Προς το περιεχόμενο

Jams πάνω σε backing tracks και ηχογράφηση με guitar rig 3


dvat

Προτεινόμενες αναρτήσεις

www.myspace.com/dvatmanidis

 

Όποιος θέλει ας ακούσει κάποια jams που ηχογράφησα πάνω σε έτοιμα backing tracks που κατέβασα. Όλα είναι one take, χωρίς διορθώσεις και με λάθη... Ήθελα να δω τι μπορώ να κάνω παίζοντας πάνω σε κάτι που ακούω για πρώτη φορά.

 

Ευπρόσδεκτες και καλοδεχούμενες για να μην πω απαραίτητες οι παρατηρήσεις...

 

 

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημήτρη, αυτό που παρατηρώ εγω είναι οτι το παίξιμο σου σε αρκετά σημεία δεν φραζάρει και κατά συνέπεια δεν γκρουβάρει όσο θα περίμενε κανείς, λαμβάνοντας υπόψη του πως η τεχνική σου είναι αρκετά καλή.

 

Κατά τ'άλλα μια χαρά... :).........keep it up!.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μ'άρεσες... Έχεις καλή τεχνική (όχι ότι ξέρω κ πολλά) αλλά ο ήχος σε αδικεί... Με καμιά καλή πεταλιέρα ή πετάλια το απότελεσμα θα ήταν πολυ καλύτερο.

 

Μπράβο πάντως, καλή δουλειά.  :D

 

Α μ'αρεσε κ το βιμπράτο σου!...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη στιγμη που ειναι τοσο μεσαιος η ηχος σου, καλο ειναι να βαλεις την κιθαρα πιο μεσα και να δωσεις και λιγο delay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι παρατηρήσεις σας είναι όλες σωστές! Στα του ήχου είναι αλήθεια ότι ο ήχος είναι πολύ μεσαίος και πιο μπροστά από ότι έπρεπε. Απλά γράφω με τα 2 decks του guitar rig (ένα στην είσοδο με το backing track και ένα στην έξοδο με τελικό αποτέλεσμα) και αν σου ξεφύγουν οι στάθμες, δεν διορθώνονται μετά..δεν είναι όπως το Cubase ή κάποιο άλλο sequencer που μπορείς να διορθώσεις ότι θες, από λάθη μέχρι χροιές...

 

Επειδή το take είναι λίγο βιαστικά γραμμένο, δεν έχω καλές στάθμες. Τώρα για τη χροιά, μάλλον δεν είχα ρυθμίσει σωστά το chorus (βάζω καμιά φορά chorus και σε distorted ήχους). Η ουσία όμως δεν αλλάζει και συμφωνώ ότι ο ήχος δεν είναι καλός.

 

Όπως και να έχει, σας ευχαριστώ που ακούσατε τα jams...

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου