Προς το περιεχόμενο

Fake senses. Cigaret13's clip.


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από αυτό: http://www.noiz.gr/index.php?topic=204306.0  και παίρνοντας υπόψειν τις συμβουλές σας, επιτέλους το τελείωσα! :o  Δεν μπορώ να πώ ότι είμαι 100% ευχαριστημένος, αλλά εντάξει δεν θα πάει και για ραδιοφωνικό χιτ ::) :P                                                                                  As usual, Soundcloud: https://soundcloud.com/cigaret13/fake-senses

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

To βασικό riff είναι εξαιρετικό και πολύ πρωτότυπο! Οι διφωνίες που κατακλύζουν το κομμάτι μου άρεσαν πολύ επίσης.

Ίσως θα ήθελα κάτι διαφορετικό αντί της slide ιδέας από το 1:06 - 1:29. Το ρυθμικό μέρος στο 1:30 - 2:20 σκοτώνει!

 

Μπράβο και πάλι μπράβο Φώτη! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως θα ήθελα κάτι διαφορετικό αντί της slide ιδέας από το 1:06 - 1:29
Αν σου πω, Δημήτρη, ότι "εμπνεύστηκα" το slide ανάβοντας τσιγάρο με τον Bic αναπτήρα μου την στιγμή που αναρωτιόμουν πως θα το "γεμίσω", θα με πιστέψεις; ::).
Μπράβο και πάλι μπράβο Φώτη!
Thank you very much! :)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ πολυ καλυτερο απο το "διπλο".

Νομιζω θα ηταν ακομα πιο ωραιο στο τελος που μπαινει παλι το βασικο θεμα,μετα τη φωνη,

να γινει με καποιο αλλο τροπο,χωρις να γινει παυση.

Και νομιζω θα κολλαγε μια χαρα με αυτα τα ωραια μιουταριστα ακορντα που παιζεις πριν κανεις παυση να ερχεται απο πισω το θεμα.

Θα σε τρελανουμε ομως στο τελος ετσι οπως παμε(παω?). ;D ;D ;D ;D

Περα απο πλακα Φωτη,το κομματι ειναι πολυ ωραιο,πρωτοτυπο και εκτος απο τα ωραια λιντ

εχεις βαλει και πολυ ωραιες ρυθμικες οι οποιες εχουν το δικο σου καραμπινατο υφος και παιξιμο.

Μπραβο ρε φιλε!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα κύριε Γιώργο! Έχω γράψει πολλά κομμάτια, ασχέτως αν δεν τα έχω ανεβάσει (με λίγα λόγια χαζομαρούλες ;D), αλλά το συγκεκριμένο είναι αυτό που με κούρασε και με προβλημάτισε (με την κουλαμάρα μου στη σύνθεση) περισσότερο απ'όλα και δεν ξέρω γιατί!  Και να πω ότι είναι κάτι το ιδιαίτερο πάει κι'έρχεται, αλλά δεν..... εντάξει ένα καλούτσικο αρχικό riff και μετά μετριότητα....Μάλλον περνάω κάτι, ίσως αυτό που περνάνε οι γυναίκες μετά τα πενήντα...... :-[ :o    Όσο για το "καραμπινατο υφος και παιξιμο", ζηλεύεις έέέ! :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον περνάω κάτι, ίσως αυτό που περνάνε οι γυναίκες μετά τα πενήντα...... :-[ :o    Όσο για το "καραμπινατο υφος και παιξιμο", ζηλεύεις έέέ! :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

Ασε τα ψοφια ρε νεο παιδι! ;D ;D

Ασφαλως και μ'αρεσουν πολλα πραγματα(ζηλευω?πφφφ αλητειες)στο παιξιμο σου.

Να σου πω την αληθεια σε πολλους ανθρωπους που ακουω ζηλευω πραγματα αλλα

αν μπορουσαμε να εχουμε ολοι ολα ολων :P ;D τα παιξιματα τοτενες θα ημασταν καρμπον ο ενας ταλλουνου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκπληκτικό Τσιγάρε μου.

 

Άνετα το φαντάζομαι σε κάποιο album των Amon Düül II, αν δεν τους ξέρεις ψάξτους (Γερμανικό prog ψυχεδελικό rock 60s-70s).

 

Μπράβο σου ρε μάγκα! :)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Cos_dr και fusiongtr, thanks. Όσο για τους Amon Düül, που τους θυμήθηκες βρε Στράτο, τους άκουγα στα νειάτα μου.... 8)  Ευκαιρία να τους ξαναθυμηθώ, κάπου έχω σε βινύλιο το Carnival In Babylon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου