Προς το περιεχόμενο

άλλο ένα θέμα για επιλογή ενισχυτή


crimson

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω γνωστό μου που έχει μαγαζί με μουσικά και συνεργάζεται με τον λογοθέτη(και σχεδόν όλους τους άλλους)άλλα έχει πολύ καλύτερες τιμές απο αυτόν, οποίος ενδιαφέρετε ας μου στείλει PM να του πω διεύθυνση κλπ..

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ο thunder με τον screamer πάντως έχουν τεράστια διαφορά στον ηχο με τον πήχη να κλείνει προς τον screamer φυσικα..990 τον έχει ο Θωμάς και όπως είπες 1050 με την έκπτωση ο λογοθέτης οπότε δεν μιλάμε για μεγάλη διαφορά στην τιμή.. κατά την γνώμη μου παρτον απο Ελλάδα διότι είναι βαρύ πράγμα και πολύ πολύ ευαίσθητο' date='δεν είναι για πολλές μετακινήσεις (λάμπες...)[/quote']

Φίλε whitenoise θα διαφωνήσω και θα τονίσω ακόμα μια φορά την υποκειμενικότητα της κρίσης μας.Δύο φορές πήγα και τους άκουσα(screamer,thunder) και τις δύο με κέρδισε ηχητικά ο thunder.Χοντρικά θα έλεγα ότι ο thunder είναι για blues-rock-hard rock ενώ ο screamer είναι πολύ πιό βρώμικος με αρκετά περισσότερα γκάζια.Πάντως ο thunder χωρίς το βάθος κάνει 722¤ από thomann και όντως οι τιμές δεν έχουν τραγική διαφορά από Ελλάδα αλλά εγω θα περιμένω και τον carvin nomad 112 να δω τι λέει.Τελικά τον peavey classic τον ξανακουσα με την rockinger και δεν μου άρεσε τοσο πολύ ιδίως η παραμόρφωση του.Αυτά όμως είναι υποκειμενικά όπως είπα και καθένας ας ακούει πρίν αγοράζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όποιος αγοράσει κατι χωρίς να το δοκιμάσει πριν,το λιγότερο που θα μπορούσαμε να τον χαρακτηρίσουμε είναι ηλίθιο. το μόνο που θα ήθελα να επισημάνω είναι οτι για να έχεις πλήρη άποψη για ένα μηχάνημα θα πρέπει πρώτα να το ψάξεις καλά, πράγμα που σίγουρα δεν προλαβαίνεις στο δεκάλεπτο που το δοκιμάζεις στην κάθε αντιπροσωπεία.. οχι ο screamer δεν είναι μόνο για γκάζια είναι πολύ ευέλικτος και πολυδιάστατος ενισχυτής και με καταπληκτικά καθαρά επίσης(δεν τον έφτιαξα, απλά τον αγόρασα)η αλήθεια είναι πως έπαιξα και πειραματίστηκα τουλάχιστον 1 ωρα με αυτόν(καλό παλικαράκι αυτός που μου τον έδωσε) όσο για τον thunder γούστα είναι αυτά…απλά τυνχανει να αρέσει στους περισσότερους ο screamer (και σε εμένα)γιαυτο το αναφέρω.. :wink:

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

whiteNoise

Πολύ καλή επιλογή και σε αυτά τα χρήματα τέλεια τον έχω παίξει αρκετά έχω πολύ καλές εντυπώσεις και κατά τι γνώμη μου καλύτερος από τον thunder με παραπάνω κανάλια

Καλορίζικος …

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου