Προς το περιεχόμενο

Νέες Fender NAMM 2018


BlackCrow81

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

jazz tele και Whiteguard strat μου δημιούργησαν αναγούλα. οι γκιπσονοειδεις δεν ειναι κακες για καποιον που γουστάρει μανικι φεντερ σε γκιπσον configuration.

 

γενικα ολα τα σχέδια αυτα καπου τα εχουμε ξαναδει παλιότερα.

 

ωραιος ο blackcrow που μας κραταει ενήμερους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά δεν είναι οι διπλοί που με χαλάνε, ίσα ίσα ...

Αλλά δεν μου αρέσει το headstock/γκουμούτσα με αυτά τα σώματα, δεν μου αρέσουν οι γέφυρες με αυτά τα σώματα, τα κουμπιά των pots σε κάποιες είναι τεράστια για αυτά τα σώματα, δεν μου αρέσει αισθητικά το όλον.

 

Βέβαια δεν είμαι fender guy, αλλά δεν έχει και τόσο σημασία νομίζω.

 

Αν μπορώ να ξεχωρίσω κάποιες, είναι η πρώτη και η τελευταία.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλά μη νομίζεις ότι το έψαξα και πολύ. Κατά τύχη έπεσα πάνω στο άρθρο  ;D

Όπως και να 'χει ευχαριστούμε. :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Fender Limited Edition Tele Thinline Super Deluxe

Fender-Limted-Edition-Tele-Thinline-Super-Deluxe-1024x685.jpg

 

 

Κιθάρα για μερακλήδες νταλκαδιάρηδες και μόνο, απλά πανέμορφη

 

Ρε παιδιά το υβρίδιο strat-tele δεν δείχνει σαν μια κουτσουρεμένη strat, που στην ουσία μάλλον αυτό είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα αυτή η τέλε με τους filterton μου άρεσε πιο πολύ.

 

Έχω κι ένα σχόλιο για τους γκρινιάρηδες που μιλάνε για μετριότητα στα σχέδια: Από τη fender περιμένετε βρε innovation στο design;  Εκτός του ότι οι ηλεκτρικοί κιθαρίστες είναι (εν γένει) η πιο συντηρητική μουσική ράτσα του κόσμου όσον αφορά τα σχέδια-σχήματα αλλά και τον ήχο, ειδικά η fender είναι η επιτομή του κλασσικού και του vintage εδώ και πάνω από μισό αιώνα και με απερίγραπτη συνέχεια σε εμπορική επιτυχία για ακόμα περισσότερο. Γιατί να ρισκάρουν αφού η μαγική συνταγή αποδίδει;

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι γκρινιάρηδες που μιλάνε για μετριότητα στα σχέδια, λένε λοιπόν ότι το να πάρεις το μπράτσο της strat και να το βάλεις στην tele....δεν βοηθάει στην επιτομή του κλασικού και του vintage. Δείχνει -μάλλον- τρικυμία ένα κρανίω. 8)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κι εμένα αυτή η τέλε με τους filterton μου άρεσε πιο πολύ.

 

Έχω κι ένα σχόλιο για τους γκρινιάρηδες που μιλάνε για μετριότητα στα σχέδια: Από τη fender περιμένετε βρε innovation στο design;  Εκτός του ότι οι ηλεκτρικοί κιθαρίστες είναι (εν γένει) η πιο συντηρητική μουσική ράτσα του κόσμου όσον αφορά τα σχέδια-σχήματα αλλά και τον ήχο, ειδικά η fender είναι η επιτομή του κλασσικού και του vintage εδώ και πάνω από μισό αιώνα και με απερίγραπτη συνέχεια σε εμπορική επιτυχία για ακόμα περισσότερο. Γιατί να ρισκάρουν αφού η μαγική συνταγή αποδίδει;

 

Σε εμάς το λες;

Σε αυτούς πες το….που όλο κάτι τους φταίει. ;D

 

Μια το logo που το αλλάζουν , μια το headstock…. μια που κάνουν κιθάρες Φρανκενστάιν…. ;D

 

Άρα λοιπόν ή πουλάς παράδοση και μένεις σε αυτή πιστά (ήμαρτον έχουν δύο από τις πιο iconic κιθάρες…μην πω τρεις) ….ή κάνεις καινοτομία..

Το λίγο από όλα και στην ουσία τίποτα…δεν μου λέει κάτι.

 

Τέλος, μόνο H vogue είναι σοβαρό brand….101 χρόνια και σχεδόν ούτε γραμματοσειρά δεν άλλαξε στον τίτλο της.  ;D

 

 

Και επειδή το παίζεις Σπύρε , εκ του ασφαλούς κούλ, σε ρωτάω ευθέως. ;D ;D ;D

Άλλαζες τη strat σου με μια από αυτές;

Αν ναι, το βουλώνω είσαι cool.  ;D ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου