Προς το περιεχόμενο

GFS πετάλια&αναβάθμιση μπάσου.Αξίζει?


Johnny.T

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδη?Επειδή το φιλαράκι παίζει σλαπ,και γενικά μελετάει τεχνικές,τι θα τον βόλευε πιστέυεις σαν μαγνήτες και ποτς?

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη?Επειδή το φιλαράκι παίζει σλαπ,και γενικά μελετάει τεχνικές,τι θα τον βόλευε πιστέυεις σαν μαγνήτες και ποτς?

Πρωτίστως σωστή τεχνική, χορδές για slap, pots 500άρια και μαγνήτες ...... και οι tonerider (στα φθηνά), καλοί είναι.

Υπάρχουν και οι μεταχειρισμένοι ξέρεις.  ;)

 

http://www.ozbassforum.com/viewtopic.php?f=5&t=3672

 

Καλύτερα να σου πει κάποιος που ξέρει από slap.

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει πιστέυω ότι και με τους tonerider θα γίνει η δουλειά του.Κρατάω το 500αρια ποτς αν και θα κοιτάξω τι φοράει το όργανο πάνω,Λογικα τα 500 θα το πριμάρουν το μπασο σε σχέση με τα 250αρια.Εγω τον μπριζώνω για βιντατζ μαγνήτες.

Τι διαφορά θα είχε ένα πιο hot σετάκι στον ήχο του μπάσου.Φαντάσου οτι παίζει απο πιο ροκ'εν ρολλ μουσικες μεχρι  peppers ,λίγο funk,classic rock κτλ.Ξέρω ρωτάω πολλά τώρα αλλά πέρα απο το μαστοριλίκι δεν τα κατέχω και τόσο τα μπασιστικά.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου δεν μας γράφεις τι Washburn μπασο έχεις.

Αν ψάχνεις μια αναβάθμηση χωρίς πολλά έξοδα τότε τα 80 ευρώ που αναφέρεις είναι πολύ καλή επιλογή.

Αν όμως το μπάσο σου είναι σαν τα περισσότερα Washburn που έχω παίξει τότε σκέψου και το ενδεχόμενο να κάνεις υπομονή και να πάρεις ένα καλύτερο όργανο αργότερα. Με αυτό τον τρόπο δεν μπαίνεις στη διαδικασία να κάνεις μόντες και θα παίζεις ένα μπάσο ανώτερης ποιότητας γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα το σκέφτεται και αυτό,αλλά στην παρούσα φάση δεν υπάρχουν λεφτά άρα μάλον πάει για αναβάθμιση όσο αυτό γίνεται.Συγνώμη που δεν θυμάμαι το μοντέλο,αλλά όπως είπα είναι ένα όργανο των 250 ευρώ.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Όχι

Αυτή είναι η απάντηση στο ερώτημα σου.

 

Άλλο μπάσο «μεγαλύτερης» κατηγορίας είναι η λύση. Τα άλλα είναι «μπαλώματα». 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου