Προς το περιεχόμενο

πρόβλημα με gr2 και asio driver


akis147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ένα πρόβλημα,όταν ανοίγω το guitar rig 2 demo και διαλέγω asio driver και μετά ανοίξω άλλο πρόγραμμα π.χ. soundforg ή ακόμα και τον ρεκορντερ των windows δεν ακούγεται τίποτα.Επίσης όταν ανοίξω παράλληλα το guitar pro δεν βρίσκει Midi port.

Η κάρτα που εχω είναι onboard σε laptop.Driver o asio4all.

Μήπως μπορείτε να βοηθήσετε;; :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ένα πρόβλημα' date='όταν ανοίγω το guitar rig 2 demo και διαλέγω asio driver και μετά ανοίξω άλλο πρόγραμμα π.χ. soundforg ή ακόμα και τον ρεκορντερ των windows δεν ακούγεται τίποτα.[/quote']

 

Η λέξη κλειδί είναι αυτό το "μετά" που γράφεις. Δεν τα ανοίγεις "μετά", τα ανοίγεις ταυτόχρονα και θες να παίζεις από το GR και να γράφεις στο Soundforge. Όμως οι Asio drivers δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν από δύο εφαρμογές ταυτόχρονα, ενώ ο recorder των windows δεν ξέρει ούτε τι είναι οι Asio drivers.

 

Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να τρέχεις το GR μέσα από ένα πρόγραμμα που μπορεί να το ανοίξει (το GR) σαν VST instrument, κάτι σαν το Cubase. Έτσι, και θα παίζεις και θα γράφεις. Πολλά προγράμματα μπορούν να ανοίξουν vst instruments (μάλιστα, είχα την εντύπωση ότι το κάνει και το soundforge), οπότε δες τι μπορεί να πέσει στα χέρια σου και τι πραγματικά χρειάζεσαι.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ένα πρόβλημα' date='όταν ανοίγω το guitar rig 2 demo και διαλέγω asio driver και [b']μετά[/b] ανοίξω άλλο πρόγραμμα π.χ. soundforg ή ακόμα και τον ρεκορντερ των windows δεν ακούγεται τίποτα.

 

Η λέξη κλειδί είναι αυτό το "μετά" που γράφεις. Δεν τα ανοίγεις "μετά", τα ανοίγεις ταυτόχρονα και θες να παίζεις από το GR και να γράφεις στο Soundforge. Όμως οι Asio drivers δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν από δύο εφαρμογές ταυτόχρονα, ενώ ο recorder των windows δεν ξέρει ούτε τι είναι οι Asio drivers.

 

Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να τρέχεις το GR μέσα από ένα πρόγραμμα που μπορεί να το ανοίξει (το GR) σαν VST instrument, κάτι σαν το Cubase. Έτσι, και θα παίζεις και θα γράφεις. Πολλά προγράμματα μπορούν να ανοίξουν vst instruments (μάλιστα, είχα την εντύπωση ότι το κάνει και το soundforge), οπότε δες τι μπορεί να πέσει στα χέρια σου και τι πραγματικά χρειάζεσαι.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου