Προς το περιεχόμενο

Ή Fender το τερμάτισε.....


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Mαματη,μου θυμιζει ενα παλαιοτερο ιαπωνικο μοντελο αλλα σιγουρα τo surf green τα σπαει...

 

width=375 height=500https://images.reverb.com/image/upload/s--V8DyAN7f--/a_exif,c_limit,e_unsharp_mask:80,f_auto,fl_progressive,g_south,h_620,q_90,w_620/v1488759078/gr6fpdvvqkl1qbjgnugh.jpg[/img]

 

 

Guitar Blog: Fender Jazz-A-Caster, MIJ signature model of Will Ray of the Hellacasters

 

αλλα ειναι ΠΟΛΥ παλια μοντα και ευρεως διαδεδομενη  στον κοσμο των  tele-moders,οποτε δεν κανει τιποτα το καινουργιο,απλα ακολουθει την ΖΗΤΗΣΗ των πελατων της (οπως εκανε και για τις Jazzcaster) απλο Μarketing 101 δηλ.  ;)

 

καθολου κακη ιδεα να βαλεις το καλυτερο Tremolo ever (jazzmaster) σε μια tele.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Δηλαδή θες να πεις ότι σου αρέσει...; :-X  Εάν ήσουν υιός μου πάντως θα σε αποκλήρωνα....  >:D ;D ;D ;D

 

Αν μου αρεσει λεει?αν ειχα φραγκα την επαιρνα ΧΘΕΣ.....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μου αρεσει λεει,αν ειχα φραγκα την επαιρνα ΧΘΕΣ.

  Έμ δεν έγινες δημ. υπάλληλος να έχεις χρήμα 13 μήνες τον χρόνο... :police:  Κάτσε τώρα με τις ιδιοκατασκευές σου... :angel:  που, παρεμπιπτόντως, τις θέλω όλες.... :laugh:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Μόλις την είδα μου έσκασαν στο μυαλό σχέδια που έκανα πέρυσι για συνδυασμό tele με jaguar κι έπαθα πλάκα!  Πολύ ωραίο χρώμα, από τα αγαπημένα μου.

 

  Ένα αρνητικό που έβλεπα σε custom-ιές είναι το συνδυασμό του tele επιλογέα με το jaguar tremolo , πράγμα που μου φαινόταν απαράδεκτο και χαίρομαι που η fender δεν την πάτησε σε αυτό το θέμα.

Παρ'ότι όμως μου αρέσει η τακτοποίηση των knobs που έκαναν, θεωρώ ότι το έχασαν σε θέμα pickguard σε εκείνη τη μεριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά την βλέπω σαν luthier και δεν με ενδιαφέρει το historically correct  ;D ;D οπότε μια χαρά τη βρίσκω έχει το τρέμολο που μ αρέσει το σχήμα που αγαπάω σε fender και επιτέλους τα pots εκεί που πρέπει :laugh:

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εντάξει μωρέ, μια χαρά όλα εκτός απ' το όνομα. Jazz Tele και μπούρδες... Frankencaster λέμε.

 

(Ευτυχώς είναι λίμιτεντ εντίσιον φάση κι έτσι, και δεν θα δούμε πολλές ;D).

 

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου