Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους. Σκέφτομαι να ξεκινήσω μαθήματα τσέλο, αλλά θα ήθελα πρώτα να αγοράσω δικό μου όργανο, ώστε να μάθω λίγο να το χειρίζομαι μόνη μου. Η αγορά του κατάλληλου οργάνου με έχει προβληματίσει αρκετά, καθώς θέλω να ξεκινήσω με ένα οικονομικό όργανο.

 

 Άλλα θέματα στο φόρουμ με κατατόπισαν κάπως, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω πιο συγκεκριμένα για κάποιες μάρκες, που είδα πως είναι οικονομικές (έως περίπου 500 ευρώ): Infinity, Valencia, Cremona, B.Muller, Thomann, Stagg, Vivaldi.

 

Θα έπρεπε κατά τη γνώμη σας να προτιμήσω/απορρίψω κάποια/ες από αυτές;

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

500 ευρω δεν φτανουν για τσελο… αν δεν εχεις ξαναπιασει τετοιο οργανο πηγαινε καλυτερα στο ωδειο πρωτα να δεις τα οργανα τους  και κρατησε τα χρηματα σου,

 

η γνωμη μου ειναι οταν μπορεις να δοσεις 1000 ευρω, προσπαθησε να βρεις καποιο μεταχειρισμενο μοντελο που να ξερεις σιγουρα την τιμη του καινουριο, δηλαδη να ξερεις πχ οτι αυτο κανει 2000 καινουριο (εχουν ταμπελακια με τη φιρμα του εργοστασιου και το μοντελο μεσα στο ηχειο, αν κοιταξεις απο την τρυπα f) μην δινεις σημασια στο λουστρο αν ειναι σπασμενο, δες μονο τα ξυλα μην εχουν σπασιματα που κολληθηκαν και σκεβρωματα, να ειναι ισιος ο λαιμος και η επιφανια του fingerboard λεια

 

πηγαινε ομως πρωτα στο ωδειο και σε μαγαζια και δες οργανα  και διαβασε για αυτα, αν βιαστεις θα κανεις λαθος   

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου