Προς το περιεχόμενο

Alex Drummer "Boundary"


Eclipsis-Drummer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Ενας χρονος περασε απο το πρωτο μου drum video και σας ευχαριστω ολους για την υποστήριξη σας, σε αυτο μου το εγχειρημα.

Ριξτε μια ματιτσα στο βιντεακι, οποιοδηποτε σχολιο ,ευπροσδεκτο!

Alexander Tsakalidis

AlexDrummer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ενας χρονος περασε απο το πρωτο μου drum video και σας ευχαριστω ολους για την υποστήριξη σας, σε αυτο μου το εγχειρημα.

Ριξτε μια ματιτσα στο βιντεακι, οποιοδηποτε σχολιο ,ευπροσδεκτο!

 

φίλτατε Αλέξανδρε πολύ όμορφο είναι.

βέβαια (επειδή τουλάχιστον εγώ δεν κατάλαβα για το backing track) θα ήθελα να ξέρω τι ακριβώς ήταν ή αν υπάρχουν εκεί συντελεστές κλπ.

Το όλο μου φάνηκε πολύ φουσκωμένο στις χαμηλές συχνότητες και με πολύ μπροστά τα τύμπανα (ΟΚ καταλαβαίνω ότι αυτό θες να δείξεις, αλλά ίσως έπρεπε να κάνεις μια πιό "τίμια" υπέρ του συνόλου ηχογράφηση).

Κατά τα άλλα μου άρεσε το παίξιμο, το σύνολο γενικά, νομίζω μια νότα με ξένισε ως λίγο καθυστερημένη....αλλά γενικά πολύ καλά.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλτατε Αλέξανδρε πολύ όμορφο είναι.

βέβαια (επειδή τουλάχιστον εγώ δεν κατάλαβα για το backing track) θα ήθελα να ξέρω τι ακριβώς ήταν ή αν υπάρχουν εκεί συντελεστές κλπ.

Το όλο μου φάνηκε πολύ φουσκωμένο στις χαμηλές συχνότητες και με πολύ μπροστά τα τύμπανα (ΟΚ καταλαβαίνω ότι αυτό θες να δείξεις, αλλά ίσως έπρεπε να κάνεις μια πιό "τίμια" υπέρ του συνόλου ηχογράφηση).

Κατά τα άλλα μου άρεσε το παίξιμο, το σύνολο γενικά, νομίζω μια νότα με ξένισε ως λίγο καθυστερημένη....αλλά γενικά πολύ καλά.

 

Ευχαριστω που εδωσες τον χρονο σου για να το ακουσεις και να κανεις comment!

Συντελεστες εκτος απο τον Παναγιωτη (Clepsydra Studio - Στούντιο ηχογραφήσεων στη Γλυφάδα | Πρόβες | Μίξεις | Mastering) που εκανε το video shoot δεν υπαρχουν γιατι τα υπολοιπα τα εκανα εγω (συνθεση, rec, mix κλπ)

Δεν ειναι κατι δυσκολο... απλα θελει απειρο χρονο!

Ναι τα μπασα ισως να ειναι λιγο υπερβολικα γιατι βαζω και στην μποτα πολλα.

Γενικα και εγω ειμαι full υπερ του ισορροπημενου mix αλλα στα πρωτα μου video οοολοι μου λεγαν να δυναμωσω τα drums γιατι ειναι drum cover.

Η νοτα που λες... με ξενισε και εμενα ,ειναι λογω εφε, νομιζω εκτος απο χρονο καποιες ειναι "περιεργες" και στην ενταση, αλλα ειπα να τις αφησω γιατι τωρα τελευταια εχω ακουσει αρκετα τετοια περιεργα πραγματα και νομιζω οτι μερικες φορες δινουν μια περιεργη ομορφια στο τελος.

Και παλι σε ευχαριστω παρα πολυ για τα σχολια σου!

Alexander Tsakalidis

AlexDrummer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου