Προς το περιεχόμενο

Αντιγραφές


mrpc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νόμιζα ότι έχω δει τα πάντα από την "ελληνική" μουσική σκηνή (μιλάω για λαϊκά κλπ), μέχρι και σήμερα, όμως έκανα λάθος...

Σήμερα λοιπόν καθώς έβλεπα τις ειδήσεις το μεσημέρι στην τηλεόραση, είδα το νέο video clip του Μαζονάκη... 8O 8O 8O

Σχεδών αυτούσιο κομμάτι από 50 cent και ο Μαζονάκης σε στιλ αμερικάνου rapper με την κλίκα του να τον ακολουθεί... Δεν κρατήθικα, πέθανα στο γέλιο, κι όμως η κατάσταση είναι τραγική...

www.pramnos.net

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πές τα ρε φίλε γιατί το είδα κι εγώ και μου έφυγε η μαγκιά! Καλά, είπαμε να ξεφτιλιστούμε αλλά όχι κι έτσι... Πέρα από το γεγονός ότι θεωρώ αυτού του είδους τα video clips σαν μια καθαρή περίπτωση επίδειξης των χρημάτων και της χλιδής των επίδοξων rappers άρα και εντελώς ηλίθια αφού οι τύποι μου "τη λένε" μέσα στη μάπα και μοστράρουν τα αυτοκίνητα και τις γκόμενες, είναι τρελή κατάντια να βλέπεις ένα σκυλί σαν τον Μαζωνάκη να το παίζει 50 Cent, επειδή ο Φοίβος έπιασε το παλιό καλό τροπάρι της αντιγραφής ξένων σουξέ. Το έχει ξανακάνει άλλωστε. Αλλά τουλάχιστον ο τυπάκος στην Αμερική κάνει κάτι που του πάει. Ο Μαζωνάκης που πάει έτσι; Δηλαδή από τα μπουζούκια και τα τσιφτετέλια, το γυρνάς ξαφνικά στο μπιτάκι; Ας συνέλθουμε λίγο γιατί άμα μας πάρουν πρέφα στο εξωτερικό, θα μας κράξει μέχρι κι ο Σαντάμ από την ψειρού! :x

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vgeite ap'ta monastiria,kateveite apo ta vouna,mpeite ston agonistiko xoro kai "paikste mpala",allios...ntoumbeka...ierapostoloi tou kanape!Ektetheite prota ston kosmo kai meta arxiste tin ampelofilosofia tou kanape,"Alefantoi tou saloniou"...

kalo to internet kai ta plixtra,alla ekso ston kosmo ginetai polemos.epomenws,i mpaineis mesa kai polemas i kathesai ap'ekso kai kaneis antapokriseis...vlepe "athlitiki kiriaki"!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vgeite ap'ta monastiria' date='kateveite apo ta vouna,mpeite ston agonistiko xoro kai "paikste mpala",allios...ntoumbeka...ierapostoloi tou kanape!Ektetheite prota ston kosmo kai meta arxiste tin ampelofilosofia tou kanape,"Alefantoi tou saloniou"...

kalo to internet kai ta plixtra,alla ekso ston kosmo ginetai polemos.epomenws,i mpaineis mesa kai polemas i kathesai ap'ekso kai kaneis antapokriseis...vlepe "athlitiki kiriaki"!!![/quote']

 

αγαπητε φιλε.καταρχην μη μου εκνευριζεσαι και παθει τιποτα η ευαισθητη καρδια σου.κατα δευτερον προσεχε μην αρπαξουν φωτια τα μαλλια σου απο τη μολοτωφ που ετοιμασες ακουγοντας μαζωνακη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρέμισε... κατ'αρχήν το ότι τα λέμε εδώ δε σημαίνει ότι δεν τα λέμε και έξω και δεν κάνουμε τίποτα... προσωπικά τουλάχιστον (αφού για μένα μπορώ να μιλήσω).

 

Θυμάμαι και κάποιο προηγούμενο κομμάτι του Μαζονάκη που είχε γίνει videoclip ήτανε κλεμένο από Manu chao

 

O Μαζονάκης πριν από μερικά χρόνια έλεγε "ΕΔΩ - Θα γυρίσεις εδώ" κλπ

Αλλά γενικά το πρόβλημα είναι ότι οι Έλληνες κλέβουν αυτούσια κομμάτια από έξω.

π.χ.: η εισαγωγή στο Είσαι Εδώ του Χατζηγιάννη είναι το Californication

το Η αγάπη βλάπτει σοβαρά του Λεμπέση ήταν ίδιο με το freestyler

γράψτε κι άλλα παραδείγματα όποιος θυμάται, έχει νομίζω πολύ ενδιαφέρον.

www.pramnos.net

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kάποιο της Θεοδωρίδου ήταν ίδιο με κάποιο της Shakira...

 

Και όσο για τον αγωνιστή φίλο που εκτίθεται στον κόσμο... πού έβγαλε το συμπέρασμα ότι όσοι μιλάμε εδώ δεν έχουμε εκτεθεί; Επίσης... ειλικρίνα, πώς μπορείς και μιλάς με τόσο πάθος υποστηρίζοντας κάποιους που είναι κλέφτες μην έχοντας επιχειρημάτα άλλα από το ότι "παίζουν μπάλα άρα μπορούν να κλέψουν", "εκτίθενται στον κόσμο και αγωνίζονται οπότε μπορούν να κλέψουν" και άλλα κουραφέξαλα;; ¶κου μεγάλε πως έχουν τα πράγματα: Όλοι όσοι υποστηρίζεις απλά κάνοντας αρπαχτές κλέβοντας μελωδιούλες και στιχάκια, τα 'κονομάνε εις βάρος των "γλεντζέδων κακομοίρηδων". Βρίσκουν και τα κάνουν βέβαια, κι εγώ το κάνω εως ένα βαθμό, αλλά το κάνω για να υποστηρίξω οικονομικά αυτό που πραγματικά γουστάρω να κάνω, και είναι η καλή μουσική. Αλλά για κάτσε ρε μεγάλε... που κάνεις λες και σου προσέβαλαν την ιερή σου τέχνη... "Μπίζνα" είναι... και αν την βλέπεις ως τέτοια είναι ok... αλλά μην κάθεσαι να υπερασπίζεσαι την μπίζνα τόσο θερμά... δε σε παίρνει, ok;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως αυτό της θεοδορίδου δεν ήταν κλεμένο γιατί στο video clip έλεγε το όνομα του δημιουργού. Μάλλον κάτι σαν διασκευή με ελληνόφωνο στίχο. Τα άλλα που λέω βγαίνουν με υπογραφές όπως του Φοίβου.

www.pramnos.net

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως αυτό της θεοδορίδου δεν ήταν κλεμένο γιατί στο video clip έλεγε το όνομα του δημιουργού. Μάλλον κάτι σαν διασκευή με ελληνόφωνο στίχο. Τα άλλα που λέω βγαίνουν με υπογραφές όπως του Φοίβου.

 

:oops: sooooooorry....

 

*μιλώντας στον εαυτό μου* και σου έχω πει... να μη μιλάς αν δεν είσαι σίγουρος....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχοντας εμπειρια "εκ των εσω"αυτου του χωρου ενα εχω να πω:Το 99% αυτων των τυπων ή ειναι "κραγμενες" ή ειναι πρεζακια ή και τα δυο!Πανε οι παλιες καλες μερες που για να γινεις μουσικός επρεπε απλα να εισαι...μασωνος!!!Αναθεμα σε eventide!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου