Προς το περιεχόμενο

ESP LTD EC1000 + Randall RG75


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιάς και είχα λίγο χρόνο έφτιαξα πρόχειρα ένα project με την καινούρια κούκλα μου!  :P

Λοιπόν, η κιθάρα είναι καρφί στον Randall rg75, και έχω ηχογραφήσει με ένα δυναμικό μικρόφωνο αγνώστου προελεύσεως και πατρός, τοποθετημένο off-axis, απευθείας στο nuendo. Τα drums είναι το pop/rock kit από ezdrummer.

 

Τώρα, στην "εισαγωγή" του κομματιού παίζει ο neck μαγνήτης με τσίτα χαμηλωμένο το volume, με αποτέλεσμα να ακούγεται ουσιαστικά σα "σπασμένο" καθαρό, ενώ όλο το υπόλοιπο είναι με τον bridge full στα γκάζια. Ο ενισχυτής είναι σε όλο το clip στο βρώμικο κανάλι.  8)

 

http://www.box.net/shared/cvogf442ss

PS. Sorry για το παίξιμο δε λέω, θα ανεβάσω και πιο "απολαυστικά" clipakia  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου συμφωνώ απόλυτα. Και σκέψου ότι τώρα αρχίζω και ανακαλύπτω τι μπορεί να κάνει και είμαι ποοολύ ικανοποιημένος. Ειδικά το γεγονός ότι το volume των μαγνητών καθαρίζει πολύ ομαλά, με έχει βολέψει τρελά. Αλλάζω από καθαρά σε βρώμικα με μία κίνηση του switch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο φιναλε!!.....σε πειραζω...το κλιπακι ηταν πολυ καλο.. ;)....βαλε και καμμια photo της LTD στο πρωτο σου ποστ...ας μην ειναι η δικια σου δεν πειραζει...απλα για να καταλαβαινουν ολοι πως ειναι και στην οψη η κιθαρα που ακουνε.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστόοοστ...  ;D

 

Είναι λίγο θολές δυστυχώς γιατί τις έβγαλα με το κινητό, όταν μπορέσω θα ανεβάσω πιο καλές

 

να και μια από το νετ (κάντε κλικ στην εικόνα)

http://www.musik-service.de/Gitarre-ESP---LTD-EC-1000-prx395739836de.aspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλαμε οτι εισαι πολυ δραστηριος και γρηγορος....νεανιας!! ;D ;)....αρχηγος.. :)

 

Είναι τύπος ΑΧΟΝ και όχι άραξον... ;D ;D ;D ;)

 

kkaravola, με γειές και καλόπαιχτη κτλ, κτλ... Είναι απίστευτο όργανο, έλεγα να πάρω και εγώ μια, αλλά τελικά πήρα την explorer..

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιλαμε οτι εισαι πολυ δραστηριος και γρηγορος....νεανιας!! ;D ;)....αρχηγος.. :)

Το γοργόν και χάριν έχει  ;D ;D

 

Καλά jase χάλι δεν την έχω αγγίξει από τότε που την πήρα...άστα  ;D

 

Thanx vrass είναι πράγματι απίστευτο όργανο...μόλις την είδα πραγματικά είπα αυτή είναι η κιθάρα που μου ταιριάζει...stay tuned για περισσότερα clips αύριο  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου