Προς το περιεχόμενο

Modern Double Cut Standard - Το όνομα του νέου μοντέλου της Γίπσον


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Modern Double Cut

 

https://reverb.com/news/gibson-finally-reveals-details-on-new-solidbody-model

 

Edit: Custom Modern Double Cut Standard

 

Οπως παρουσιάστηκε στην NAMM, με swept neck heel για πρόσβαση στα 24 τάστα, ένα extra-long τένοντα στο μανίκι για περισσότερο sustain, και νέα κλίση στο Apex headstock για μεγαλύτερη ανθεκτικότητα και επίσημη τιμή  $3,999.

 

MDCSPSL11099_MAIN_HERO_01.jpg

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στα σχόλια από κάτω, κάτι διάβασα για 4 χιλιάρικα.... :-X :o ;D ;D ;D ;D ;D ;D  Αλήθεια όμως, πότε γίνηκε η συνεργασία Gibson-PRS....?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δεν μου άρεσε που είναι μια LP σε άλλο σχήμα.

Για το ίδιο το σχήμα, περί ορέξεως.

Αν εκτρώματα όπως οι Jazzmaster O0 O0 O0 βρίσκουν κοινό... ε κάποιος θα τις πάρει κι αυτές τις Γιπσον

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα σχόλια από κάτω, κάτι διάβασα για 4 χιλιάρικα.... :-X :o ;D ;D ;D ;D ;D ;D  Αλήθεια όμως, πότε γίνηκε η συνεργασία Gibson-PRS....?

 

Δε νομίζω ότι υπάρχει περίπτωση να κοστίσει τόσο. Πιστεύω κάπου στα 1500 με 2100 θα πάει. Φυσικά το λέω με κάθε επιφύλαξη. Επίσης πιστεύω ότι θα πάει άπατη σε πωλήσεις, όπως και άλλες προσπάθειες τις γκίμπσον κατα καιρούς. Με αυτή την κιθάρα πάνε πιο συντηρητικά και φαίνεται ότι δε θέλουν να ρισκάρουν αλλά και πάλι το αποτέλεσμα δεν ειναι κάτι φοβερό.

 

Τουλαχιστον αυτή η πλατφόρμα φαίνεται καλύτερη για πειραματικά μοντέλα με floyd rose.Προσωπικά θα μου άρεσε με τρέμολο. 

 

Εμένα δεν μου άρεσε που είναι μια LP σε άλλο σχήμα.

Για το ίδιο το σχήμα, περί ορέξεως.

Αν εκτρώματα όπως οι Jazzmaster O0 O0 O0 βρίσκουν κοινό... ε κάποιος θα τις πάρει κι αυτές τις Γιπσον

 

 

Σωστό και αυτό. Αλλά θα παίξει ρόλο και αν κάποιοι γνωστοί κιθαρίστες θα την εντάξουν στα rig τους. Όπως πχ με τις jazzmaster, που ναι μεν ειναι εκτρωμα, αλλά πιθανότατα να συνδέθηκε με κάποιον/ους καλλιτέχνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μαμώ τις καινοτομίες λέμε. :D

 

Θυμάσαι κάτι πρωτοτυπίες που είχε κάνει;

 

Gibson Guitar: Gibson Dark Fire

 

Τις ξαναείδαμε πουθενα; Ε Φάσιον μου;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου