Προς το περιεχόμενο

Μεταχειρισμένα πιατίνια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά, παρακολουθω αρκετο καιρο τωρα το φορουμ. Θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποιος για online stores οπου μπορεις να βρεις μεταχειρισμενα πιατινια. Δυστυχως λεφτα για καινουρια δεν υπαρχουν οποτε προσανατολιζομαι σε αυτη την λυση. Εχει ξαναγορασει κανεις μεταχειρισμενα καλα πιατινια; Εμπειριες; Αξιζει;

Ψαχνω για μαγαζια που κυριως κανουν αυτο που ζηταω, να πουλανε δηλαδη μεταχειρισμενα μουσικα οργανα και κυριως πιατινια. Επισης ψαχνω για μαγαζια εντος ευρωπης, καθως απο αμερικη αν κανω αγορα μαλλον θα περασουν τελωνειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κανα μαγαζί δεν ξέρω αλλά απο ebay θα βρεις οσα θες

φυσικα και αξίζει και γω μόνο μεταχειρισμένα παίρνω

ειδικά σε rides και hats άφοβα

και μην τα φοβάσε τα τελωνεία ειδικά στα μεταχειρισμένα ;)

 

George

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανα μαγαζί δεν ξέρω αλλά απο ebay θα βρεις οσα θες

φυσικα και αξίζει και γω μόνο μεταχειρισμένα παίρνω

ειδικά σε rides και hats άφοβα

και μην τα φοβάσε τα τελωνεία ειδικά στα μεταχειρισμένα ;)

 

George

 

Απο ebay εχω βρει καποια κομματια που με ενδιαφερουν απλα ρωταω για να μπορεσω να κανω καποια συγκριση.

Τι εννοεις να μην φοβαμαι για το τελωνειο, ειδικα για μεταχειρισμενα; Μπορω να το αποφυγω με τον κλασικό τροπο;(ενδειξη gift, κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα αν ψαξεις στο φορουμ θα βρεις πολλα παρομοια θεματα για τελωνεια κτλ

εγω απλα πες πως ειμαι τυχερος εχω φερει παρα πολλα πιατινια κ ποτε δεν πληρωσα τελωνειο

επισης κ σε αλλα πραματα που εχω πληρωσει παλι μου ηρθε πολυ πιο φτηνα οποτε δεν με πειραξε καθολου

αν υπολογισεις οτι με τα μεταφορικα κ με αυτα που θα πληρωσεις τελωνειο σε συμφερει τοτε χτυπα το ;)

εγω ετσι κανω παντα

και αν στην τελικη δεν σε πιασει κ το τελωνειο τοτε εισαι διπλα κερδισμένος ;)

 

George

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπό ευρώπη δεν έχεις τελωνεία. Από αμερική με usps ems πάλι δεν θα έχεις. Τσέκαρε τις αγγελίες στο noiz .Τελευταία έχει τρελές ευκαίριες που ούτε το ebay δεν έχει. ;)

Aπό ebay μόνο από πωλητή και καλό feedback και πολύ προσοχή σε crash και λεπτά πιατίνια. Υπολόγισε και τα μεταφορικά για να μην βρεθείς προ εκπλήξεων παντα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως ανέφερε και ο chembeast απο Αμερική με usps ems ειδικά το express οι πιθανότητες να σε πιάσει είναι ελάχιστες , εκτός αν είναι πολύ μεγάλο το ποσό

προσοχή και απο μένα στους πωλητές

και όντως στις αγγελίες του νοιζ έχει πάντα πολύ καλές ευκαιρίες (σκοτώνω και γω 2 :P)

+ οτι μπορείς να το δεις και να το ακούσεις απο κοντά έτσι

 

George

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thankx για τις απαντησεις, θα συνεχισω να ψαχνω και μονος μου. Εννοειται πως απο ebay μπορεις να βρεις καλες ευκαιριες, και γνωριζω το καθεστως που παιζει με τα τελωνεια και τι κολπα μπορεις να κανεις για να τα αποφυγεις. Απλα σκεφτηκα να ρωτησω μηπως καποιος ειχε καποια εμπειρια αγορας απο μαγαζι, για να δω και να συγκρινω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα ενα μαγαζι οπως λες καλα θα ταν αλλα σκεψου οτι πιθανοτατα κ αυτος απο κει θα ψωνιζε και θα πρεπε να βγαλει κ ενα κερδος οποτε θα σου ερχοταν πιο ακριβα ;)

 

το κακο ειναι οτο ανεβενει το δολλαριο πολυ τελευταια και μας κανει χαλαστρες

 

0,81 το ειδα σημερα

 

George

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κακο ειναι οτο ανεβενει το δολλαριο πολυ τελευταια και μας κανει χαλαστρες

 

0,81 το ειδα σημερα

Tα μπερδεύεις με τη λίρα Αγγλίας μάλλον...0.85 η λίρα, 1.23 το δολλάριο...και έπεται συνέχεια ::)

 

Εκτός εάν εννοείς δολάρριο-ευρώ...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου