Προς το περιεχόμενο

RAMMSTEIN-live athens 2010


dr.peters

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χτες ημουν στο λαιβ των ραμσταιν στην μαλακασα!

οσοι με ξερουν, ξερουν πως δεν ειμαι καθολου φαν της αγγλικης μεταλ σκηνης, πολλω δε της γερμανικης!

πιο συγκεκριμενα δεν ηξερα ουτε ενα κομματι τους, ουτε καν τι παιζει με αυτους τους τυπους, παρα μονο οτι εχουν ενα βιτσιο με τις φωτιες! :P

 

 

μπορω να πω λοιπον, οτι ηταν το πιο εντυπωσιακο λαιβ που εχω δει ποτε!

απο ηχο ολα ηταν τελεια, η σκηνοθεσια του σοου ηταν αψογη, εξωπραγματικη για τα ελληνικα δεδομενα θα ελεγα!

 

τα μονα αρνητικα ηταν το σαπορτ(κομπικραιστ) που αρεσε βεβαια στον κοσμο, αλλα ηταν πολυ πολυ εξω απο τα δικα μου γουστα(ευτυχως ετσι και αλλιως δεν παιξαν πολυ, μονο 4-5 κομματια) αλλα και ο λιγος χρονος που κρατησε το σοου των ραμσταιν!(10βγηκαν, 11μιση την εκαναν)

 

το σοου επι σκηνης ειχε τα παντα, φωτιες, βεγγαλικα, σιδεροπριονα, σαπουναδες, ταναλιες και ο,τι μπορει να φανταστει ακομα και ο πιο απαιτητικος μεταλας! :P

 

δυο πραγματα μου καναν εντυπωση!

τρια μαλλον!

ο πληκτρας, που οσο επαιζε, ειχε απο κατω του εναν διαδρομο γυμναστηριου και εβγαλε ολο το λαιβ στο περπατητο, πραγμα που ειχε ιδιαιτερη πλακα(ελπιζω να παιρνει παραπανω λεφτα απο τους αλλους, γιατι αλλιως θα ναι αδικια),ο πληκτρας ξανα που σε ενα μπρεικ απο το περπατημα μπηκε πανω σε μια πλαστικη βαρκα και αφεθηκε στα χερια του κοσμου και τον σεργιαναγανε σε ολη την αρενα και τελος, η στιγμη που ανεβηκε ενας -και καλα- θαυμαστης του γκτουπ πανω στην σκηνη και αρχισε να χορευει και κατα λαθος ο τραγουδιαρης του εριξε με το φλογοβολο και λαμπαδιασε και τρεχαν οι ροουντιζ να τον σβησουν! ;D

 

μουσικα ο ηχος ηταν πολυ καλος, αν και ωρες ωρες εξωφρενικα δυνατος ακομα και με ωτοασπιδες!

οι ραμσταιν τοσο συντονισμενοι οσο περιμενεις απο μια μπαντα αυτου του επιπεδου και μουσικα αλανθαστοι!

 

αυτα!

κανενας αλλος απο το νοιζ ηταν αραγε? :P

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χτες ημουν στο λαιβ των ραμσταιν στην μαλακασα!

οσοι με ξερουν, δεν θα μου ξαναμιλήσουν για το υπόλοιπο του 2010.

 

;D

 

Άντε καλά πέρασες πάλι  8)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χτες ημουν στο λαιβ των ραμσταιν στην μαλακασα!

οσοι με ξερουν, δεν θα μου ξαναμιλήσουν για το υπόλοιπο του 2010.

 

νταξει, ευτυχως δεν εχουν μεινει και πολλοι μηνες ακομα........! :) :)

 

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανενας αλλος απο το νοιζ ηταν αραγε? :P

 

 

 

ναι ειχα ανεβει και εγω,βασικα ειναι κατι αλλο περα του Metal(ευτυχως),γενικα οσο επαιζαν τοσο ΔΕΝ βαριοσουν,να μαστε καλα να βλεπουμε τετοια Show και παλι,παντως ειναι κορυφαιοι σε ολα..οσοι δεν πηγαν απλα εχασαν..φοβερη ατμοσφαιρα, φοβερα σκηνικα,φοβερος ηχος,απιστευτο performing και τα λοιπα και τα λοιπα...RAMMSTEIN!!

 

 

dsc00095f.jpg

dsc00096l.jpg

dsc00098mub.jpg

dsc00110a.jpg

dsc00111o.jpg

dsc00112kp.jpg

dsc00113al.jpg

dsc00121gl.jpg

dsc00125ez.jpg

dsc00126ox.jpg

dsc00127j.jpg

dsc00128eg.jpg

dsc00129ds.jpg

dsc00130ht.jpg

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου