Προς το περιεχόμενο

Pod hd κ dry signal η καποιο αλλο multieffect/soundcard ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετω τη παρεα,

 

Ειχα κατα νου να αγορασω ενα pod hd ( φασολι ) με τη λογικη να εχω ενα προχειρο ηχητικο αποτελεσμα on the fly για ν γραψω μια ιδεα κλπ.

 

Αυτο π θα μ ενδιεφερε αρκετα ειναι η επιλογη να το χρησιμοποιησω σαν καρτα ηχου ετσι ωστε να παιζω ακουγοντσς τον ηχο που θελω αλλα μεσα να περναει καθαρο σημα με σκοπο να γινει reamping κλπ.

 

Η ερωτηση μου ειναι απλη. Αξιζει το συγκεκριμενο ( το προτιμησα λογω software καθως τα παλιοτερα τυπου x3 δεν εχουν πολυ ευλελικτο λογισμικο ).

 

Μεχρι ποσα λεφτα θα αξιζε να δωσω για κατι τετοιο?

 

Εχετε να προτεινετε καποιο αλλο?

 

Ευχαριστω

 

Υ.Γ δε με ενδιαφερει να μπλεξω μ soft τυπου bias μιας κ τα εχω δοκιμασει κ δε τα βρισκω κ πολυ ενδιαφεροντα για τα γουστα μ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αν δε θέλεις οπωσδήποτε hardware δοκίμασε το Amplitube μέσω εξωτερικής soundcard. Είναι πολύ ποιοτικό για να κάνεις τη δουλειά που θέλεις.

 

Αν πηγαίνεις σε hardware σίγουρα, πες μας ένα budget γιατί παίζουν διάφορα, από POD μέχρι 11Rack, Boss GT series, κλπ.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα το Boss Gt1 πολυ ευελικτο και καλη τιμη

 

Κανει αυτη τη δουλεια? Αναφορικα μ την boss επειδη ειχα κ την gt100 δεν μ βολευε το περιβαλλον soft που ειχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε θέλεις οπωσδήποτε hardware δοκίμασε το Amplitube μέσω εξωτερικής soundcard. Είναι πολύ ποιοτικό για να κάνεις τη δουλειά που θέλεις.

 

Αν πηγαίνεις σε hardware σίγουρα, πες μας ένα budget γιατί παίζουν διάφορα, από POD μέχρι 11Rack, Boss GT series, κλπ.

 

Ενταξει μεχρι 300 για κατι used σκεφτομουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εγώ σε αυτά τα χρήματα θα έκανα σαφάρι για να βρω 11rack. Το βρίσκεις και με 250 ευρώ, τα οποία είναι πολύ λίγα σε σχέση με αυτά που σου προσφέρει.

 

Συν ότι είναι audio interface κιόλας, οπότε μπορείς να γράφεις είτε dry/wet, είτε wet και να το πειράζεις on the spot.

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ενδεχομενως να υπαρχουν και καλυτερα απο το Boss GT-1, αλλα ειναι παμφτηνο, μικρο σε μεγεθος, συνδεεται με usb κατευθειαν σε καρτα η κομπιουτερ, ειναι και πολυεφφε και πεταλιερα αν παιζεις σε ενισχυτη, εχει amp & speaker simulation οποτε παιζεις και καρφι σε κονσολα η μονιτορ κτλ, γενικα κανει για ολες τις δουλειες και οχι μονο για direct recording. Και δεν εχω ακουσει ποτε boss με κακο ηχο, η κακη ποιοτητα κατασκευης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

https://m.thomann.de/gr/avid_eleven_rack_hardware_only.htm?ref=msg_a_0

 

Χτύπα το...πολύ καλύτερο ήχο από pod HD. Ειδικά σε καθαρά και crunch σκοτώνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου