Προς το περιεχόμενο

Τι πυκνωτικό μικρόφωνο?


george4peris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σίγουρα η AKG δεν είναι "κατώτερη" εταιρία .... Έχει classic μικροφωνα ! Απλά μου κάνει εντύπωση η εξεφτελιστική τιμή πώλησης σε σχέση με τις πολύ θετικές κριτικές που έχω διαβάσει μέχρι τώρα. Τελικά μάλλον είναι ένα από τα μικρά "διαμαντάκια". Πιστέυω να το αποκτήσω στο προσεχές μέλλον !

 

Για τον Μπλάντυ :

BTW δεν γνώριζα την πρώτη εκτέλεση του τραγουδιού κι έτσι έψαξα να το βρω στο Youtube. Αφού άκουσα και το αυθεντικό ένα έχω να πω μόνο:

 

Α Ψ Ο Γ Η  Δ Ι Α Σ Κ Ε Υ Η 

 

...που θα την ζήλευαν και οι Theater of Tragedy !

 

+100000000000000000000000000000000000000000000000000000000 !

Nothing is said that has not been said before...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενα απο αυτα τα δυο θα εισαι βασιλιας για φωνη ;)

 

http://www.thomann.de/gr/rode_nt1a_inkl_sm1_grossmembranmikro.htm

 

http://www.thomann.de/gr/studioprojects_c1.htm

 

ποιο πιστεύεις ότι αποδίδει καλύτερα για αντρική φωνή? ¨Η μήπως δεν παίζει και πολύ ρόλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τώρα όμως ρωτάς υπερβολικά πράγματα :) Τι φωνή; Πολλά μπάσα; Πολλά πρίμα; Με μεγάλη ή μικρή ένταση; Τι ήχο ψάχνεις; Καθαρό; Βρώμικο; Είναι άπειρες οι παράμετροι για να σου πούμε ποιο είναι καλύτερο "για αντρική φωνή" ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τώρα όμως ρωτάς υπερβολικά πράγματα :) Τι φωνή; Πολλά μπάσα; Πολλά πρίμα; Με μεγάλη ή μικρή ένταση; Τι ήχο ψάχνεις; Καθαρό; Βρώμικο; Είναι άπειρες οι παράμετροι για να σου πούμε ποιο είναι καλύτερο "για αντρική φωνή" ;)

 

του Barry White!  αστειεύομαι ;D

ξέρω ότι είναι υπερβολική η ερώτηση, αλλά εννοούσα ποια είναι η διαπίστωση του superfunk "στατιστικά".

ποιο από τα 2 συνήθως "κάθεται" καλύτερα σε αντρική φωνή. και βασικά μου απάντησε.

Thanx sf :)!

 

by the way, πού κολλάει η ερώτηση περί καθαρού και βρώμικου ήχου στην επιλογή μικροφώνου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου