Προς το περιεχόμενο

The beach. Clip resurrection by cigaret13


cigaret13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Χάρη, Yameth και όλα τα καλά παιδιά...... Έκανα μια γρήγορη μίξη με έμφαση στην φωνή σε ένα άλλο παλιό μου κομμάτι. Ή διαφορά απ'το προηγούμενο είναι στο EQ (πολύ πιο ήπιες ρυθμίσεις), σχεδόν ίδιος comp, πολύ de esser (ίδιο με το παλιό) και λιγότερο βάθος. Η πιο μεγάλη διαφορά όμως είναι ότι εδώ φωνάζω........

  Πέρα από τα φάλτσα και την χροιά, εάν θέλετε πείτε καμιά γνώμη για το πως ακούγετε!

Για νά'χω έναν μπούσουλα.... έστω με αυτό το μικρόφωνο και αυτές τις συνθήκες εγγραφής....  Κάποια στιγμή θα δώσω λίγη περισσότερη προσοχή (και Eu..) στο λαρύγγι μου.... Απλώς ακόμη κομπλάρω.... :-[ :-X

    [soundcloud]

[/soundcloud]
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ως ακροατης και μονο,να σου πω οτι μ'αρεσει πολυ περισσοτερο εδω η φωνη.

Ηχητικα μια και το ρωτησες,αλλα και ερμηνευτικα.

Στο αλλο φαινεται οτι δεν το "λες" το κομματι οπως εδω,το ψιλοφοβασαι.

Εισαι λιγο ετσι,αλλα σκεπτεσαι μη σπασει κανενα αυγο. ;D ;D ;D

Εδω εισαι χαρμα,το ερμηνεις ωραιοτατα.

Και θα ταιριαζε να βγαλεις τη φωνη πιο εξω ακομα,δεν εννοω πιο πανω ως σταθμη αλλα να μη χανεται μεσα στο μπακγκραουντ.

Το πως,θα στο πουν οι ανθρωποι που ξερουν.

Μην το φοβασαι παντως,μια χαρα τραγουδας και επαρκεστατος εισαι για τα δικα σου,εκτος αν εχεις στο μυαλο τιποτα τρελες ερμηνειες. ;D

Δωστου και μη μασας,αυτο νομιζω σε τραβαει πισω πιο πολυ απο ολα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το φοβασαι παντως,μια χαρα τραγουδας και επαρκεστατος εισαι για τα δικα σου,εκτος αν εχεις στο μυαλο τιποτα τρελες ερμηνειες. ;D

Δωστου και μη μασας,αυτο νομιζω σε τραβαει πισω πιο πολυ απο ολα.

 

  Πόσες φορές να κάναμε αυτήν την κουβέντα ρε Γιωργάρα....!  Εγώ στις "θέσεις" μου, εσύ να με "τσιγκλάς" και να μου δίνεις θάρρος..., αλλά το ρεζουμέ και το αποτέλεσμα είναι ένα....: Δεν τό'χω και δεν αλλάζω γνώμη περί αυτού! Τώρα γιατί τραγουδάω και ζητάω γνώμες και συμβουλές για την φωνή μου;  Προσπαθώ να φτιάξω ομελέτα με κλούβια αυγά.... ::) :-[ :-X 

 

  Η λύση είναι μία, αυτή που είπε ο Yameth (μικρόφωνο και κάρτα ήχου) αλλά με άλλον τραγουδιστή.... :laugh: 

       

  Edit:  Επειδή ακούγετε "κάπως" αυτό το ""Προσπαθώ να φτιάξω ομελέτα με κλούβια αυγά"",  εννοώ ότι προσπαθώ να τραγουδήσω με χάλια φωνή....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι και να πω το έχουν πει άλλοι εκλεκτοί.

Καταπληκτικός, την φωνή στη μίξη λίγο πιο μπροστά, έμενα μου αρέσει η ερμηνεία, είναι γκράντς, δεν ξέρω μήπως είσαι μακριά από το μικρόφωνο? "Φάτο" λίγο που λέμε.

 

Μπράβο μπράβο!!!!

Εύγε!!!!!

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την φωνή στη μίξη λίγο πιο μπροστά, έμενα μου αρέσει η ερμηνεία, είναι γκράντς, δεν ξέρω μήπως είσαι μακριά από το μικρόφωνο? "Φάτο" λίγο που λέμε.

 

  Και να σκεφτείς, Κώστα, εμένα μου φαίνεται πολύ μπροστά η φωνή και στα δύο άσματα..... ::) 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Και να σκεφτείς, Κώστα, εμένα μου φαίνεται πολύ μπροστά η φωνή και στα δύο άσματα..... ::) 

 

Όχι, θέλει λίγο μπροστά.

Ρίξε έναν κομπρέσσορα στα effects στο κανάλι και δώσε λιiiiiγο gain. χαχαχαχαχαχαχ

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ρεζουμέ και το αποτέλεσμα είναι ένα....: Δεν τό'χω και δεν αλλάζω γνώμη περί αυτού! Τώρα γιατί τραγουδάω και ζητάω γνώμες και συμβουλές για την φωνή μου;  Προσπαθώ να φτιάξω ομελέτα με κλούβια αυγά.... ::) :-[ :-X 

 

OK εσυ ξες καλυτερα και σε καταλαβαινω γιατι στην ιδια φαση ειμαι διαρκως,δεν ειναι της παρουσης.

Παρ'ολα αυτα και χωρις να θελω να σου σπασω τα....αυγα ντε :P,αν το παρεις αποφαση και συμβιβαστεις-σε ενα βαθμο-με τη φωνη σου,εχεις κανει ενα βημα.

Δεν ειναι ευκολο,δε θα πεθανει και κανεις ομως. ;D ;D ;D ;D

Τωρα θα πεις"αν δε σου αρεσε η φωνη,θα το ελεγες?"

Δε θα ελεγα παντως οτι αξιζει να ασχοληθεις.

Βαρα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Ευγενία Μανωλίδου, η γνωστή εξαιρετική  μαέστρος,  σε μια συνέντευξή της είχε πει ξεκάθαρα πως αυτοί που είναι φάλτσοι ή γενικά που δεν μπορούν να τραγουδήσουν είναι αυτοί που δεν ακούνε καλά.

Εσύ λοιπόν φίλε μου, λόγω των γνώσεων και των δεξιοτήτων που έχεις στα όργανα είναι σίγουρο πως ακούς καλά και από τα αποτελέσματα το έχεις, για να το τελειοποιήσεις όμως αν λες πως είναι χάλια η φωνή σου, κάτι που δεν βλέπω εγώ και το χάλια είναι σχετικό κατά τη γνώμη μου συμβαίνει αυτό..........

 

να στο δείξω

δες αυτό που θέλω να σου πω δηλαδή από το 5.08 και μετά στο παρακάτω βίντεο.

 

https://www.youtube.com/watch?v=HaN8U8vuj-U

 

χαχαχαχαχαχαχαχα

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά την Ευγενία, εάν κρίνουμε από το γούστο της στους άνδρες, δεν πρέπει να την παίρνουμε και πολύ στα σοβαρά.... :P  Όσο για τον σάκο, τον έχω για πλάκα..... 8)  Για την φωνή δεν ξέρω! :-X           

  Edit:  Ρε Cos τα πήρες όλα κι έφυγες στο soundcloud μου...; :o   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά την Ευγενία, εάν κρίνουμε από το γούστο της στους άνδρες, δεν πρέπει να την παίρνουμε και πολύ στα σοβαρά.... :P  Όσο για τον σάκο, τον έχω για πλάκα..... 8)  Για την φωνή δεν ξέρω! :-X           

  Edit:  Ρε Cos τα πήρες όλα κι έφυγες στο soundcloud μου...; :o   

 

Δεν ξέρω για το γούστο στους άντρες, πάντως είναι πολύ καλή στη μουσική, ψάχτο και θα δείς.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου