Προς το περιεχόμενο

For the fairs. Clip by cigaret13.


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Εδώ και μερικές μέρες μου κόλλησε ένα απλό ριφφάκι και σήμερα το απόγευμα είπα να το πλαισιώσω με λίγη γαρνιτούρα, να το κάνω κανονικό κομμάτι. Τώρα τι βγήκε...  ::)  Όλα τα όργανα (οι κιθάρες και το μπάσο δηλ.) είναι "σχεδόν" one take χωρίς πολλά πολλά. Πάντως ο Φρύγιος-ουσάκ όλα τα λεφτά, γι'αυτό και ο τίτλος!  Όλα μα όλα τα σχόλια, εννοείτε δεκτά.... ::) :)                                                                                                                                                                                    https://soundcloud.com/cigaret13/for-the-fairs                                                                      

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε Φώτη που είναι για τα πανηγύρια το κομμάτι!!! ;D ;D ;D

 

Πολύ ωραίο είναι, με ενδιαφέρουσες αλλαγές - που όμως δεν ξέρω αν ταιριάζουν όλες μεταξύ τους - και πολύ ωραία σόλο.

Επίσης ακούω ότι έχεις βρει τον ήχο σου αφού είναι παραπλήσιος σε όλα τα τελευταία κομμάτια που έχω ακούσει.

 

Μπράβο λοιπόν!!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks Δημήτρη, όσο για τον ήχο μου δεν το ψάχνω πολύ-πολύ, κακός βέβαια, αλλά με όλα αυτά τα software δεν τα πάω τόσο καλά.... Το ιδανικό (γιά μένα) θα ήταν ένας Blues junior με ένα μικρόφωνο και κάνα-δυό πεταλάκια, αλλά που...... ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks Δημήτρη, όσο για τον ήχο μου δεν το ψάχνω πολύ-πολύ, κακός βέβαια, αλλά με όλα αυτά τα software δεν τα πάω τόσο καλά.... Το ιδανικό (γιά μένα) θα ήταν ένας Blues junior με ένα μικρόφωνο και κάνα-δυό πεταλάκια, αλλά που...... ::)

 

 

Επιβάλλεται το σεταπ που περιγράφεις για όλους μας.... Μου φάνηκε λίγο ξερός ο ήχος στη ρυθμική εκτός απο τη σολαρα που ο ηχος εκανε blend πολυ καλα. Το μεσαίο τμημα με ξένισε λίγο αλλα το επανέφερες πολύ ωραια και ηταν ωραίο detour :) Σηκωνει ενα re-recording ανετα και θα είχε πολυ ενδιαφερουσες δυναμικες στα πλαισια μιας μικρής καλής μπάντας :)

 

 

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεσαίο τμημα με ξένισε λίγο
  Τάκη, φαίνεται δεν έχεις ακούσει πραγματική :o μουσική.....      paparazzikokkkarpouziakn6.jpg                                                                                     
και θα είχε πολυ ενδιαφερουσες δυναμικες στα πλαισια μιας μικρής καλής μπάντας
  Μην ξύνεις πληγές.... :-[
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο είναι, με ενδιαφέρουσες αλλαγές - που όμως δεν ξέρω αν ταιριάζουν όλες μεταξύ τους - και πολύ ωραία σόλο.

Θα συμφωνησω με τον Δημητρη,τα μερη ηταν ολα ενδιαφεροντα αλλα το δεσιμο μεταξυ τους

σε καποια σημεια ισως ηθελε δουλεια ακομα.

Θα σου συγχωρησουμε ομως τις πολλες αλλαγες γιατι εισαι prog τυπος. ;D ;D ;D

Ωραιο το ριφφ στο 0.39 που Γκαλλαχεριζει και φοβερο το σημειο στο 2,31 πριν ξαναμπει το αρχικο ριφ.

Μ'αρεσε και που κλεινει οπως ανοιγει.

Εχεις δικο σου"τροπο"και φαινεται!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνησω με τον Δημητρη,τα μερη ηταν ολα ενδιαφεροντα αλλα το δεσιμο μεταξυ τους σε καποια σημεια ισως ηθελε δουλεια ακομα
Δουλειά;;; γκρέμισμα και χτίσιμο απ' την αρχή θέλει γιατί μπάζει από τις χαραμάδες ;D αλλά εντάξει δεν ασχολήθηκα πολύ μ'αυτό (ένα απόγευμα) και στο κάτω κάτω δεν είναι κάτι ιδιαίτερο (γράψε-κόψε-ράψε μερικές ιδέες) οπότε...... :-\ 
Θα σου συγχωρησουμε ομως τις πολλες αλλαγες γιατι εισαι prog τυπος
Τρομάρα μου  ;D
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γράψε-κόψε-ράψε μερικές ιδέες

Ναι Φώτη και, όπως είπαν και τα παλικάρια από πάνω, αυτό φαίνεται.

Παρότι οι ιδέες είναι εξαιρετικές και το παίξιμο επίσης, η φόρμα του κομματιού είναι προχειροστημένη. Οπότε...

γκρέμισμα και χτίσιμο απ' την αρχή
:)

 

Ο ήχος της lead, ειδικά στο τελευταίο μέρος, σκοτώνει!

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η φόρμα του κομματιού είναι προχειροστημένη
Όπως και όλα  μου τα κλιπς....Γιατί, Χάρη, κάνω το γούστο-χόμπυ μου μόνος και χωρίς "απαιτήσεις" για κάτι περισσότερο....... (και αυτό δεν είναι δικαιολογία...) ::)  τώρα βέβαια εδώ που τα λέμε είμαι και λίγο τεμπελάκος, οπότε....  :-X       
Ο ήχος της lead, ειδικά στο τελευταίο μέρος, σκοτώνει!
Ξανά'νοιξα το Acoustica να δώ με τι έπαιζα (ούτε που το πρόσεξα :P) και είδα ότι ήταν με soldano slo100 :o :o :o 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε Φώτη, λίγο προσοχή στην δομή και τις "ενώσεις" (να μπαίνει η μια μέσα στην άλλη), και πας για το cd να το στείλεις σ' αυτούς που σου έστειλαν το mail.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου