Προς το περιεχόμενο

Rolling Stone - The End of Owning Music: How CDs and Downloads Died


Haris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

2 τινά θα συμβουν με τα cd's (ό,τι έγινε με τα Lp's).

 

Σε πρώτη φάση, θα τα πουλάν για 0,50 σεντς το ένα (προτείνω αγορά  ;D).

Καμία 20 ετία μετά , θα τα πουλάν (50,00 € / τεμάχιο ως vintage items (προτείνω πώληση)  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 terabytes mp3's

Τerabytes; mp3s; Πφφ... Παίζετε σε ερασιτεχνική κατηγορία αγαπητέ. Όταν αρχίσετε να αναφέρεστε σε petabytes και flacs, το ξανασυζητάμε...  ;D

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τerabytes; mp3s; Πφφ... Παίζετε σε ερασιτεχνική κατηγορία αγαπητέ. Όταν αρχίσετε να αναφέρεστε σε petabytes και flacs, το ξανασυζητάμε...  ;D

Αυτά είναι για τα νεα παιδιά σαν εσενα.

Εγω εκανα καμια 70αρα δίσκους Sinatra σε ταινιουλα και ειμαι οκ μεχρι να πεθανω ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok, αλλα παιδες νομιζω οτι τα "μεσα" ειναι για να εξυπηρετουν την μουσικη. Και οχι το αναποδο...

 

Η φυσικη εξελιξη, ειναι κατι να γινεται απο καινουργιο και φρεσκο και μοντερνο --> παλιο, μετα απο πολλα χρονια το παλιο να γινεται ---> κλασικο, και μετα να γινεται σουπερ ντουπερ ρετρο/ vintage...

 

Ολοι οταν παμε στο χωριο (και αν δουμε) και βρισκουμε ενα Vintage ζωντανο του ζωικου βασιλειου που το ελεγαν "Γαϊδαρο" και το δειχνουμε στα παιδια μας και λεμε: "κοιτα κωστακη με τι πηγαιναμε στο αλλο χωριο για νερο πριν χρόνια", αλλά κανεις δεν θα τον καβαλισει να κανει την αποσταση "Χωριο- Αθηνα" με αυτο.

 

Οποτε, (και ας πεσουν να με φανε οι ρομαντικοι):

 

Ζήτω η τεχνολογια του σημερα, με τα flac και το Live Streaming aka Spotify!!!  ;D

 

O0

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Να ακούς νεα μουσική με νεο φορματ θεμιτό.

Το θεμα είναι πόσοι θα ξανα αγοράσουν τα ιδια και τα ιδια....με νεο φορματ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξαναγορασουν, οχι.

 

Αλλα με 7 ευρω το μηνα, για οση μουσικη θελει κανεις, σε οποιαδηποτε συσκευη θελεις, πχ με spotify, δεν νομιζω να ειναι σαν να το ξαναγοραζεις  ;)

 

Δηλ, πχ, εγω εχω παλια CD με διαφορες μουσικες. Δεν υπαρχει περιπτωση να κατσω να το ακουσω απο εκει. (και ουτε φυσικα απο ytube)

 

Θα βαλω spotify, θα το ακουσω στο κινητο μου, θα παρω το κινητο μου και θα το συνδεσω με bluetooth στο αμαξι (και οχι με καλωδιο aux in. Περιττο το AD/DA conversion)

 

Αλλιως, θα κατσω στο home studio control room μου, που εχω σεταρει και ακουστικη, θα βαλω και απο εκει Spotify, θα βαλω και ενα Jack με παγο, μετα θα περιηγηθω σε αλλες λιστες και θα ανακαλυψω καινουργια μουσικη, ισως πιασω συγχρονως και την stratocaster κουμπωμενη την GT-100 στο pc να τζαμαρω απο επανω... και μετα θα παω για υπνο ευτυχισμενος που ακουσα οοολα αυτα με μερικα κλικ, χωρις να σπινιαρει το  cd tray, και με 7 ευρω μονο...

 

8)

 

 

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

Θα βαλω spotify, θα το ακουσω στο κινητο μου, θα παρω το κινητο μου και θα το συνδεσω με bluetooth στο αμαξι (και οχι με καλωδιο aux in. Περιττο το AD/DA conversion)

 

 

 

Πως; Εννοείες θα τα κατεβάσεις ή streaming?

Και αν το δευτερο, πώς με 3G?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου