Προς το περιεχόμενο

Σκύλος σε σπίτι με μουσικά όργανα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης μια συμβουλή είναι να του έχεις αρκετά παιχνίδια δικά του ώστε αν του έρθει να ξεδώσει να το κάνει σε αυτά και όχι σε ότι άλλο βρει.

Γενικά όσο είναι μικρός θα θέλει να δοκιμάζει τα πάντα που βρίσκει αλλά αν του μάθεις από νωρίς ότι έχει τα δικά του παιχνίδια για να μασάει δεν θα πειράξει ποτέ τίποτα...

 

Τώρα αν τον βγάζεις βόλτα μια φορά την βδομάδα ή τον έχεις κλεισμένο μέσα όλη μέρα μόνο του χωρίς ούτε ένα παιχνίδι ε τότε κάπου θα θέλει να ξεδώσει και το σκυλάκι και κάτι θα την πληρώσει. Σε αυτή την περίπτωση όμως δεν θα φταίει το ζωντανό σε τίποτα και καλύτερα να μην πάρεις σκύλο αν δεν είσαι σίγουρος ότι θα έχεις τον απαραίτητο χρόνο για να ασχολείσαι μαζί του.

+1

Νομίζω οτι μπορούμε να ανοίξουμε ένα νέο thread "Ελληνίδα μάνα" το οποίο απλά δεν θα τελειώσουν ποτέ οι ιστορίες...πχ. η στιγμή που έχεις πρωτοαγοράσει οθόνη LCD για το pc Και πλησιάζει απειλητικά με το Azax...

;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Γενικά το καλύτερο θα ήταν να αφήνεις τον σκύλο σου να μπαίνει στο δωμάτιο με τον εξοπλισμό σου για να μαθαίνει και να εξοικειώνεται στο τι επιτρέπεται και τι απαγορεύεται να κάνει. Επίσης καλό είναι να παίζεις κοντά του ή δίπλα του το όργανο σου για να συνηθίζει στον ήχο και να μην φοβάται.

 

Επίσης μια συμβουλή είναι να του έχεις αρκετά παιχνίδια δικά του ώστε αν του έρθει να ξεδώσει να το κάνει σε αυτά και όχι σε ότι άλλο βρει.

Γενικά όσο είναι μικρός θα θέλει να δοκιμάζει τα πάντα που βρίσκει αλλά αν του μάθεις από νωρίς ότι έχει τα δικά του παιχνίδια για να μασάει δεν θα πειράξει ποτέ τίποτα...

 

Αν όμως μπορείς να του προσφέρεις αυτά που ζητάει (βόλτα τουλάχιστον 1-2 φορές την μέρα και αρκετά παιχνίδια και γυμναστική) τότε θα αποκτήσεις μια από τις καλύτερες σχέσεις της ζωής σου.

 

Αυτό με τα παιχνίδια δεν το είχα σκεφτεί, καλό..

Για το κλειστό δωμάτιο το σκεφτόμουν για όταν δεν θα είμαι μέσα..you cant be too careful  ;)

Εννοείται οτι οι βόλτες και το παιχνίδι θα είναι στο καθημερινό πρόγραμμα, σαν την εξάσκηση στις κλίμακες ένα πράγμα ( :o :o :o )

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ξεθάβω το thread για ένα εξαιρετικής σημασίας πρόβλημα: έχετε καμιά ιδέα για το πως να ονομάσω την σκυλίτσα??!

 

Θα είναι Samoyed θηλυκό, και προς το παρόν είμαι μεταξύ δύο,

1. Sammy (κλασικό όνομα για Samoyed)

2. Μπίρα (κλασικό και αγαπημένο ποτό του μέλλοντα ιδιοκτήτη)

 

Για πείτε καμιά γνώμη/άλλη ιδέα...

 

Υ.Γ. offtopic Λίγο , αλλά δικό μου είναι το thread οτι θέλω κάνω...  ;D ;D

 

 

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2. Μπίρα (κλασικό και αγαπημένο ποτό του μέλλοντα ιδιοκτήτη)

Ηθελα να'ξερα, αν επινες "ολα τ'ασπρα με καλουα" θα σκεφτοσουν να το ονομασεις ετσι? chin2.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έπινα τέτοιο πράγμα, νομίζω θα έβλεπα τον σκύλο 8πλό από το μεθύσι και θα του είχα βγάλει 8 ονόματα... που δεν θα θυμόμουν την άλλη μέρα..  ;D

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα είναι Samoyed θηλυκό

 

Τη δική μου την έλεγαν Χιονάτη  ;D

Αρε τι μου θύμησες ..... όλη μου την παιδική ηλικία έβγαζα τρίχες από Παντού  :)

 

να τη χαρείς και να ξέρεις ότι δεν είναι συνηθισμένα σκυλιά .... ότι βρει θα το φάει μέσα στο σπίτι .

www.facebook.com/kostas.antonakopoulos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπάρχουν κανόνες για τα ζώα...είναι ανάλογα το χαρακτήρα....

 

εγώ τα έχω όλα στο πάτωμα και η δικιά μου προσέχει να μην σκουντήξει ή πατήσει τίποτα καθώς περνάει....

 

είναι και θέμα χαρακτήρα και πως θα το μάθεις....(όχι με ξύλο φυσικά!!)

+1

Παρομοιως κι εγω.

Ο σκυλος βασικα μενει στο δωματιο με τα οργανα και κοιμαται διπλα σε ενα Marshall  8) .

Το μονο που προσεχω οταν φευγω, ειναι να μη κρεμονται καλωδια και τα παρει σβαρνα με την ουρα οπως την κουναει χωρις να το θελει.

 

Αν βλεπεις ο σκυλος κι εχει εφεση να κανει γενικα ζημιες (παντοφλες, επιπλα, κατουρημα οπου ναναι κλπ) και να μην προσεχει μεσα στο σπιτι, και δεν το διορθωσεις οσο ειναι μικρος, θα ειναι επικινδυνος και με τα οργανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα είχε μια αδυναμία στα ποτενσιόμετρα όταν ήταν κουτάβι. Από τη στιγμή που έκλεισε έτος και ωρίμασε αρκετά, δεν ασχολείται καθόλου με τα μπάσα μου, αδιαφορεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη δική μου την έλεγαν Χιονάτη  ;D

Αρε τι μου θύμησες ..... όλη μου την παιδική ηλικία έβγαζα τρίχες από Παντού  :)

 

να τη χαρείς και να ξέρεις ότι δεν είναι συνηθισμένα σκυλιά .... ότι βρει θα το φάει μέσα στο σπίτι .

 

Αυτό με το να μην τρώει καλώδια/ποτενσιόμετρα κτλ δεν είναι θέμα εκπαίδευσης ;;

Από οτι έχω διαβάσει/δει για εκπαίδευση σκύλου μπορείς να το μάθεις να μην τρώει πράγματα απλά πρέπει να το μάθεις έτσι από μικρό σιγά-σιγά (πάντα χωρίς φωνές και ξύλο φυσικά)..

 

 

Καλό το Χιονάτη, ταιριάζει σε samoyed αλλά θέλω κάτι πιο σύντομο, δισύλλαβο κατά προτίμηση και με Ρ ή Σ μέσα που το ακούνε καλύτερα τα σκυλιά. Αυτό με τις τρίχες νομίζω οτι απλά θα πρέπει να το συνηθίσουμε. Αλλιώς το γυρνάω σε Glam/hair metal και παίζω μόνο Cinderella  ;D

ΔΕΝ ΦΩΝΑΖΩ, ΣΦΗΝΩΣΕ ΕΝΑ ΣΟΥΣΑΜΙ ΤΟ ΚΑΠΣ ΛΟΚ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου