Προς το περιεχόμενο

AudigySB κάρτα ήχου και ηχογράφηση μικροφωνου στο CubaseSΧ


zinobios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ορίστε τώρα .....

Κατέβασα τους drivers κανονικά και μου βγάζει αυτό το μήνυμα

"setup did not detect the set of required components you have.setup will exit"

ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ? :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε τώρα .....

Κατέβασα τους drivers κανονικά και μου βγάζει αυτό το μήνυμα

"setup did not detect the set of required components you have.setup will exit"

ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ? :( :( :( :( :( :( :( :( :(

Το βρήκα ... έπρεπε να κατεβάσω προηγούμενους drivers ... πω πω . σαλάτα τα έχω κάνει lol

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόοοοοον

 

Ξεκινώ

Σύνδεση

μικρόφωνο μπροστά στο πάνελ ( σε τι στάθμη πρέπει να το έχω ? ) με το που το ανοίγω πολύ φύσημα ( shure sm58 )

Το χαμηλώνω για να μην ακούω φύσημα

Ανοίγω το μίξερ της SB ( εικόνα 1 ) http://vandi.joyhost.gr/eikona1.JPG

Οτι αλλαγές και να κάνω στο rec δεν αλλάζει ΤΙΠΟΤΑ στην αυξομείωση της έντασης που γράφεται η φωνή (εικόνα2) http://vandi.joyhost.gr/eikona2.JPG

η μόνη αλλαγή είναι αν ΕΓΩ ακούω ή όχι τη φωνή μου από τα ακουστικά την ώρα που τραγουδάω και όχι αν γράφεται πιο δυνατά ή πιο σιγά

Οι επιλογές που μου δίνει είναι οι εξής ( εικόνα 3 ) http://vandi.joyhost.gr/eikona3.JPG

Διαλέγω στην τύχη και άλλες δεν δουλεύουν καθόλου και με άλλες γράφει τα πάντα και όχι μόνο φωνή , δηλαδή γράφει και όλα τα υπόλοιπα κανάλια μαζεμένα όπως παίζουν

Επίσης η ένταση μου μοιάζει πολύ χαμηλά σε σχέση με αυτό που θέλω και είναι σαν να μπουκώνει

Είναι δηλαδή σαν να πικάρει στο κόκκινο με όχι τόσο καλή ποιότητα

Εχετε καμμιά ιδέα ?

[/img]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπό τις εικόνες βλέπω να έχεις κάνει δύο λάθη:

1)Στον μίκτη της SB πρέπει στο REC να επιλέξεις το μικρόφωνο ενώ εσύ έχεις επιλέξει το "what you hear" και γι'αυτό γράφονται όλοι οι ήχοι μαζί.

2) Από τις επιλογές του Record Devices στο ΑCID πρέπει να επιλέξεις το MIC In L / MIC In R και όχι το Line In που έχεις επιλέξει εσύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπό τις εικόνες βλέπω να έχεις κάνει δύο λάθη:

1)Στον μίκτη της SB πρέπει στο REC να επιλέξεις το μικρόφωνο ενώ εσύ έχεις επιλέξει το "what you hear" και γι'αυτό γράφονται όλοι οι ήχοι μαζί.

2) Από τις επιλογές του Record Devices στο ΑCID πρέπει να επιλέξεις το MIC In L / MIC In R και όχι το Line In που έχεις επιλέξει εσύ.

 

Οτι και να επιλέξω στο record δεν αλλάζει κάτι όμως απ'ότι κατάλαβα

Ευχαριστώ για το record devices που μου είπες , θα το δοκιμάσω μετά που θα πάω σπίτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου