Προς το περιεχόμενο

Τενοντίτιδα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν θελω να το παιξω κακος, αλλα και μετα την εγχειρηση θελει παρα πολυ προσοχη, γιατι υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να ξαναβγει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θελω να το παιξω κακος' date=' αλλα και μετα την εγχειρηση θελει παρα πολυ προσοχη, γιατι υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να ξαναβγει...[/quote']

 

γιατι να το παιξεις κακος??

 

αν γινει σωστη εγχειρηση, δηλαδη ολικη αφαιρεση του γαγγλιου, τοτε η πιθανοτητα επανεμφανισης ειναι μηδαμινες. :lol:

αν ομως δεν γινει σωστη δουλεια, τοτε η πιθανοτητα επανεμφανισης ειναι περιπου 50%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως ειπε ο αpost,αν γινει ολικη αφαιρεση του γαγγλιου δεν επανεμφανιζεται.Τα γαγγλια δεν εμφανιζονται προυπαρχουν και μεγαλωνουν οταν κατι παιξει στην οδο παροχετευσης τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys, είσαστε κατατοπιστικότατοι. Σας ευχαριστώ θερμά για τις απαντήσεις σας.Τελευταίο γύρισμα αύριο και πάω γιατρό και break. (Θα σας γράψω απο Μαλδίβες :))

Να είστε όλοι καλά και να προσέχετε να χέρια σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • Guru

παιζω κιθαρα καμμια εικοσαρια χρονια και εχω περασει καναδυο φορες τετοιες ιστοριες. αφου κανεις διατασεις και προσεχεις, με λιγη ξεκουραση θα το ξεπερασεις. τα γαγγλια και τα καρουμπαλα πολλες φορες υποχωρουν μονα τους μετα απο λιγο. γενικα αποφυγε ασχετους γιατρους και ακραιες λυσεις. προσεξε λιγο την τεχνικη σου στην κιθαρα, σταση σωματος, βιασυνες, γρηγορο παιξιμο χωρις ζεσταμα και υποδομη και τετοια.. γενικως οι μονες τενοντητιδες που δεν περνανε ευκολα ειναι οι πολυ ακραιες με πρησμενα χερια κ.τ.λ. οποτε μην ανυσηχεις πολυ, αλλα προσεξε το

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά ,κάτι τελείως μα τελείωσ άσχετο..έχω και εγώ πρόβλημα με το αριστερό μου χέρι...μόνο που εγώ το έπαθα από τα drums..!

 

η μα@..%α μου είναι ότι παίζω πολύ μα πολύ δυνατά..!Έτσι λοιπόν τα έπαιξε ο καρπός του αριστερού χεριού..Τι λέει ο γιατρός?τενοντίτιδα!Αυτή τη στιγμή φοράω κάτι σαν νάρθηκα και εύχομαι να μου περάσει στις επόμενες μέρες γιατί μετά αχίζουν οι ενέσεις κ άλλα..

 

Προφανώς τα δικά σας προβλήματα είναι πολύ πιο σοβαρά , αλλά επειδή μια φίλη μου έχει παρόμοιο πρόλημα(αυτό το εσωτερικό γρομπαλάκι το λένε κύστη και φεύγει είτε μόνο του. αλλά μπορεί να ξαναβγει..είτε με εγχείριση..!). + υπάρχουν στα φαρμακεία διάφορα τύπου γαντιού αλλά χωρίσ τα δάχτυλα που που είναι για αυτέσ τισ περοπτώσεις!

 

Περαστικά!

σπασα ένα πόδι στο σκι!!

Ευτυχώς δεν ήταν το δικό μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά ' date='κάτι τελείως μα τελείωσ άσχετο..έχω και εγώ πρόβλημα με το αριστερό μου χέρι...μόνο που εγώ το έπαθα από τα drums..! [/quote']Καθολου ασχετο ,κι ομως!

 

η μα@..%α μου είναι ότι παίζω πολύ μα πολύ δυνατά..!Έτσι λοιπόν τα έπαιξε ο καρπός του αριστερού χεριού..

Δοκιμασε οταν μελετας να παιζεις λες και κοιμουνται οοοολες οι γυρω

πολ/κιες.Η δυναμικη των χεριων στα τυμπανα ειναι πιο δυσκολη απ οτι σε

καθε αλλο οργανο.Αν μαθεις απο τωρα να παιζει σιγα και αργα(και τα 2 εχουν την ιδια βαρυτητα για εμενα),αυτοματα εχεις ανεβει ενα σκαλοπατι! :wink:

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σίγουρα έχεις δίκιο!!Και ο κηθηγητής μου,μου το είχε πει πολές φορές..αλλά όπως φάνηκε δεν τον άκουγα!!

Βασικά τό όλο πρόβλημα άρχησε από τη στιγμή όταν έπαιζα όχι μόνο το απολάμβαωα, αλλά ξεσπούσα κιόλας..Έτσι όσο πιο πολύ δύναμη έβαζα τόσο μεγαλύτερη και η εκτόνωση..Αλλά καλά να πάθω!

 

Όχι τίποτα άλλο αλλά τώρα δεν μπορώ καθόλου να παίξω κ αυτό πονάει περισσότερο από το χέρι..

 

Πάντως γεγονός είναι πως αν δεν βάζεις πολύ δύναμη κ είσαι χαλαρός κάνεις πιο μικρές κ γρήγορες κινήσεις κ βγαίνει πιο εύκολα το τραγούδι!

σπασα ένα πόδι στο σκι!!

Ευτυχώς δεν ήταν το δικό μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να δώσω και εγώ τα 2 λεπτά μου (my 2 cents :P )

 

όπως προείπαν όλοι, καταρχήν ξεκούραση, τουλάχιστον όσο μπορείς. 2ον ζέσταμα πριν κάνεις οτιδήποτε, και στη δουλειά και στην κιθάρα. φαντάζομαι πως το αυτοκίνητο/μηχανή σου δεν τα φτάνεις στα κόκκινα χωρίς να το έχεις αφήσει να ζεσταθεί πρώτα, γιατί να το κάνεις με το σώμα σου;

και 3ον, αν έχεις λίγα φράγκα παραπάνω, ζήτα απο κάποιο γνωστό σου να σου προτείνει κάποιον χειροπρακτικό... μπορεί να σε βοηθήσει απίστευτα πιστεύω

περαστικά αδελφέ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου