Προς το περιεχόμενο

PTR - Η Προσευχή του Μάγκα (Θεέ μου Μεγαλοδύναμε) {New Release}


Peruvian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι Programmed to Rock επιστρέφουν με ακόμα μία Studio δουλειά μετά το “Hey Menoussis” και κυκλοφορούν ακόμα μία διασκευή τους από αυτές που έχουν “σκαρώσει” τα τελευταία σχεδόν 7 χρόνια της παρουσίας τους και αγαπούν να παίζουν στα  Live τους!

“Η προσευχή του Μάγκα” ή “Θεέ μου Μεγαλοδύναμε” όπως συνηθίζεται να το λένε σε μία “πειραγμένη” Post-Rock εκτέλεση από το Power (κιθαρο-μπασο-τύμπανο) Trio των PTR.

 

Ηχογράφηση / Μίξη / Mastering: Κώστας Μπασδάνης

Βοηθός Ηχολήπτη: Ιουλία Λαμπίρη

 

Η ηχογράφηση έγινε στο Rana Studio στα Ιωάννινα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

ωραία παραγωγή... αν δεν μου "καταπιέζατε" τόσο το κέντρο με τα κιθάροειδή θέματα και τα "ανοίγατε" λίγο στον οριζόντιο άξονα (ώστε να μην δείχνει συχνά ο κιθαρίστας τον πωπό του στον ντράμερ  ;D) θα ταν άριστη για τα γούστα μου στο είδος σας...

 

μου άρεσε και το κομμάτι, αν και μου είναι πολύ πρόσφατη στα αυτιά η promo version του Τζιμάκου με τον Μάλαμα για το Μετρο και χάνεται ένα μέρος της ευχάριστης έκπληξης που μου δημιουργούν όμορφες επανεκτελέσεις όπως οι δικες σας (καλό παράδειγμα το hey menoussis που παρεμπιπτόντως το θεωρώ πιο "εμπνευσμένη" και "τολμηρή" διασκευή συγκριτικά με την εν λόγω που την προσεγγίσατε πιο συντηρητικά)....

 

μπράβο σας και καλή συνέχεια (και με δικές σας συνθέσεις)...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία παραγωγή... αν δεν μου "καταπιέζατε" τόσο το κέντρο με τα κιθάροειδή θέματα και τα "ανοίγατε" λίγο στον οριζόντιο άξονα (ώστε να μην δείχνει συχνά ο κιθαρίστας τον πωπό του στον ντράμερ  ;D) θα ταν άριστη για τα γούστα μου στο είδος σας...

 

μου άρεσε και το κομμάτι, αν και μου είναι πολύ πρόσφατη στα αυτιά η promo version του Τζιμάκου με τον Μάλαμα για το Μετρο και χάνεται ένα μέρος της ευχάριστης έκπληξης που μου δημιουργούν όμορφες επανεκτελέσεις όπως οι δικες σας (καλό παράδειγμα το hey menoussis που παρεμπιπτόντως το θεωρώ πιο "εμπνευσμένη" και "τολμηρή" διασκευή συγκριτικά με την εν λόγω που την προσεγγίσατε πιο συντηρητικά)....

 

μπράβο σας και καλή συνέχεια (και με δικές σας συνθέσεις)...

 

Ευχαριστούμε πολύ npap για τα καλά σου λόγια! Τα τεχνικά θα πρέπει να τα πεις με τον Κώστα! χαχα...δικά μας και οι τρεις γράφουμε με άλλη μπάντα...σε αυτο το trio κάνουμε τέτοιες φάσεις που έχουμε στο μυαλό μας με διασκευές (κοινώς "βγάζουμε γούστα" χαχα)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γίνεται, κάτι πρέπει να 'χει το νερό της λίμνης (το πνεύμα της Κυρά Φροσύνης;), αλλιώς δεν εξηγείται το πώς βγαίνουν τόσες και τόσο καλές μπάντες απ' τα Γιάννενα. Συγχαρητήρια κύριοι.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γίνεται, κάτι πρέπει να 'χει το νερό της λίμνης (το πνεύμα της Κυρά Φροσύνης;), αλλιώς δεν εξηγείται το πώς βγαίνουν τόσες και τόσο καλές μπάντες απ' τα Γιάννενα. Συγχαρητήρια κύριοι.

 

Ευχαριστούμε πολύ!

ΥΓ: Αν και η καταγωγή κανενός μας δεν είναι από τα Ιωάννινα, τόσα χρόνια εδω (πάνω απο 10) κάτι μας έδωσε το νερό!χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου