Προς το περιεχόμενο

delay με πρόγραμμα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λoιπόν έχω συνδέσει τον ενισχητή μεσω της εισόδου ακουστικών με την κάρτα και θέλω επιτόπιο delay την ώρα που παίζω.γίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κατάλαβα καλά, αυτό που σου χρειάζεται είναι ένα delay πεταλάκι το οποίο θα το συνδέσεις μεταξύ κιθάρας και ενισχυτή ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς εννοεί κάτι σε vst γιατί αναφέρεται σε ''πρόγραμμα''.

Δοκίμασε αυτά και νομίζω πως θα είσαι ok!

http://free-plugin-list.com/plugin.php?id=100

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά μέσα στον zip folder μου λέει στο read me να βάλω τα υπόλοιπα αρχεία στον vst plugin folder.Που είναι αυτός ο φάκελος?

 

Αυτό που θέλω να κάνω ακριβώς το ίδιo με το να έχω δελαυ όταν μιλάω με το μικροφονάκι του pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χα , μαλλον εχει διαρροη απο τα ηχεια στο μικροφωνο επειδη ειναι κοντα κ.ο.κ και ακουγεται σαν echo delay περιπου. οσοι μιλατε μεσω msn skype κλπ σιγουρα θα το εχετε ζησει.

Φιλε giwrgos εκτος απο το vst plugi που κατεβασες θα χρειαστεις και ενα  προγραμμα  στο οποιο θα <<φορτωνεις >> το plugin . αυτο μπορει να ειναι το cubase , sonar , logic , nuendo klp ή μια εφαρμογη πιο λαιτ και εξειδικευμενη δες εδω

http://www.noiz.gr/index.php?topic=1525.0  σιγουρα υπαρχουν πολλα.

 

αρα ο vst plugin folder ειναι ο φακελος της host αυτης εφαρμογης που φιλοξενει το plugin σου.

αν πχ εχεις το cubase , ψαξε στο programm files -> cubase καπου εκει μεσα θα υπαρχει ενας φακελος με το ονομα vst plugins.  θα παρεις το dll που κατεβασες και θα το ριξεις εκει μεσα . ή κατα την διαρκεια της εγκαταστασης (με το γνωστο wizard) οταν σου ζητηθει θα του υποδειξεις τον συγκεκριμενο φακελο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκτος απο το vst plugi που κατεβασες θα χρειαστεις και ενα  προγραμμα  στο οποιο θα <<φορτωνεις >> το plugin

 

Μπα ντάξει, τα περισσότερα δουλεύουν και ως stand-alone, δεν είναι απαραίτητο το DAW  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αληθεια? μαλλον εχω μεινει πισω . νομιζα επειδη ειναι freeware οτι ειναι απλως ενα dll που το βαζεις στον vst φακελο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου