Προς το περιεχόμενο

προβληματικός μαγνήτης (;)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Υπάρχει ένα θέμα σχετικά με έναν μαγνήτη που απέκτησα πρόσφατα και με προβληματίζει.Πρόκειται για έναν humbucker dimarzio tone zone που μου τον χάρισε ένας φίλος μου πριν λίγο καιρό. Λίγες μέρες μετά την εγκατάσταση του στο bridge άρχισε σιγά σιγά να αλλάζει ο ήχος φτάνοντας σε ένα σημείο να μου βγάζει έναν περίεργο ημιασθενές ήχο μακράν ποιο αδύναμο ήχο και από τον προηγούμενο μαγνήτη (έναν epiphone αγνώστου προελεύσεως) και από τον neck μαγνήτη. Κοίταξα μήπως καμία κόλληση  δεν πάταγε καλά αλλά τίποτα. Τσέκαρα μήπως υπήρχε κάποιο λάθος στο κύκλωμα αλλά ούτε εκεί τίποτα.Αρχίζω να ανησυχώ μήπως έχει ο ίδιος ο μαγνήτης πρόβλημα.Και το χειρότερο είναι πως μου τον χάρισε σκέτο χωρίς κουτί χωρίς τίποτα. Μήπως έχει κανείς καμία υποψία σχετικά με το τι μπορεί να έχει πάθει ο μαγνήτης η΄οτιδήποτε άλλο;Κάθε γνώμη-συμβουλή είναι πολύτιμη

Ευχαριστώ πολύ ;D !!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρες κάποιον φίλο σου που να εχει πολυμετρο και κάντε μέτρηση και στα δυο πηνίο με τον μαγνήτη αποσυνδεμένος.

Έτσι θα καταλάβεις εάν ειναι πρόβλημα μαγνήτη, η βραχυκύκλωμα στην κιθάρα σου.

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου