Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια στην επιλογή ονόματος (μη-μουσικό)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρακαλώ δείτε για λίγο αυτό.

 

http://sfyraki.blogspot.com/2008/08/blog-post_22.html

 

Χαίρετε. Μια μικρή βοήθεια παρακαλώ από τους φίλους αυτής της σελίδας, ή ακόμα καλύτερα τους άγνωστούς της επισκέπετες..

 

Η κατάσταση έχει ως εξής: Έχω ένα σχέδιο στο μυαλό μου. Κωδική ονομασία: Σχέδιο Β'. Χαζό ακούγεται, ε;; Λοιπόν, πρόκειται για μια άτυπη ομάδα ανθρώπων που θα προσφέρουν τον καλλιτεχνικό τους οβολό σε ένα συνολικό έργο με καλό, φιλανθρωπικό σκοπό. Και ενώ έχουν λυθεί οι λεπτομέρειες στο μυαλό μου, αντιμετωπίζω το εξής ζήτημα:

 

Όνομα.

 

Οπότε σκέφτηκα να ζητήσω τη βοήθειά σας. Καλώς εχόντων των πραγμάτων και άνευ συγκλονιστηκού απροόπτου, θα έχετε νεότερα σύντομα. Ένα καλό όνομα όμως θα βοηθήσει να ξεκινήσουμε γρήγορα και δυναμικά.

 

Σας ευχαριστώ προκαταβολικά,

αναμένω την συμμετοχή σας

 

(Μπορείτε να αφήσετε σχόλιο σε αυτή την ανάρτηση, να στείλετε ένα e-mail στο [email protected], να με προσθέσετε ως επαφή στο MSN Messenger με το e-mail [email protected], αν με γνωρίζετε προσωπικά, να μου στείλετε ένα γραπτό μήνυμα..)

http://sfyraki.blogspot.com/ - Tom Still Waits
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε συ πρανγκουλίνι δεν αφηνεις τα σαιτ κ τις φιλοζωικες οργανώσεις για την τρίτη λυκειου φέτος γιατι η πανελλήνια δε θελει ουτε συνθια ουτε λαιβ ναπούμ.Ασε που το προβλημα σου στο θεμα δεν λεει τπτ για κανεναν.....Ονομα στο τι?Τι οργανωση?Πως θα δράσει?Πως θα χρηματοδοτηθει?Ποιος θα διευθυνει?Τι παει να πει ατυπη?Ομαδα για λαιβ θες να κάνεις?Μεσα απ το νοιζ θα βρεις πράμα?Ψαξε τοπικα πρωτα κ μετα κανε επεκταση αν θα σου παει καλα.

 

Συνελθετε μικρούληδεεεεεεεεες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ από εμένα. Μακάρι να βλέπουμε τέτοιες προσπάθειες να ανθίζουν.

 

Προφανώς σε αυτή σου την προσπάθεια θα βρεθούν πολλοί <<δύσπιστοι>> να τα βάψουν όλα μαύρα και να σε κατηγορήσουν, λες και πας να κάνεις κάποιο έγκλημα.

 

Μην μασάς όμως, κάνε αυτό ακριβώς που έχεις στο μυαλό σου.

 

Πριν <<μεγαλώσεις>> και συνέλθεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ από εμένα. Μακάρι να βλέπουμε τέτοιες προσπάθειες να ανθίζουν.

 

Προφανώς σε αυτή σου την προσπάθεια θα βρεθούν πολλοί <<δύσπιστοι>> να τα βάψουν όλα μαύρα και να σε κατηγορήσουν, λες και πας να κάνεις κάποιο έγκλημα.

 

Μην μασάς όμως, κάνε αυτό ακριβώς που έχεις στο μυαλό σου.

 

Πριν <<μεγαλώσεις>> και συνέλθεις.

 

Είπα να μην ασχοληθώ, αλλά βλέπω ότι έχουμε προκαταβολική απαξίωση των λογικών απόψεων για το θέμα, με αφορισμούς του τύπου : πριν "μεγαλώσεις" και συνέλθεις....

 

Το λοιπόν: αυτό το εγχείρημα είναι καταδικασμένο σε απόλυτη αποτυχία. Το γιατί, μόνο αν υπάρξει αντίστοιχο ενδιαφέρον, οκ ?

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα νομίζω εξηγεί το παιδί στο blog του...

 

 

 

εχεις δικιο εξηγει στο μπλογκ αλλα εγω μενω με αποριες.Παλι δεν αλλαζει η απαντηση προταση μου.Ενισχύω την απο πανω απάντηση για τα περι αποτυχίας μονο τα περι ηλικίας τα ειπαμε πιο πανω.

 

Τεσπα αν τελικα μπορεσεις κ υλοποιήσεις κατι τετοιο καλη επιτυχια.Αν οχι την επομενη φορα σκεψου κατι πιο οικολογικο.Π.χ.Μαζεψε τα κωλοπαιδα της γειτονιας κ πατε να βαλετε κανα δεντρο ή να μαζέψετε τα σκουπιδια απο καμμια ακτή ή πλατεια.Γενικα καντε κάτι πιο υλοποιήσημο,άμεσο και οφέλιμο.Οχι πως αυτο που σκεφτηκατε ειναι μάπα απλα φαινεται ενα ονειρο σε καποιον που εχει ζήσει διοργανώσεις ελληνικες,άτυπες απο κοινούς πολίτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι λένε: Δεν χρειάζεται να σώσεις εσύ τον κόσμο. Δεν μπορείς άλλωστε. Καλύτερο θα ήταν να ασχοληθείς με τον μικρόκοσμό σου, το σπίτι σου, την οικογένειά σου, τους φίλους σου, την πόλη σου. Και μετά, βλέπουμε.. Ξεκίνα όμως από τα μικρά. Το πιστεύω αυτό, για έναν λόγο παραπάνω, ότι το υποστηρίζουν αγαπημένα μου πρόσωπα. Δεν αφήνω και τα δικά μου, τα "εδώ". Είστε όμως τόσο δύσπιστοι, μίζεροι και σκοροφαγομένοι που ούτε και θέλω να ξέρω πως λειτουργείτε στη μουσική.

 

Είναι δύσκολο εγχείρημα, δε λέω. Μπορεί και εγώ ο ίδιος μέχρι αύριο να το έχω εγκαταλέιψει λόγω δυσκολιών, μαθημάτων.. Η πρόταση όμως υπάρχει, και είναι ανοιχτή για όλους. Εξάλλου, για το Θεό, και να μην τα καταφέρω, δεν θα πληγωθώ!! Δεν θα πάθω κακό. Οπότε ποιός ο λόγος να φέρνετε αντίρρηση;; Να με προστατέψτε από τι;;

 

Όποιος θέλει να βοηθήσει, ευπρόσδεκτος.

Και ζητώ συγνώμη από το forum και τον yameth για το άνοιγμα αυτού του θέματος, απλώς σκέφτηκα πως θα υπήρχαν ίσως ενδιαφερόμενοι. Δεν ανήκω σε καμία οργάνωση, κανέναν οργανισμό, κανέναν σύλλογο.. Ούτε καν πολίτης δεν είμαι, 17 χρονών είμαι. Ζητώ τη βοήθειά σας όμως. Και σας ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις σας.

http://sfyraki.blogspot.com/ - Tom Still Waits
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε καν πολίτης δεν είμαι, 17 χρονών είμαι. Ζητώ τη βοήθειά σας όμως. Και σας ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις σας.

 

Φίλε μου, το να είσαι 17 χρονών και να αναζητείς δημιουργικούς τρόπους για να περνάς την ώρα σου είναι αξιέπαινο. Όμως, πρέπει να καταλάβεις ότι το project που μας περιέγραψες δεν μπορεί ούτε να σχεδιαστεί, ούτε να οργανωθεί, ούτε να διοικηθεί, ούτε να τελεσφορήσει, ούτε να δημοσιοποιηθεί, ούτε να αποδώσει στην απόλυτα ερασιτεχνική και καιροσκοπική βάση που το θέτεις.

 

Δεν προσπαθούμε να προστατεύσουμε εσένα - εσύ (όπως το λές άλλωστε) δεν πρόκειται να πάθεις τίποτε. Προσπαθώ να προστατεύσω εκείνους που ενδεχομένως θα ενέδιδαν σε αυτό που προτείνεις, προσπαθώντας να εκμαιεύσω αυτό που "μυρίζει" από δέκα χιλιόμετρα: ότι δηλαδή είσαι νέος και ότι αύριο το πρωί μπορεί να αλλάξεις γνώμη λόγω μαθημάτων.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δω ότι έχει ανταπόκριση, και ότι υπάρχει συμμετοχή, έτσι ακριβώς όπως το έχω σκεφτεί.. Το ορκίζομαι και το υπογράφω, επειδή με ξέρω: Δεν υπάρχει περίπτωση να πω όχι μετά, ο κόσμος να χαλάσει. Ό,τι και να γίνει!!!!

http://sfyraki.blogspot.com/ - Tom Still Waits
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ το οτι είναι κάτι ονειροπόλο κυρίως... Αλλα εφόσον δεν υπάρχει τίποτα το οποίο κάνει κακό σε κάποιον ίσα ίσα καλό δεν υπάρχει λόγος να το ξανασκευτεί το παλικάρι... Τώρα που το θέλει ας το κάνει... Επίσης αγαπητέ πραγκούλη, το αν ξέρεις τον εαυτό σου άστο για αργότερα, τον εαυτό σου τον μαθαίνει κ όταν είσαι 20 και όταν είσαι 30 κ πάει λέγοντας... πάντα θα ανακαλύπτεις σε σενα που δεν το είχες δεί τόσο καιρό... Εγώ πάντως μαζί σου... Προτείνω και ένα όνοματάκι... ''Ένα ποιημα για ζωή..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου