Προς το περιεχόμενο

Guitar Rig - Το ΤΕΛΟΣ των ενισχυτων στο recording;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τις τελευταιες μερες αποκτησα το Guitar Rig & ηχογραφησα αρκετα κομματια συγκρινοντας το με πραγματικους ενισχυτες & μικροφωνα.

Το συμπερασμα μου?

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!

Αν το χρησιμοποιησεις σωστα ,δηλ. ΑΚΡΙΒΩΣ με τον τροπο που θα χρησιμοποιουσες τους πραγματικους ενισχυτες,μικροφωνα & εφε,το αποτελεσμα ειναι ΤΕΛΕΙΟ.

Φοβερα καθαρα,ζεστα βρωμικα & μια πληθωρα ηχων (χωρις phasing problems) τα οποια απλα ειναι αδυνατον να πετυχεις με κανονικους ενισχυτες (εκτος και αν εισαι ΠΟΛΥ πλουσιος & Bob Rock :lol: )

Δεν νομιζω να ξαναχρησιμοποιησω πραγματικους ενισχυτες ποτε ξανα στις ηχογραφησεις μου......

Αυτοι οι ανθρωποι που το εφτιαξαν πρεπει να παρουν Νομπελ!!

 

(να δω τωρα τι θα κανω τους λαμπατους ενισχυτες μου....οι οποιοι με κοιταζουν παραπονεμενοι :cry: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 243
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τάξις και ηθική superfunk! Τάξις και ηθική!!! Δηλαδή οι παραδόσεις μας με την λάμπα πάνε περίπατο? :lol:

αστειεύομαι of course...... ρίξε κανένα κλιπάκι όποτε ευκαιρέσεις να δούμε "τι παίζει" 8)

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καινουργιο version εχει και για μπασο. :wink:

Κλιπακια θα "δημοσιευθουν" συντομα,καθηστε να τα ψευτομιξαρω πρωτα ρε ανυπομονοι! :lol:

 

παντως στο site τους εχουν φοβερα clips :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεί...Δηλαδή απο εδώ και πέρα μήπως και ο Bob Rock στις παραγωγές του οι κιθαρίστες θα χρησιμοποιούν software;;;

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν το ειχα πρωτοακουσει απο μονο του με εκανε να σκεφτω να αναβαθμισω το PC μου(στο οποιο για καποιο ανεξηγητο λογο κολλαει πριν καν ξεκινησει....)........καταραμενοι ASIO drivers.........

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω δοκιμάσει και εγώ το συγκεκριμένο και εχω ακριβώς την ίδίαν άποψη....... :)

 

Αλλα θέλει "σοβαρή" καρτα ήχου για να "παιξει" σωστα!!!! εγω το είχα δοκιμασει (πριν κανα εξάμηνο) σε απλο πι-σι με σαουντ μπλαστερ του κό*ου και είχε 1 δευτερόλεπτο ντιλεϊ.... :?

 

Δοκιμάστετο.... ο σουπερφανκ δεν υπερβάλλει!!!!!!!!!!!

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου