Προς το περιεχόμενο

Δυο Delay


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα παιδια. Θελω οποιος γνωριζει να μου ενα τροπο για να μπορεσω σε μια αλυσιδα πεταλιων να συνδεσω 2 delay παραλληλα και οχι σε σειρα και να μην επιρεαζεται η υπολοιπη διαταξη των πεταλιων. Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ABY box πριν και μετά τα delay ενεργοποιημένα και τα δύο μαζί.

 

Η έξοδος απο το chorus στην είσοδο του ABY box και οι δύο εξόδοι του στα δύο delay.

Απο την άλλη μεριά, πάλι ενα ABY box, αυτή τη φορά συνδεδεμένο ανάποδα και με τη μια του έξοδο στο reverb.

 

Δεν είναι και ότι πιο λειτουργικό αλλά αυτό μου ήρθε άμεσα για να μπορέσεις να δοκιμάσεις αυτό που ψάχνεις.

 

 

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαζεις κατι σαν αυτο http://www.musicstore.com/en_EN/EUR/Guitars/A/B/Y-boxes/MORLEY-ABY-AB-Y-Switch-A-B-A-B-/art-GIT0000188-000 πριν τα delay, με ενα in απο το chorus που θα παρεις 2 out για τα in των delay, και αλλο ενα μετα τα delay που θα οδηγησεις τα 2 out τους στα 2 in του και θα παρεις πλεον ενα combine out για να συνεχισεις στο reverb (αν καταλαβα σωστα μας εχεις γραψει αντιστροφα ως προς την πορεια του σηματος τη σειρα).

Βεβαια μπορεις να βρεις και φτηνοτερα A+B boxes,απλα ηταν το πρωτο που βρηκα και εφερα ως παραδειγμα

 

edit:ειμαι τραγικα αργος  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου