Προς το περιεχόμενο

Χαμηλή ένταση μικροφώνου στην κάρτα ήχου


NT Nick Trick

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απλα πραγματα θα κανω δυο τρεις ερωτησης. 1 συνδεω απο την καρτα ηχου την ηλεκτρικη και το μικροφωνο στο πσ, παταω ακροαση χωρις καποιο προγραμμα, κανη παρασιτα η ηλεκτρικη χωρις να παιζω. 2 ανηγω το ampltube επισης κανη παρασιτα χωρις να παιζω. 3 το μικροφωνο δεν εχει πολλη ενταση, δεν βγαζει δυνατο ηχο το ξεπαιρναει αρκετα η ηλεκτρικη. πως θα αποφηγω τελειος τα παρασιτα για να βγαινει κρυσταλο ο ηχος? και γιατι το μικροφωνο δεν εχει ενταση και το ξεπερναει κατα πολυ η ηλεκτρικη? θελω κατ αρχην το μικροφωνο να εχει περισοτερη ενταση. περιμενω τα φωτα σας, αυτα 

its rock n roll. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αντε ρε παιδες καμια απαντηση, δυο τρεια θεματα ακομη και εχω γινει επαγγελματιας, με τη βοηθεια σας παντα

its rock n roll. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Φίλε nickrahm.

 

Έγραψες/ έκανες  την ερώτησή σου, θα την δει κάποιος (όταν την δει) και θα σου απαντήσει (αν ξέρει),

Θα σε παρακαλούσα να σταματήσεις τα BUMP (να απαντάς μόνος σου σε ένα δικό σου post και να έρχεται ξανά στην κορυφή).

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

απλα πραγματα θα κανω δυο τρεις ερωτησης. 1 συνδεω απο την καρτα ηχου την ηλεκτρικη και το μικροφωνο στο πσ...

Ποια κάρτα, τι μικρόφωνο και σε ποια είσοδο το συνδέεις;

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες οπως ειπα εχει χαμηλη ενταση το μικροφωνο και πρεπει να εχεις κολημενω το στομα, απο μακρια δεν βγαζει(θελω να εχει ενταση). με τα παρασιτα στην ηλεκτρικη θα δω τη θα κανω. περιμενω απαντησης, καρτα ηχου https://www.amazon.com/Behringer-UMC202HD-BEHRINGER-U-PHORIA/dp/B00QHURUBE, μικροφωνο https://rihardos.gr/b-stock/MIKROFVNO-SHURE-515SDLS-B-STOCK-28323-detail

its rock n roll. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλο που είμαι παντελώς άσχετος με το χώρο, έχω την αίσθηση ότι με αυτό το μικρόφωνο δε θα κάνεις και πολλά. Νομίζω προορίζεται για άλλη χρήση και όχι για τραγούδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου