.jpg.da7a9af1a3d19f61d56c13b3dbacfe63.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η combo 2x10 οπως αυτο.

 

ή  απλα  παιρνεις εναν vibrolux που ειναι,σχεδον,ο ιδιος ενισχυτης...

 

το προβλημα ειναι οτι κανει τα τριπλα λεφτα  ;D

 

εχει παντως πλακα που οι ακριβοι μεγαλοι  Fender ενισχυτες των 60s & 70s (twin,super,pro) εχουν σημερα τα μισα (ή και πολυ λιγοτερο)  λεφτα σε σχεση  με τους αντιστοιχους φτηνους μικρους  (Deluxe,Vibro,princeton)

 

κακο πραμα το ΒΑΡΟΣ.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περιοδους GAS θα τον αντάλλαζα, ωστόσο με βαση την λογική ο αλλος τον δινει γιατι βαρεθηκε να τον κουβαλα.

 

Πιστεύεις ότι η διαφορα στον ηχο αξιζει το κουβαλημα; Ειδικα οταν παιζεις σε μαγαζια με χαλια ηχο; Προφανως το αποτελεσμα απο πλευράς ποιότητας για τους ακροατές είναι ανύπαρκτο, οπότε αν το κανεις θα το κανεις για την δικιά σου κ@υλα.

 

Οπότε αν θεωρεις οτι κ@υλα > του βαρους ανταλλαξε τον.

 

προσωπικά δεν θα τον αντάλλαζα.

All the money of the world can't buy me

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης βεβαιωσου οτι ειναι του 1971 ,αν εχει master volume οπως ολοι οι SR που υπαρχουν αυτη τη στιγμη στις αγγελιες, ΔΕΝ ειναι.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ εγω τεινω να κρατησω τον δικο μου...τον εχω κανει κ σαν καινουριο με service κ λαμπες,πραγμα που θα πρεπει να ξανακανω στον φεντερ!

Επισης συμφωνουμε οτι αυτοι οι ενισχυτες πλεον ειναι μονο για στουντιο

Αφηστε που οσο κ να το τεντωσω,δε μπορω να βρω κατι που να με χαλαει στον κοχ!

 

sf δεν ηταν σιγουρος,μου ειπε ειναι αναμεσα 71-73,κατι που αν  ενδιαφερθω σοβαρα εννοειται θα ψαξω!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα και γω έναν σε μια άκρη στο χώρο μου εκπληκτικός ήχος τα καθαρά του άψογα αλλά αυτός που χρησιμοποιώ σχεδόν πάντα μια κεφαλή bassman μετατροπή σε combo με 1x12 κέρδισε λόγω βάρους και όταν χρειάστηκα ακόμα πιό ελαφρύ ενισχυτή και πήρα έναν blues junior ο super το καμάρι μου άλλαξε ιδιοκτήτη ;D

Δεν το μετάνοιωσα ;D

 

 

 

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

με Fender Hot Rod DeVille 212 III 60W του 93-96???

 

Εγώ δε θα το κάνα. Πολλοί θα πουν πόσο έχουν πουλήσει οι ενισχυτές αυτής της σειράς αλλά η κατασκευή τους δεν είναι καλή. Υπάρχουν αρκετές αναφορές ότι οι πλακέτες υπερθερμαίνονται και πιάνουν φωτιά, η ένταση αυξάνεται απότομα κλπ. Αν θες Fender ψάξε στο site, σε Ευρωπαϊκά μαγαζιά και κυρίως σε Ebay/Reverb για ιδιώτες. Μπορείς να βρεις Silverface αρχές '70 σε λογικές τιμές με πολύ όμορφο ήχο και μεγαλύτερη ευκολία επισκευής αν χρειαστεί. Εγώ έχω έναν του '73 (αγορά πριν 7-8 χρόνια) και δουλεύει αθόρυβα και απροβλημάτιστα λες και είναι ενισχυτής νέας παραγωγής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δε θα το κάνα. Πολλοί θα πουν πόσο έχουν πουλήσει οι ενισχυτές αυτής της σειράς αλλά η κατασκευή τους δεν είναι καλή. Υπάρχουν αρκετές αναφορές ότι οι πλακέτες υπερθερμαίνονται και πιάνουν φωτιά, η ένταση αυξάνεται απότομα κλπ. Αν θες Fender ψάξε στο site, σε Ευρωπαϊκά μαγαζιά και κυρίως σε Ebay/Reverb για ιδιώτες. Μπορείς να βρεις Silverface αρχές '70 σε λογικές τιμές με πολύ όμορφο ήχο και μεγαλύτερη ευκολία επισκευής αν χρειαστεί. Εγώ έχω έναν του '73 (αγορά πριν 7-8 χρόνια) και δουλεύει αθόρυβα και απροβλημάτιστα λες και είναι ενισχυτής νέας παραγωγής.

μου προτεινουν ανταλλαγες και επειδη εχω παρα πολλες προτασεις,αυτες που με προβληματιζουν πιο πολυ τις παραθετω να τις συζητησουμε

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου