Προς το περιεχόμενο

Διακοπές


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σου είπα ότι φεύγωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Μόλις (αμα) πιω τη μπύρα το βράδυ......... ΑΠΟΧΟΡΟ

 

Μπορώ να καταλάβω τους ανθρώπους της πόλης...εγώ από το 93 την έκανα για μόνιμη εγκατάσταση στην εξοχή. Μπορώ να πώ ότι νοιώθω (με ένα ΣΚ) μόνιμα σε διακοπές.

Ο Playloud (ας πούμε) στη Ρόδο νοιώθει την ίδια "ανάγκη φυγής? με τον Audiokostas?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Όταν ξεπατώνεσαι στη δουλειά όλους τους προηγούμενους μήνες και στη Χαβάη να είσαι θες διακοπές  ;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την οικογένεια μαζί μου και το κινητό υπό μάλης (ευτυχώς από πέρισυ δεν ξαναπαίρνω λαπτοπ) οι επιθυμία για διακοπές δεν ήταν αυτή που ήταν κάποτε.

 

Σπίτι, μουσικούλα, φιλαράκια, πιτσα, ταβερνάκια και σουβλάκια.

Ξέμπαρκα κορίτσια, ζεστή πόλη, βαριεστημένα βήματα, ατέρμονες κι ανούσιες συζητήσεις γεμάτες οινόπνευμα και μεζέδες. Η πόλη έρημη, δικιά μου, με μυρωδιές ασφάλτου και περιστασιακής  διχρονίλας καθώς διασχίζω στο ρελαντί με τη δικιά μου μηχανή της άδειες αστικές αρτηρίες.

Καφές πρωινός, καθόλου πικρός, μπαλκονάτος, αγναντέυοντας μια πόλη που αρνείται να ξυπνήσει κι όταν ξυπνήσει έχει χρόνο για κουβέντα και ρεμπελιό.

Ουζάκια στης Πλάκας τα σκαλοπάτια και φιλοσοφούμεν μετ ευτελείας κλείνοντας το μάτι στα κορίτσια. Και θερινό σινεμαδάκι το βράδυ ή συναυλία/θέατρο στα βράχια. Και το ξημέρωμα μας βρίσκει στα βράχια παρέα με άδεια κουτάκια.

Είναι η Αθήνα π΄αγαπάω και λατρεύω πριν έλθουν οι βάρβαροι και μου τη βιάσουν.

 

Μπορώ να καταλάβω τους ανθρώπους της πόλης...εγώ από το 93 την έκανα για μόνιμη εγκατάσταση στην εξοχή. Μπορώ να πώ ότι νοιώθω (με ένα ΣΚ) μόνιμα σε διακοπές.

Ο Playloud (ας πούμε) στη Ρόδο νοιώθει την ίδια "ανάγκη φυγής? με τον Audiokostas?

 

Σιγά ρε Κρούσο. Ή εκεί που είσαι ή στη Φιλοθέη, δεν έχει και τεράστια διαφορά.Δεν είσαι ντε και επαρχία.

Οταν λέω εξοχή εννοώ εξοχή όχι μπασταρδοκαταστάσεις.

Στη Ρόδο έτσι που την έχουν κάνει τώρα, εξαρτάται που μένεις.

Από την άλλη και το 2000 στη Πλ. Αμερικής, μια χαρά διακοπές είχα κάνει.

 

Θα ήθελα να είναι οι διακοπές μου φέτος.............

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως περιμένω να έρθει η τετάρτη για να μπω στο καραβάκι που θα με πάει στη νάξο... να αράξω στο χωριό και να χαλαρώώώώώνω!!!!! πάνω από όλα θέλω ηρεμία και να μην αγχώνομαι και τρέχω...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λεω να κάνω διακοπές μέσα στο project studio μου (έχει να με δει καιρό το καημένο...). Χαλάρωση, μουσική and that's all you need.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν θέλω μόνο αυτά... Θέλω να φύγω από αυτή την πόλη... να πάω να στήσω το εργαστήριό μου και το στούντιό μου στο βουνό και να βλέπω την θάλασσα. Να έχω όλα τα εργαλεία μου και τα μηχανήματά μου... Να έχω τις μουριές μου, τις ελιές μου... Τα μεγάφωνά μου, τα κολλητήρια μου, τις λάμπες μου... Κάνω τόση ώρα σχέδια και κοντεύω να πέσω σε κατάθλιψη....

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως περιμένω να έρθει η τετάρτη για να μπω στο καραβάκι που θα με πάει στη νάξο... να αράξω στο χωριό και να χαλαρώώώώώνω!!!!! πάνω από όλα θέλω ηρεμία και να μην αγχώνομαι και τρέχω...

 

 

Δε τονα τον αξωτη!!!!

 

Σε ποιο χωριο θα αραζεις συναδελφε μπασιστα και συντοπιτη???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη Ρόδο έτσι που την έχουν κάνει τώρα, εξαρτάται που μένεις.

 

+0,5

(μισό γιατί και πάλι πιο χαλαρή είναι από την Αθήνα)

 

Αλλά η Αθήνα έχει πολλά και ωραία καλά. (εγώ όποτε φεύγω περιμένω πως κ πως να ξαναγυρίσω χαχαχα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Playloud (ας πούμε) στη Ρόδο νοιώθει την ίδια "ανάγκη φυγής? με τον Audiokostas?

 

Κοιτα, η Ροδος φυσικα και εχει αλλαξει απο το 1986 που την ειχα επισκεφτει κι εγω για πρωτη φορα (ΠΟΛΥ πιτσιρικας). Τοτε ηταν (πραγματικα) ΠΟΛΥ καλυτερη αλλα φταινε ολοι αυτοι (οι ντοπιοι) που εχουν σκ@τα για εγκεφαλο και πουλανε και τη μανα τους για να κονομησουν. Ειναι ομως ακομα πανεμορφη και με ΠΟΛΛΗ και ΚΑΛΗ μουσικη πραγμα που τεινει (πια) να εξαφανιστει στα περισσοτερα νησια. Αυτο δε που πιστευω οτι την διαφοροποιει ΚΑΤΑ πολυ ειναι οτι αναλογικα για το μερος εχει ΠΟΛΛΑ live (να σας πει η evilnye που κατα λαθος ηρθε σε ενα απο τα μερη που παιζω).

Αναγκη διακοπων κι εγω εχω ενιοτε, αλλα μαλλον οι δικες μου διακοπες τις φανταζομαι πολυ διαφορετικες απο ολων των αλλων που επιζητουν ξεφαντωμα, ακοολια και τετοια.

Οι δικες μου διακοπες χωριζονται σε κατηγοριες

α. Θα μπορουσα να κανω και διακοπες ΕΝΤΟΣ Ροδου (αλλα οχι στην πολη εννοειται) σε ενα μερος που δεν σας λεω :) για να μην πλακωσει το ευρω κι εκει. Μπορεις να βουτηξεις στη θαλασσα απ το μπαλκονι σου. Κατευθειαν για ψαρι και μπυρες, και μετα παλι για μπανιο. Το βραδυ βγαινεις στον κλασικο πεζοδρομο

β. Διακοπες στην Αθηνα. Για να δω την "υπολοιπη" ζωη μου, γονεις, αδερφη, ανηψι, αδερφικους φιλους που μου λειπουν οσο τιποτα εδω στη Ροδο (δεν ξερω αν ειναι οτι μεγαλωνουμε αλλα τοσα χρονια στη Ροδο δεν εχω ακομη αυτο που λενε "αδερφικο" φιλο. Μαλλον εγω δεν γουσταρω. Οταν παντως σκεφτομαι "φιλος" το μυαλο μου παει κατευθειαν στην Αθηνα, κι ας τους βλεπω μια στο χρονο κι αν.

Επισης ενας ΠΟΛΥ σοβαρος λογος για διακοπες στην Αθηνα θα ηταν για να συναντησω (επιτελους) κατι ρεμαλια απο εδω μεσα (ξερετε εσεις). Να τα πουμε, να παιξουμε, να πιουμε, να κανουμε αγαπιτσες, να σας λεω ιστοριες για Σουηδεζες γυρω απο τη φωτια (που θα εχουμε αναψει με Τσεχα- σ εφτιαξα marathon ε? :))

γ. Διακοπες στο εξωτερικο. Τις βρισκω μαλλον τις πιο ενδιαφερουσες απο ολες τις αλλες γιατι γυρναω ΠΑΝΤΑ αλλος ανθρωπος (κακος αλλα αλλος). Ανοιγει το ματι, αμα δουμε συναυλιες ανοιγει και το αυτι και γενικα ανοιγει η ψυχη ρε παιδι μου. Περυσι πηγα 10 μερες Βιεννη και ακομα το σκεφτομαι. Φετος τον Οκτωβρη εχει σειρα Πραγα, με λιγα "πεταγματα" Σλοβακια, Τσεχια (ΝΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙ) και Βιεννη (αρρωστος) και εν συνεχεια Αθηνα (αυτα που λεγαμε).

Πολλες φορες σκεφτομαι οτι μου λειπει η ΑΘηνα αλλα ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ που ανεβαινω, διαπιστωνω οτι εκανα ΠΟΛΥ καλα που εφυγα

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου