Προς το περιεχόμενο

Η πρωτη μου συνθεση :)


jimskeet2002

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισυναπτω την πρωτη μου συνθεση που ειχα κανει κανενα 5μηνο πριν κ την ειχα καταγραψει σε guitar pro κ σημερα (φιλοτιμηθικα) να κατσω κ να την ηχογραφησω...  ;D

Τα drums τα περασα με midi κατευθειαν απο guitar pro στο cubase κ εβαλα ezdrummer. Επισης να πω οτι απο drums δεν εχω απλα ιδεα κ εγραψα στο guitar pro οτι μου φαινοταν οτι ταιριαζε στην τυχη..... αρα παιζει να ειναι κ χαλια  ;D

Πως σας φαινεται?

My_first_composition.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ας ξεκινησω με τα καλα :D

 

ωραιος ηχος στο σολο

ωραιος αυτοσχεδιασμος

 

τα κακα ;)

 

αδειο χωρις μπασο

η ντραμς που επελεξες δεν ακουγεται ωραια

επισης μπορεις να το βελτιωσεις κατα πολυ αν ασχοληθεις λιιγο παραπανω στο να κανεις καποια γεμισματα με την ντραμς γιατι τωρα απλα παιζει 1 patern.....

 

σε γενικες γραμμες ειναι συμπαθητικο

Μπραβο σου

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας ξεκινησω με τα καλα :D

 

ωραιος ηχος στο σολο

ωραιος αυτοσχεδιασμος

 

τα κακα ;)

 

αδειο χωρις μπασο

η ντραμς που επελεξες δεν ακουγεται ωραια

επισης μπορεις να το βελτιωσεις κατα πολυ αν ασχοληθεις λιιγο παραπανω στο να κανεις καποια γεμισματα με την ντραμς γιατι τωρα απλα παιζει 1 patern.....

 

σε γενικες γραμμες ειναι συμπαθητικο

Μπραβο σου

 

Ευχαριστω πολυ καταρχην για το θετικο feedback.

Η ντραμς ειναι η μονη που εχω σαν plug in κ δεν εχω ψαξει κ πολυ να βρω αλλα γιατι δεν εχω ασχοληθει ακομα ιδιαιτερα με αυτα.

Επισης απο μπασο δεν ξερω κ δεν εχω κιολας  ;D αν κ θα μπορουσα κατα καποιο τροπο να "εξομοιωσω" ηχο μπασου με την κιθαρα κ το pod hd χρησιμοποιωντας pitch shifter κ ρυθμιζοντας το σε οκταβες μπασου αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα ακουγεται καλα κ επισης κ δεν το εχω ψαξει πολυ. Μπορει κ να μην γινεται κιολας... δεν το ξερω κ δεν το εχω ψαξει (ακομα) ;D

Κ για τα ντραμς οντως ειναι ενα παττερν μονο σε loop αλλα επισης δεν ξερω τπτ απο ντραμς κ απλα εγραψα με δοκιμες στο guitar pro για να εχει εναν καλο (κατα τη γνωμη) μου ρυθμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α by the way αν σκεφτειτε κανενα καλο ονομα για το τραγουδακι ριχτε το γιατι δν μ εχει ερθει τπτ το ιδιαιτερο κ εχει μεινει unnamed το αμοιρο  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α by the way αν σκεφτειτε κανενα καλο ονομα για το τραγουδακι ριχτε το γιατι δν μ εχει ερθει τπτ το ιδιαιτερο κ εχει μεινει unnamed το αμοιρο  ;D

ονομα δεν μου ερχεται κατι αλλα αμα μου στειλεις ΜΟΝΟ την κιθαρα σε project στο cubase μπορω να σου κανω παπαδες  ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ονομα δεν μου ερχεται κατι αλλα αμα μου στειλεις ΜΟΝΟ την κιθαρα σε project στο cubase μπορω να σου κανω παπαδες  ;D ;D

nobass track  :P

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

nobass track  :P

;D

 

Ααααχ κ δεν τα κρατησα σε project.... Μολις το εκανα export τα εσβησα.... Θα κατσω μεσα στη βδομαδα να το ξανα ηχογραφησω κ θα σ στειλω ολο το project να κανεις οτι θες  ;) και thanx εκ των προτερων  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D

 

Ααααχ κ δεν τα κρατησα σε project.... Μολις το εκανα export τα εσβησα.... Θα κατσω μεσα στη βδομαδα να το ξανα ηχογραφησω κ θα σ στειλω ολο το project να κανεις οτι θες  ;) και thanx εκ των προτερων  ;D

βασικα αμα μπορεις καντο σημερα γιατι λογω ποδοσφαιρου εχω και ρεπο απο την γυναικα οπότε θα πρεπει να περιμενεις μεχρι το αλλο ΣΚ ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην εισαγωγη παιζεις Em,C,D,

 

1ον εισαι ξεκουρδιστος ;D

2ον εισαι εκτως tempo

3ον εισαι εκτως μετρου ;D

 

διορθωσε τα ή αν θελεις να κανω τα δικα μου και να στο στειλω σαν backing track να βαλεις το σολο

 

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου