Προς το περιεχόμενο

Fender Custom shop μαγνήτες στις μεξικάνικες στρατ/τέλε ή marketing trick;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω ακουσει μια φημη οτι μονο οι πρωτες παρτιδες baja φορουσαν τους custom shop μαγνητες και οτι αυτες που πωλουνται τωρα βγαινουν με καποιους αλλους made in mexico....εχει ακουσει κανεις κατι παρομοιο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αν συμβαινει κατι τετοιο λογικα θα το γραφει στα specs της κιθαρας στη fender η θα υπαρχουν επιβεβαιωμενες "δηλωσεις" σε φορουμ!

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως λοιπον η φημη δεν ειναι απλα φημη αλλα πραγματικοτητα....να τι γραφει στο site της η fender για την baja:"Special features include a soft V-shaped neck, custom pickups with four-way switching, knurled chrome knobs and "Custom Shop Designed" neckplate"................πριν απο 1-2 μηνες ομως ονοματιζε τους μαγνητες:custom shop broadcaster bridge and custom shop twister neck pick-ups....κριμα για την fender που εκανε κατι που μπορει να χαρακτηριστει και σαν π@υστια!..Παντως οσοι ορεγονται μια baja ας μην αποθαρυνθουν απο αυτο, η κιθαρα παιζει πολυ καλα και με τους καινουριους μαγνητες!(μιλαω εχοντας προσωπικη πειρα!..).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να εξηγησω ομως τι εννοω με την λεξη π@υστια χωρις να παρεξηγηθω θα αναφερω το εξης: ολα τα μεγαλα on line "μαγαζια" (thomman, mucisian's friend κ.λ.π.) δεν εχουν ενημερωθει -σκοπιμως κατα τη γνωμη μου- για αυτη την "αλλαγη" και συνεχιζουν να διαφημιζουν στα site τους μια κιθαρα που φοραει τους ιδιους μαγνητες που φορουν τα πολυ πιο ακριβα custom shop μοντελα της εταιριας.Αυτο βεβαια αποτελει ενα μεγαλο δελεαρ για τον υποψηφιο αγοραστη ο οποιος πεφτει θυμα παραπληροφορησης...εδω λοιπον ειναι η π@υστια της υποθεσης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο ισχύει μάλλον με όλη τη σειρά Classic της Fender (Strat CP50s, Strat CP60s, Βaja Tele)

 

Λεπτομέρειες αύριο, με ντοκουμέντα από εμένα ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην αγωνιάτε, εν ολίγοις θα πω ότι οι νέες Classic Player 60s (τουλάχιστον για αυτές μπορώ να μιλήσω εκ πείρας) δεν έχουν αυθεντικούς (δηλαδή αμερικάνικους) Custom Shop 69 μαγνήτες, αλλά Μεξικάνικους με τα ίδια ακριβώς specs.

 

Τα πρώτα μοντέλα που κυκλοφόρησαν το 2006 είχαν (μάλλον) αμερικάνικους μαγνήτες, αλλά μετά (επίσης μάλλον) λόγω μεγάλης ζήτησης, η παραγωγή μεταφέρθηκε στο Mexico...

 

Αύριο θα σας πω πώς ανακάλυψα όλο αυτό το κόλπο της Fender.

 

Πάντως, για να μην ανησυχείς φίλε Theopas, η συγκεκριμένη κιθάρα ΣΚΟΤΩΝΕΙ, άσχετα με το πού έχουν φτιαχτεί οι μαγνήτες της ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, για να μην ανησυχείς φίλε Theopas, η συγκεκριμένη κιθάρα ΣΚΟΤΩΝΕΙ, άσχετα με το πού έχουν φτιαχτεί οι μαγνήτες της
μωρε και η baja μου σκοτωνει- εξαλλου με τα δικα μου αυτια την επελεξα και οχι καποιου αλλου- απλα καποιες φορες αισθανεσαι λιγο μ@λ@κας με αυτα που συμβαινουν...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα καποιες φορες αισθανεσαι λιγο μ@λ@κας με αυτα που συμβαινουν...

 

Έχεις απόλυτο δίκιο. Κι εμένα στην όλη υπόθεση δεν με χάλασε η ποιότητα ή ο ήχος της κιθάρας, αλλά το ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΤΟ ΨΕΜΑ της Fender... >:(

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου