Προς το περιεχόμενο

προβλημα με EQ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω τον 25αρι orange(τον εχω αγορασει τον φεβρουαριο) και εχω το εξης θεμα:

οταν πειραζω το eq δεν μου φαινεται σχεδον καμια αλλαγη στον ηχο. σε ενα μεγαλο χωρο που ειχα παιξει μου η διαφορες φαινοντουσαν πιο καθαρα. αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι ο προηγουμενος ενισχυτης(tenson 15αρης  :P) που ηταν γενικα της πλακας, στο ιδιο δωματιο ακουγοταν(οι αλλαγες στο eq) πιο καθαρα. φυσικα δεν ακουγεται σε καμια περιπτωση καλυτερα απο τον orange.

προσωπικα πιστευω οτι φταιει και ο χωρος

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα γενικα απο την δικη μου εμπειρια οι Orange δεν πολυνοιωθουν απο equalising οσο και ν πειραζεις τα tone.Μονο σε αξραιες μεταβολες πχ τα μεσσαια απο τ 0 στο 10 νοιωθεις ουσιαστικη διαφορα στον ηχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα τον Orange!  ;D

 

Σε κάποια μικρά και φτηνά μοντέλα πάντως ισχύει, και όχι μόνο σε Orange. Η σχεδίαση τoυ κυκλώματος παίζει μεγάλο ρόλο στο EQ αλλά πολλές φορές φταίνε και αυτά τα φτηνιάρικα μεγάφωνα που βάζουν σε αυτούς τους ενισχυτές.

 

Δοκίμασε να τον κουμπώσεις και σε καμιά εξωτερική καμπίνα να δεις πως ανταποκρίνεται.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου