Προς το περιεχόμενο

Αφαίρεση VST Instrument στο Right Zone του Cubase


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Οποιος γνωρίζει πως αφαιρείται ένα VST Instrument στο Right Zone ενός Project window του Cubase, θα με βγάλει απο μεγάλη απορια.

 

Προσθέτεις ή κρύβεις.

Δεν βρίσκω πουθενά, όσο κι αν διαβάζω τα manual το πως αφαιρούνται.

 

Υ.Γ. Χρησιμοποιώ το Cubase 9.

vst_instruments_right_zone.png.051a01430f0220707800de52888dbe8d.png

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

σε παλιότερη έκδοση πάντως πάς πάνω στο όνομα του vst και τότε σου βγάζει επιλογή να το αλλάξεις με άλλο vst ή no vst.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνώμη είδα το προηγούμενο ποστ και απάντησα. >:(

 

Προφανώς και δεν το ψάχνει ένα μήνα ο Γιάννης, αγαπητέ manos4.

Αν είναι δυνατόν.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδες καμια απαντηση και το κρινεις αυτο?Εγω εκρινα σωστο να απαντησω.Τωρα αν ελαβε απαντηση στο τηλ η σε πμ δε μπορω να το ξερω δεν εχω φτασει σε τετοια επιπεδα. Πολλα ποστ μενουν αναπαντητα απλα επειδη εχει "περασει" η ημερομηνια τους. Και επειδη ο Γιαννης ειναι του "μαγαζιου" δεν θα εγραφε αλλα 3 ποστ απο κατω με το γνωστο περιεχομενο... "Κανεις ρε παιδια?"  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αν και δεν το χω μπροστα μου δοκιμασε alt + T ...νομιζω αυτο ειναι,

Δυστυχώς δεν κάνει τιποτα η εντολή και δυστυχώς δεν έχω βρει λύση ακόμα. Οχι οτι έψαχνα μανιωδώς. Είναι έλειψη σημαντική πάντως να μην αναφέρεται πουθενά στο manual.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν κάνει τιποτα η εντολή και δυστυχώς δεν έχω βρει λύση ακόμα. Οχι οτι έψαχνα μανιωδώς. Είναι έλειψη σημαντική πάντως να μην αναφέρεται πουθενά στο manual.

 

αυτό που σου είπα δεν δουλεύει?

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

σε παλιότερη έκδοση πάντως πάς πάνω στο όνομα του vst και τότε σου βγάζει επιλογή να το αλλάξεις με άλλο vst ή no vst.

Αυτή είναι η λύση!

 

Ευχαριστώ dimsonic.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εντολη αποκλειεται να μην κανει τιποτα γιατι την χρησιμοποιω. Δεν ξερω αν πηρες κατα γραμμα το "+" που εβαλα...η αν απλα δουλευεις σε Mac και τοτε σιγουρα αλλαζει. Παντως πατωντας alt και Τ ανοιγοκλεινει το mediabay πανω δεξια.Εγω εξαρχης νομισα οτι αυτο εψαχνες...δεν πηγε το μυαλο μου οτι ηταν τοσο απλο αυτο που δεν εβρισκες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Οχι, ούτε στα Key commands υπάρχει σχετική εντολή Alt+T που παραπέμπει εκεί και δουλεύω σε Win10.

 

Δυστυχώς είμαι τόσο πεζός, που έψαχνα το remove / delete vst instrument. ;D

 

Υ.Γ. Φυσικά δεν πήρα κατα γράμμα το + φίλε MaNoS-4-. Το ρημάδι το μάνιουαλ του Cubase το διάβασα τουλάχιστον σε 4 εκδοχές απο το 1988 που λεγόταν Pro24.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου