Προς το περιεχόμενο

Περίεργο email...


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήρα τηλ για να μάθω τι και πώς και τελικά μου είπαν ότι βρήκαν τα email μας από τις αγγελίες του NOIZ...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παρακαλειται η κυρια των μαθηματων φωνητικης να μας στελνει και επισυναπτομενη φωτογραφια της..ειτε με ρουχα ειτε με μαγιο...δεν μπορει να διαλεγουμε δασκαλα φωνητικης ετσι ντουγρου...εεεε σας παρακαλω...!!!

:D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τηλ για να μάθω τι και πώς και τελικά μου είπαν ότι βρήκαν τα email μας από τις αγγελίες του NOIZ...
Χμ... μένει να επιβεβαιώσουν όλοι όσοι το έλαβαν ότι όντως έχουν δημοσιεύσει κάτι στις αγγελίες του noiz. Ισχύει;

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τηλ για να μάθω τι και πώς και τελικά μου είπαν ότι βρήκαν τα email μας από τις αγγελίες του NOIZ...
Χμ... μένει να επιβεβαιώσουν όλοι όσοι το έλαβαν ότι όντως έχουν δημοσιεύσει κάτι στις αγγελίες του noiz. Ισχύει;

 

ρε παιδια ή ειμαι εγω πολυ αφελης ή δεν ξερω και εγω τι αλλο...

ενα διαφημιστικο mail εστειλε αυτη η κυρια και τιποτε αλλο...δεν μπορω να καταλαβω τον..πανικο... :lol:

παρεπιπτοντως και εγω μαζι με τον αντουαν θα ηθελα να την δω στο επομενο μειλ μου με μαγιο μπικινι και οχι ολοσωμο εννοειται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τάκη κοίτα να δεις πώς το βλέπω:

Καταρχήν θεωρώ το email κάτι σαν το τηλέφωνο. Δεν μπορεί να το έχει ο οποιοσδήποτε και κυρίως δεν μπορεί να σε ενοχλεί ο οποιοσδήποτε!

Ευτυχώς το Gmail που χρησιμοποιώ είναι αρκετά καλό στην ανίχνευσή των spam mails...

 

Στην συγκεκριμένη περίπτωση όμως, αυτό που μου έκανε εντύπωση, είναι το γεγονός ότι ο αποστολέας προφανώς ήξερε πού το έστελνε. Για την ακρίβεια ήξερε ότι απευθευνότανε σε συγκεκριμένο "target-group": τους μουσικούς! Γιατί πχ, δεν το έλαβε ΚΑΝΕΝΑΣ φίλος μου, ή η θεία μου (που λέει ο λόγος) οι οποίοι δεν ασχολούνται (ενεργά τουλάχιστον) με τη μουσική?

 

Αυτό που μου έλειπε λοιπόν να μάθω είναι ο "χαμένος κρίκος" της αλυσίδας...Πώς δηλαδή βρέθηκε το email μου... :roll:

 

To συμπέρασμα που βγάζω εγώ από αυτή την υπόθεση είναι ότι ακόμη και αν τέτοιου είδους προσπάθειες διαφήμισης είναι απολύτως καλοπροαίρετες, μάλλον δεν πετυχαίνουν το στόχο τους, γιατί τελικά οι "ενδιαφερόμενοι" ή δεν τις παίρνουν πολύ στα σοβαρά (όπως πχ εσύ Τάκη) ή τις βλέπουν καχύποπτα (όπως πχ εγώ...).

Αυτά... ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o ένοχος βρέθηκε και θα σας τον δώσω στεγνά.

εγώ, έστειλα το διαφημιστικό email της μεθόδου φωνητικής :oops: :oops:

στην συγκεκριμένη καθηγήτρια κάποτε ήμουν μαθητής της και λόγο ότι η δουλειά μου είναι τυπογράφος ανέλαβα την συγκεκριμένη έκδοση.

είχα την χαζή ιδέα :oops: να μαζεψω e-mail από μουσικές αγγελίες πραγματικά συγνώμη :oops: δεν περιμένα ότι θα είχε τέτοια διάσταση :oops:

 

:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηλια με καλυψες... :wink: απλα ετυχε εγω να μην το παρω σοβαρα γιατι εχω δωσει το μειλ μου απο εδω και απο εκει και ετσι περιμενω μειλ και απο ασχετους που και που.. :wink:

οσο για εσενα brain παλιοπαιδο θα δεις τι θα παθεις... :P ειλικρινα τωρα η κινηση που εκανες για εμενα μονο καλη ειναι αφου ατομα που θα ηθελαν να παρουν καποια μαθηματα φωνητικης(εστω και για πλακα στο σπιτι τους) ισως να ειναι μια καλη ευκαιρια αν επαιρναν αυτο το βιβλιο με το cd! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, τώρα που έληξε το θέμα, να πω κάτι τις; Το e-mail είναι ΟΝΤΩΣ σαν το τηλέφωνο - δηλαδή το έχει όποιος γουστάρει να το έχει. Πιστέψτε με. Κάποτε (πριν δύο χρόνια) είχα πήξει στο σπαμ. Πάω λοιπόν σε μία εταιρεία παροχής υπηρεσιών ίντερνετ και ανοίγω έναν εντελώς νέο λογαριασμό mail, με αρκετά ασυνήθιστο username. Ήταν 4 το απόγευμα.

 

Κάποιες δουλειές με καθυστέρησαν και κατέληξα να πάω στο σπίτι κατά τις 9. Ανοίγω λοιπόν το πρόγραμμα και δοκιμάζω τα settings του νέου μου λογαριασμού. Ξέρετε τι έλαβα : τρία μηνύματα - από ένα λογαριασμό που δεν είχε χρησιμοποιηθεί ΠΟΤΕ και που από εκείνη την ημέρα δεν τον έχω δώσει ΠΟΤΕ σε κανέναν. Εξακολουθεί και λαμβάνει γύρω στα 20 σπαμ μηνύματα ημερησίως και τον κρατώ για να ελέγχω διάφορα συστήματα προστασίας από σπαμ.

 

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και μιλάμε για spam, (χωρίς προς Θεού να υπονοώ το mail του BRAIN), υπάρχει μια υπηρεσία www.spamcop.net νομίζω, στην οποία μπορείς να καταχωρήσεις spam διευθύνσεις email.

Δεν το έχω ψάξει πάρα πολύ, απλά το αναφέρω...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου