Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση καινούριας κιθάρας!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Όπως γράφω και στον τίτλο θέλω να αγοράσω καινούρια κιθάρα και θα ήθελα να ακούσω και μια γνώμη ακόμα! Έχω μια μπάντα που παίζουμε punk rock,αλλά μόνος μου ψάχνομαι σε όλα τα είδη και ιδιαίτερα ασχολούμαι πολύ με blues,alternative,indie,post-rock,noise αλλά και καμιά stonerιά!

 

Μέχρι τώρα είχα μια telecaster low budget που για πρώτη κιθάρα ήταν αρκετά καλή! Δεν έχω κάποιο "μπούσουλα" ως προς τι κιθάρα πρέπει να προσεγγίσω θέλω όμως κάποια που να μπορεί να έχει ξηρό ήχο,αλλά κυρίως το γλυκό ήχο του neck μαγνήτη της tele!

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!  ;D

 

Υ.Γ.: To budget μου είναι γύρω στα 500 ευρώπουλα!

Punk Rock means Freedom! ~Kurt Cobain~

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως αν έλεγες τι tele έχεις να σου απαντήσουν καλύτερα οι πιο έμπειροι. Πάντως για τα είδη που θες οι tele είναι ότι πρέπει. Οπότε αφού έχεις ήδη, ίσως να κράταγες τα χρήματα σου για καλύτερο ενισχυτή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από το προφανές της tele, αφού είσαι σε ψάξιμο είναι ευκαιρία να πειραματιστείς. Δοκίμασε Jazzmaster και Jaguar αν βρείς... μη σου πω και SG! Διαφορετικό; ναι αλλά για τις μουσικές που παίζεις θεωρώ ότι επιβάλλεται να ψαχτεις και με άλλες κιθάρες και ας καταλήξεις και πάλι στην tele!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω στη θεση σου και με τα χαρακτηριστικα που παραθετεις θα αγοραζα αυτη http://www.fender.com/en-GR/series/classic/classic-series-69-telecaster-thinline-maple-fingerboard-3-color-sunburst/.Μπεορει να καλυψει ολα τα ειδη που αναφερεις,θα ειναι ξερη λογω της maple  ταστιερας και ειναι  semi hollow σκαφακι οτι πρεπει για stoner ιες.καινουρια κανει κανα 800αρι μεταχειρισμενη τη βρισκεις στα λεφτα σου.ελπιζω να βοηθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε θες τελε ξανα.παρε μια classic vibe που εχει tonerider set μια χαρα δλδ και εισαι σουπερ στα χρηματα σου

 

+1000

 

Καλημέρα και καλή αναζήτηση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα κι ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας!

 

http://www.fender.com/en-GR/squier/series/standard/black-and-chrome-standard-telecaster-rosewood-fingerboard-black/  αυτή είναι η κιθάρα που έχω ήδη

Για να πω την αλήθεια μου θα ήθελα να πειραματιστώ και με άλλου είδους κιθάρες μιας και δεν έχουν περάσει πολλές από τα χέρια μου (πχ θα γούσταρα ένα τρέμολο στην κιθάρα ή κ κάποιον λίγο διαφορετικό ήχο)!

Αλλά βέβαια δε θέλω να απογοητευτώ και να τα κλαίω τα λεφτάκια μου,οπότε και η τελε είναι ακόμα ανοιχτό παραθυράκι!  ;D

Punk Rock means Freedom! ~Kurt Cobain~

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου