Προς το περιεχόμενο

Ώρα για λάμπες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

1.Θα θέλα να μου προτείνετε για 100αρη πλέξι λάμπες για όσο μεγαλύτερο headroom γίνεται γιατί μου βρωμίζει απο το 2....

 

2.τελικα στους boogie αγοράζουμε μονο boogie λάμπες όπως λέει η εταιρία αλλιώς μονο με biasing?

 

Σε marshall jcm800 Kerry king τι λάμπες θα προτείνατε για πιο creamy ήχο;φοράει kt88 λάμπες όχι el34.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Θα θέλα να μου προτείνετε για 100αρη πλέξι λάμπες για όσο μεγαλύτερο headroom γίνεται γιατί μου βρωμίζει απο το 2....

 

 

Να πας σε εναν τεχνικο να δει το biasing ή μηπως εχει καποιο προβλημα ο ενισχυτης κανονικα πρεπει να ειναι πολυ καθαρος μεχρι και το 4 εως 5,εκτος και αν παιζεις με κιθαρα με πολυ hot humbuckers

 

 

2.τελικα στους boogie αγοράζουμε μονο boogie λάμπες όπως λέει η εταιρία αλλιώς μονο με biasing?

 

Βαλε οτι λυχνια θελεις,ΙΜΗΟ ουτε biasing ουτε τιποτα δεν θα χρειαστει ο ενισχυτης ,οι λυχνιες της Boogie ειναι μετριες (SOVTEK).

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μου κάνει εντύπωση στον πλέξι στο 4-5 που μου λες ειναι πολυ βρώμικος ούτε κάν να σπάει λίγο.δεν ξέρω αν παίζει ρόλο οτι ειναι ο randy rhoads καθώς και ο προηγούμενος που είχα πάλι έτσι ήταν.μιλαω πάντα για το high input έτσι;και ούτε μπορώ να κάνω γεφύρωση τα2  volumes γιατί το δεύτερο ειναι cascaded.μονο στο 1-2 παίζω καθαρά στο high input με attenuator φυσικά.δεν ξέρω αν φταίει και το attenuator.ενας μάστορας πάντως σε άλλον randy rhoads που είχα τον μέτρησε και τον έβγαλε 120 watt!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου