Προς το περιεχόμενο

Πως μπορώ να βγάζω bassline σε τραγουδία


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, παίζω εδώ και αρκετό καιρό μπάσο, και αυτο που ξέρω να κάνω μέχρι στιγμής, είναι να διαβάζω τα ταμπς, και να παίζω τα κομμάτια...δηλαδή μια μορφή παπαγαλίας.

 

Θα ήθελα να μάθω να βγάζω από μόνος μου τις μπασογραμμές για τα κομμάτια, να μάθω τι παίζω κλπ. Πως μπορώ να το κάνω αυτό? Να σημειώσω ότι από θεωρία δεν ξέρω σχεδόν τίποτα.

 

Απο που ξεκινάω?

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ακολουθα τον.

Εξαιρετικός μπασιστας και δάσκαλος που θα σε καλυψει σε ολα ακομα και απο το πως θα σκεφτεσαι για να αυτοσχεδιασεις.γενικα καλο ειναι να παρεις και κάποια βιβλια για να μαθεις θεωρια θα καταλαβεις οτι καποια θεματα θα σε βοηθήσουν παρα πολυ για να ξεμπλοκαρεις απο τη λουμπα των tabs

Οσο παιζεις tabs παπαγαλία και δεν ασχολεισαι με τη μουσική δεν θα μαθεις ποτέ μπάσο

Και ισως και καμμια δεκαριά μαθηματα με ενα δάσκαλο θα σε βοηθήσει στις λεπτομέρειες και στη νοοτροπία να εισαι μπασιστας κι οχι ενας οργανοπαίχτης που παιζει κιθαρα ( συγχορδίες τραγουδιού) στο μπάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου