Προς το περιεχόμενο

Τι σας λέει ο νέος Δάντης σύντεκνοι;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έτοιμος για Γιουροβίζιον μου φαίνεται. 8)

 

EDIT:

Σοβαρά τώρα, τον είχα δει όταν ακόμα πήγαινε Γυμνάσιο (ή Λύκειο δεν θυμάμαι) σε ένα live στο σχολείο του στην Καισαριανή με μια σχολική μπάντα (είναι κάτι μήνες πιο μεγάλος από μένα νομίζω).

 

Ένας πολύ προικισμένος Coverdale style τραγουδιστής.

 

Ίσως αν ζούσε σε άλλη χώρα, να ακούγαμε άλλα πράγματα από αυτόν, ίσως πάλι και όχι.

 

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου αρεσει το στυλ του τραγουδιου, ουτε οι στιχοι.

Βεβαια, το κανει πολυ πειστικα και υπηρετει 100% το τραγουδι.

Εαν το ακουγα στο ραδιο (δεν ακουω ραδιο) θα αλλαζα αμεσως τον σταθμο. Εκτος και εαν με χωρισει η γυναικα μου, οπου θα το ειχα repeat στο αμαξι...

 

Η φωνη του θεωρω οτι ειναι μοναδικη για τα ελληνικα δεδομενα.

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας πολύ προικισμένος Coverdale style τραγουδιστής.

 

Yup

 

Ίσως αν ζούσε σε άλλη χώρα, να ακούγαμε άλλα πράγματα από αυτόν, ίσως πάλι και όχι.

 

Εγώ λέω όχι για δύο λόγους: 1) Στις αγγλόφωνες τουλάχιστον χώρες υπάρχει μια καταπληκτική ροκ/σόουλ φωνή σπίτι παρά σπίτι οπότε τα επίπεδα ανταγωνισμού είναι άλλα. Αρκεί να δει κανείς τα αμερικάνικα talent shows όπου εμφανίζονται κάτι φωνάρες που τελικά δεν καταφέρνουν τίποτα γιατί τους τρώνε τη θέση κάτι καλύτερες φωνάρες. 2) Όσο προικισμένος μουσικός/συνθέτης/ερμηνευτής κι αν είσαι, αν πάσχει ανεπανόρθωτα η αισθητική σου, δεν μπορείς να παράξεις και αξιόλογο αποτέλεσμα.

 

Το κομμάτι αυτό καθεαυτό διακατέχεται από τη γνωστή νεολαϊκοπόπ ατμόσφαιρα που υπόσχεται αρκετό airplay. Τουτέστιν τσόντα - αντρίλα - εκκλησία.

 

Edit: Μια που το θυμήθηκα: Αν ο Μίκι Ρουρκ (του παρόντος) ήταν από τη Μέση Ανατολή, κάπως έτσι θα ήταν.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σεξιστικό θα έλεγα περιεχόμενο. Στην εποχή μας θα έλεγα στους παραγωγούς να είναι πιο προσεκτικοί στις επιλογές τους. Σε διακρίσεις φύλων, ρατσιστικές και ξενοφοβικες θέσεις κτλ. η σύγχρονη αριστερά που συμμαχει ακόμα και με τον διάβολο, δεν χαρίζεται ιδιαίτερα τώρα που είναι αναγκασμένη να περάσει και άλλα αντιλαικα μέτρα και παράλληλα να κρατήσει την εξουσία. Χαχαχαχαχαχαχαχα

 

Κατα τα άλλα ο Δάντης για εμένα είναι ο Δάντης. Ένας ταλαντούχος καλλιτέχνης που διατηρείται ακμαιος στο χρόνο.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει εχει πει και ΠΟΛΥ καλυτερα  ;D ;D

 

 

εξω απο την πλακα ειναι οντως τρομερος και ιδιαιτερος τραγουδιστης (και εξαιρετικος συνθετης λαϊκων τραγουδιων).

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου