Προς το περιεχόμενο

Enter Sandman - Metallica - Guitars only - Raw guitar tone Mesa Boogie Mark III


sotosprince

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Crunch καναλι οχι Lead. Οταν βρω χρονο θα περασω ολες τις ρυθμικες με 2 κιθαρες . Ελπιζω να σας αρεσει!

Torpedo CAB + Custom made "Black Album tone" Impulse No added postprocessing effects

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μου είναι πολύ δύσκολο να κρίνω ως ήχο, αν και τον ακούω πολύ κοντά στο original.

 

Αυτό που μου έκανε λίγο εντύπωση είναι, όμως, οτι μου φάνηκε ότι "τραβάς" λίγο στο χρόνο (πας λιγάκι πιο αργά από το αρχικό σου tempo, ή από το original, τέλος πάντων που το έχω λιώσει στο άκουσμα).

 

Πιστεύεις ότι έχει βάση αυτό που λέω; Φυσικά εντελώς φιλικά! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είναι πολύ δύσκολο να κρίνω ως ήχο, αν και τον ακούω πολύ κοντά στο original.

 

Αυτό που μου έκανε λίγο εντύπωση είναι, όμως, οτι μου φάνηκε ότι "τραβάς" λίγο στο χρόνο (πας λιγάκι πιο αργά από το αρχικό σου tempo, ή από το original, τέλος πάντων που το έχω λιώσει στο άκουσμα).

 

Πιστεύεις ότι έχει βάση αυτό που λέω; Φυσικά εντελώς φιλικά! :)

ναι οντως ετσι ειναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτώντας το κανάλι σου πιστεύω ότι έχεις εξαντλήσει το θέμα ενισχυτή, ειδικά μέσα από YouTube που οι διαφορές είναι μικρές από βίντεο σε βίντεο με τον ίδιο ενισχυτή σε κομμάτια της ίδιας μπάντας.

 

Θα ήταν ενδιαφέρον να κάνεις ένα βίντεο με τις κιθάρες σου αναφέροντας ότι πληροφορίες έχεις (μοντέλο, χρονολογία, χώρα παραγωγής κλπ), τι αλλαγές έχεις κάνει αν έχεις κάνει και παίξιμο η κάθε μία στον ίδιο ενισχυτή. Όλες οι θέσεις και συνδυασμοί μαγνητών και πιο σημαντικό: καθαρός ήχος, όχι μόνο drive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Κοιτώντας το κανάλι σου πιστεύω ότι έχεις εξαντλήσει το θέμα ενισχυτή, ειδικά μέσα από YouTube που οι διαφορές είναι μικρές από βίντεο σε βίντεο με τον ίδιο ενισχυτή σε κομμάτια της ίδιας μπάντας.

 

Θα ήταν ενδιαφέρον να κάνεις ένα βίντεο με τις κιθάρες σου αναφέροντας ότι πληροφορίες έχεις (μοντέλο, χρονολογία, χώρα παραγωγής κλπ), τι αλλαγές έχεις κάνει αν έχεις κάνει και παίξιμο η κάθε μία στον ίδιο ενισχυτή. Όλες οι θέσεις και συνδυασμοί μαγνητών και πιο σημαντικό: καθαρός ήχος, όχι μόνο drive.

Το ξερω οτι ισως εχω καταντησει πολυ γραφικος και κουραστικος χαχα αλλα εχω μεγαλο κολλημα με το lead καναλι του συγκεκριμενου ενισχυτη! Μαλλον θα πρεπει να ασχοληθω και με το καθαρο καναλι οπως λες! Απο κιθαρες δεν εχω τπτ τρελο για να παρουσιασω. :)\

Φιλικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου