Προς το περιεχόμενο

fender rhodes mark 7


Desafinando

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα! Ευχομαι να ειστε καλα..να παιζετε..να γραφετε...

Θελω να αγορασω ενα Fender Rhodes Mark 7.

Ξερει κανεις αν τα φερνει ο Στολλας?...που μπορω να δω..να ακουσω..να δοκιμασω?..

Καποια πληροφορια να με κανει πιο ενημερωμενο.γιατι δεν ειμαι !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ανηκει στην Fender πια η Rhodes

 

Επικοινωνησε μαζι τους

 

http://www.rhodespiano.com/

 

να σου πουν ποιος ειναι ο dealer στην Ελλαδα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εταιρια αποτι ξερω δεν ανηκει στην Fender. Εχω επικοινωσει μαζι τους και ως τωρα δεν εχουν ανακοινωσει τους distributors στην Ευρωπη. Αναμενω να εξοπλισουν τα demo room σε καταστηματα στην Αγγλια ωστε να παω να το δοκιμασω, μολις εχω νεα θα γραψω κριτικη. Μεχρι τοτε μπορεις να δεις πληροφοριες εδω

 

http://www.gearslutz.com/board/new-product-alert/191821-rhodes-mark-7-update.html

 

Εχω επιφυλαξεις μεχρι να το δοκιμασω μιας και υπηρξαν παραπονα για το action μετα την μεταφορα που ειχε ως αποτελεσμα την επιπροσθετη ρυθμιση μετα την αγορα.

 

Νικος

Recording and Rehearsal Studio

www.fabricaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

...το ξεθάβω το περσινό αυτό θεματάκι...

Δεν έχω βρει dealer ακόμα, και δεν θέλω να προβώ σε αγορά μέσω internet. Το θέμα after sales support είναι βασικότατο.

 

Έχω τετράκις φορές επικοινωνήσει διαδικτυακά με την εταιρεία, απάντηση δεν έχω πάρει, ούτε καν για προτεινόμενη τιμή, ούτε καν να μου προτείνουν να κάνω την αγορά από εκείνους.

 

(Με γράφουν μάλλον..)

 

Έχει κανείς περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το mk7 στην εγχώρια ή ευρωπαϊκή αγορά;

Στον Θωμά το είδα. (Σιγά μην το είχε).

 

υ.γ. Μια κούκλα είναι το άτιμο...

rhodesmark7.jpg

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μην ψαρώνεις επειδή μια εταιρία αγόρασε το brandname rhodes, π.χ. δεν χρησιμοποιεί καν τα ίδια ακριβώς parts με τα παλιότερα rhodes piano (δηλαδή θα πρέπει να αγοράζεις μόνο από αυτούς αν χρειαστείς κάτι).

 

Έχεις σκεφτεί σοβαρά γιατί να προτιμήσεις το συγκεκριμένο από ένα mark I, (με το1/4 της τιμής, με δοκιμασμένη αντοχή στο χρόνο και με άφθονα φτηνά parts από τρεις τουλάχιστον κατασκευαστές), ή από αυτό εδώ

www.vintagevibeepc.com

που χρησιμοποιούνται τα ίδια υλικά, μεταφέρεται σχετικά εύκολα και κατασκευάζεται από εταιρία που ασχολείται τόσα χρόνια με ηλεκτρικά πιάνα, service, parts, etc (www.vintagevibe.com/);

 

Συγγνώμη που δεν απάντησα στην ερώτησή σου, αλλά αν είναι να δώσεις τόσα λεφτά, καλό είναι να έχεις εξετάσει και τις εναλλακτικές προτάσεις.

 

υ.γ. και είναι και κακάσχημα, σαν extension του batmobile είναι, sorry

shίζω μικρόφωνα, φτύνω ρίμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Korgious  δικιο εχει το παλλικαρι, παρε ενα καλοδιατηρημενο Mark 1 & θα εισαι θεος. 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία όλα αυτα...αλλά ποιος θα κουβαλάει;

Και τα 45 κιλά του mk7 είναι πολλά.

Ένα MK1 suitcase piano θα μου ήταν ότι έπρεπε.

 

Έχεις σκεφτεί σοβαρά γιατί να προτιμήσεις το συγκεκριμένο από ένα mark I, (με το1/4 της τιμής, με δοκιμασμένη αντοχή στο χρόνο και με άφθονα φτηνά parts από τρεις τουλάχιστον κατασκευαστές), ή από αυτό εδώ

www.vintagevibeepc.com

που χρησιμοποιούνται τα ίδια υλικά, μεταφέρεται σχετικά εύκολα και κατασκευάζεται από εταιρία που ασχολείται τόσα χρόνια με ηλεκτρικά πιάνα, service, parts, etc (www.vintagevibe.com/);

 

 

Tο έχω δεί κι από κοντά εκτός του ότι το γνωρίζω, αλλά δεν είναι του γούστου μου.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουσιαστικά είναι στα ίδια κιλά :mark7 45 κιλά χωρίς case (και ενδέχεται να μην χωράει εύκολα σε αυτοκίνητο), mark1 58 κιλά ενσωματωμένο σε case (μπαίνει παντού).

Το άλλο που δεν σου αρέσει είναι στα 27 κιλά χωρίς case.

 

Όπως και να έχει, χρειάζονται δύο (τρελοί) άνθρωποι και ένα αυτοκίνητο.

 

Και μετά ένας καλός ενισχυτής.

 

Και ένα shure sm57.

 

Και δεν μπορείς να πίνεις πολύ μετά από τη συναυλία.

 

αυτά.

shίζω μικρόφωνα, φτύνω ρίμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως ...τζαμπα τραβιεστε..παρτε ενα λαπτοπ,ενα βαρυκεντρισμενο keyboard και αυτο

 

 

& καθαρισατε...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου