Προς το περιεχόμενο

Fender American Special Telecaster vs Fender American Std Telecaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικα θα επαιρνα χαλαρα την Special μια και ειναι κλασσικη vintage tele με τη σωστη γεφυρα & καλυτερους μαγνητες απο την Std ,και οι δυο κιθαρες εχουν σχεδον τα ιδια μπρατσα (μοντερνα & λεπτα) ,η μονη ουσιαστικη διαφορα τους ειναι η γεφυρα,τα κλειδια (Schaller στην STD & Ping στην Special) και οι μαγνητες (και το γεγονος οτι η STD εχει και χλιδατη βαλιτσα)

 

Πηγαινε να τις δοκιμασεις πλαϊ-πλαϊ ομως μια και μονο εσυ μπορεις να αποφασισεις.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως δεν εχω παιξει με την στανταρ.....οποτε δεν μπορω να σε βοηθησω 100%.

 

Επειδη ομως εχω την αμερικαν σπεσιαλ θα σου πω πως προκειται για εξαιρετικη τελε (για τα χρηματα της παντα- εγω την αγορασα 850)

 

Το μπρατσο με σατιν τελειωμα εξαιρετικα smooth. Πολυ μα πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης. 3 κομματια σωμα το οποιο ειναι αρκετα εως πολυ ελαφρυ θα ελεγα. Οι μαγνητες ειναι επισης καλη επιλογη. Διοτι μπορεις να πιασεις αρκετους ηχους....Ο πισω εχει πολυ τσαμπουκα με γκαζια! Η ενδιαμεση θεση αδειαζει πολυ ομορφα, και ο μπροστα ειναι πολυ γλυκος αλλα με ωραια παρουσια. Τα κλειδια ακουνε ομορφα, γεφυρα οκ, ταστα αψογα.  

 

Αν θες κατι βινταζ κοιτα για μπαχα παντως.

 

καλη συνεχεια

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου