Προς το περιεχόμενο

που μπορω να βρω μαονι ξυλο για κιθαρα?


sakis29

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας, φτιαχνω μια κιθαρα και θελω να βρω μαονι (μενω στον βολο) και δεν εχω ιδεα που μπορω να βρω φθηνο μαονι στην Ελλαδα η εξωτερικο.

θα ηθελα την βοηθεια σας.

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:)

Μια καλη εταιρια που φερνει (σχεδον) οτι ξυλο θες ειναι η etroxyl

http://www.htca.gr/members/member-catalogue/41-member-catalogue/7-etroxyl.html

Μπορεις να τους παρεις τηλεφωνο και να συννεοηθεις για το τι θες

Ειναι πολυ εξυπηρετικοι και με καλες τιμες

Εγω απο εκει περνω ξυλα και ειναι παντα αριστης ποιοτητας  :)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κ γω κατι? ;D

στο πατρικο μου ειχα επι 30 χρονια δυο κεδρους του λιβανου,κοπηκαν φετος κ τα ξυλα τα εστειλα για επεξεργασια...που μπορω να τα προωθησω για να μην πανε χαμενα?απο οσο ξερω ειναι καταλληλα για επιπλα...ειναι ομως καταλληλα για οργανα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κ γω κατι? ;D

στο πατρικο μου ειχα επι 30 χρονια δυο κεδρους του λιβανου,κοπηκαν φετος κ τα ξυλα τα εστειλα για επεξεργασια...που μπορω να τα προωθησω για να μην πανε χαμενα?απο οσο ξερω ειναι καταλληλα για επιπλα...ειναι ομως καταλληλα για οργανα?

Αν εννοεις οτι δεν τα θες μπορουμε να το κανονισουμε μιας και δουλευω σε ξυλουργο που φτιαχνει επιπλα τωρα :D

Οντως ειναι καταλληλα για επιπλα...γενικοτερα αν εξερεσεις καποια ξυλα π.χ. κοντραπλκε νοβοπαν κ.α. σχεδον οτι ξυλο κανει για επιπλο κανει και για κιθαρα more or less ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοεις οτι δεν τα θες μπορουμε να το κανονισουμε μιας και δουλευω σε ξυλουργο που φτιαχνει επιπλα τωρα :D

Οντως ειναι καταλληλα για επιπλα...γενικοτερα αν εξερεσεις καποια ξυλα π.χ. κοντραπλκε νοβοπαν κ.α. σχεδον οτι ξυλο κανει για επιπλο κανει και για κιθαρα more or less ;)

ευχαριστω για την απαντηση...

αν κανουν για οργανα λεω να τα κρατησω... ;D ;D

(ειμαι απο επαρχια) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για την απαντηση...

αν κανουν για οργανα λεω να τα κρατησω... ;D ;D

(ειμαι απο επαρχια) ;)

Σορρυ για το οφ τοπικ

Και εγω απο επαρχια ειμαι so ?  :D

Κανουν για οργανα απλως αμα θες μια συμβουλη.....

Δοκιμασε να κατασκευασεις κατι π.χ. ενα σωμα και αμα δεις οτι σαν υγρασια ειναι οκ προχωρα το αλλα αν δεις οτι σπαει λυγιζει κ.τ.λ. παρατησε το μιας και ο κεδρος κραταει ΠΟΛΥ νερο και θελει χρονο για να ερθει σε υγρασια κοντα στο 9% που ειναι και το καταλληλο για οργανοποιηα και για επιπλα

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ για το οφ τοπικ

Και εγω απο επαρχια ειμαι so ?  :D

Κανουν για οργανα απλως αμα θες μια συμβουλη.....

Δοκιμασε να κατασκευασεις κατι π.χ. ενα σωμα και αμα δεις οτι σαν υγρασια ειναι οκ προχωρα το αλλα αν δεις οτι σπαει λυγιζει κ.τ.λ. παρατησε το μιας και ο κεδρος κραταει ΠΟΛΥ νερο και θελει χρονο για να ερθει σε υγρασια κοντα στο 9% που ειναι και το καταλληλο για οργανοποιηα και για επιπλα

ευχαριστω μεσαλιων!οντως οι κεδροι οι συγκεκριμενοι που ειχα, ηταν μεσα στην υγρασια κ στην σκια για πολλα χρονια...ισως ηταν κ ο λογος που εφτασαν κυριολεκτικα στον ουρανο κ αναγκαστηκα να τους κοψω (με γερανο,εντος πολεως... :P).

Σορυ στον θεματοθετη για το οφ τοπικ μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου