Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χαιρετε,φιλος θελει να αρχισει μπουζουκι,ψαχνει να αγορασει ενα οργανο μεχρι τα χρηματα που αναφερω,υπαρχει κατι της προκοπης στα χρηματα αυτα;γιατι εχω ακουσει περιπτωσεις που πηραν ενα οργανο,αλλα το παρατησαν γρηγορα ειτε γιατι ηταν δυσκολοπαιχτο ειτε ειχε γινει λαθος αγορα,οποιος φιλος εχει αποψη ας δωσει μια βοηθεια,και μεταχειρισμενο τον ενδιαφερει,ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από όσο ξέρω όχι. Δεν έιμαι μπουζουξής αλλά από όσο γνωρίζω από φίλους είναι πολύ λίγα τα λεφτά αυτά για να πάρεις μπουζούκι της προκοπής. (δυσκολόπαιχτο είναι έτσι και αλλιώς το μπουζούκι στο ξεκίνημα λόγω των διπλών μεταλικών χορδών και του πολύ λεπτού μπράτσου.

Θέλει σωστό πιάσιμο και πολύ επιμονή στην τεχνική της πένας για να σημειώσεις πρόοδο)

Μπορεί να ψάξει να βρει κανα μεταχειρισμένο για να ξεκινήσει να μελετάει αλλά αργότερα θα χρειαστεί σίγουρα να πάει σε κάτι καλύτερο.

Περίμενε να σου απαντήσει και κάποιος μπουζουξής που ξέρει να στα πει καλύτερα.

 

 

 

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαιρετε,φιλος θελει να αρχισει μπουζουκι,ψαχνει να αγορασει ενα οργανο μεχρι τα χρηματα που αναφερω,υπαρχει κατι της προκοπης στα χρηματα αυτα;γιατι εχω ακουσει περιπτωσεις που πηραν ενα οργανο,αλλα το παρατησαν γρηγορα ειτε γιατι ηταν δυσκολοπαιχτο ειτε ειχε γινει λαθος αγορα,οποιος φιλος εχει αποψη ας δωσει μια βοηθεια,και μεταχειρισμενο τον ενδιαφερει,ευχαριστω

 

Αν ανέβεις στα 350 όλο και κάτι παίρνεις. Νομίζω ότι σε αυτά τα λεφτά ο Μάτσικας είναι μονόδρομος. Είχα δοκιμάσει κάποια μπουζούκια γύρω στα 300-400 και παιζόντουσαν μια χαρά. Μη κολλήσεις σε ντούγιες και άλλους δράκους που σου λένε για να πουλησουν. Η ταστιέρα να είναι ευκολη.

 

Προσοχή στις αγγελίες γιατί εγώ την πάτησα με μπουζούκι. Δε φαίνονται εύκολα τα σκευρώματα όπως στην ηλ. κιθάρα. Αν πας για μεταχειρισμενο πάρε μαζί κάποιον να ξέρει από όργανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα σε αυτα τα χρηματα καποια που εχει δει μαλλον θα τον ταλαιπωρησουν,π.χ.

http://access-prostage.gr/page/default.asp?id=24&la=1&prID=8973

http://www.artsound.gr/catalog/solist-mpoyzoyki-tetraxordo-figoyra-kokkini-petaloyda-p-27339.html

τα σαιτ ειναι ενδεικτικα,δεν εχω καμια διαθεση για διαφημηση απλα τα παραθετω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρα σε αυτα τα χρηματα καποια που εχει δει μαλλον θα τον ταλαιπωρησουν,π.χ.

http://access-prostage.gr/page/default.asp?id=24&la=1&prID=8973

http://www.artsound.gr/catalog/solist-mpoyzoyki-tetraxordo-figoyra-kokkini-petaloyda-p-27339.html

τα σαιτ ειναι ενδεικτικα,δεν εχω καμια διαθεση για διαφημηση απλα τα παραθετω.

 

Είναι δύσκολο να το πεις έτσι. Πρέπει να το παίξεις το όργανο (χωρίς παρεξήγηση  ;D). Μπορεί και ένα φτηνό να είναι ευπαικτο (γλωσσοπλάστης). Καλύτερα όμως να το δοκιμάσεις. Κι εγώ δεν είχα διάθεση να κάνω διαφήμιση στον Μάτσικα αλλά έτυχε και δοκίμασα μερικά μπουζούκια και γύρω στα 350 κάτι κάνεις.

 

Επίσης, δεν είναι θέμα μόνο τιμής. Είναι και θέμα κατασκευαστή. Ας πούμε έχει και κάτι μπουζούκια ο Νάκας στα ίδια λεφτά αλλά είναι αγιοβασιλιάτικα. Πρόχειρες κατασκευές. Γενικά ψάξτο λίγο.

 

Και μεταχειρησμένα είναι καλή λύση σε αυτά τα λεφτά, αλλά όπως σου είπα πρέπει να πας να το πάρεις με κάποιον που ξέρει. Μπορεί να την πατήσεις εύκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα θα ανεβουν τα χρηματα,γιατι ειδαμε καποια βιομηχανοποιημενα και καποια απο οργανοποιο και ηταν η μερα με τη νυχτα,μαλλον οργανο απο τον Σταμκο θα επιλεξουμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα θα ανεβουν τα χρηματα,γιατι ειδαμε καποια βιομηχανοποιημενα και καποια απο οργανοποιο και ηταν η μερα με τη νυχτα,μαλλον οργανο απο τον Σταμκο θα επιλεξουμε..

Έτσι ακριβώς. Καλή αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου