Προς το περιεχόμενο

Η θυγατέρα τραγουδάει - Post modern Juke box


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

O διαγωνισμός αφορά την γνωστή μπάντα του Scott Bradlee

Postmodern Jukebox - Modern Day Songs with A Vintage TwistPostmodern Jukebox

και ο διαγνιζόμενος πρέπει να κάνει ένα καραόκε cover ενός από τα κομμάτια τους.

 

Η θυγατέρα διάλεξε το άσμα forget you και εγώ απλώς βοήθησα στην ηχογράφηση.

 

enjoy και ...σχολιάστε (με μέτρο γιατί θα με πληγώσετε...  ;) )

  • Like 1

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο,εξαιρετικη-ισως ηθελε πιο χαμηλα η φωνη,ειναι ομως τοσο καλη που εμενα δε με χαλαει.

 

Οτι καλυτερο στα του διαγωνισμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο,εξαιρετικη-ισως ηθελε πιο χαμηλα η φωνη,ειναι ομως τοσο καλη που εμενα δε με χαλαει.

 

Οτι καλυτερο στα του διαγωνισμου.

 

μου την είπες (πονηρά) σε μένα!

μ'αρέσεις !  :laugh:

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου την είπες (πονηρά) σε μένα!

μ'αρέσεις !  :laugh:

 

Μπα,δεν το εχω το πονηρο. :laugh:

Το ειπα ακριβως οπως μου φανηκε,θα ηταν πιστευω πιο καλα λιγο πιο κατω,πιο μεσα στο κομματι.

Απο την αλλη αυτο που θελουν να ακουσουν,θα το ακουσουν κι αυτο ειναι το ζητουμενο.Δε χαλαει το ωραιο του πραγματος,ειναι τοσο καλη.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα,δεν το εχω το πονηρο. :laugh:

Το ειπα ακριβως οπως μου φανηκε,θα ηταν πιστευω πιο καλα λιγο πιο κατω,πιο μεσα στο κομματι.

Απο την αλλη αυτο που θελουν να ακουσουν,θα το ακουσουν κι αυτο ειναι το ζητουμενο.Δε χαλαει το ωραιο του πραγματος,ειναι τοσο καλη.

 

ναι βρε, κάπως έτσι το σκέφτηκα και εγώ, αν και τελικά είχε αρκετά σκαμπανεβάσματα, που τελικά τα συμπίεσα ελαφρά.

Δεν ήθελα να βάλω τίποτα άλλο, ούτε καν βάθος, για ευνόητους λόγους.

Και φυσικά ήταν η πρώτη σοβαρή μου "ηχογράφηση- μείξη", όπου βλέπεις αρκετά πράγματα...(που φυσικά δεν τα βλέπεις συνήθως όταν έχεις να ηχογραφήσεις ξανά και ξανά κάποιες κιθάρες...  ;D)

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

να σου ζήσει και καλή της επιτυχία...

 


ΥΓ. παρεμπιπτόντως θα μπορούσες να χρησιμοποιήσεις έναν μεσαίο χώρο με σκοπό να της "γλυκάνεις τόσο όσο" την εκτέλεση βοηθώντας να καλυφθούν κάποιες μικρές αδυναμίες ειδικά στα "γυρίσματα" (η λογική είναι απλή... δίνεις στο send ένα ποσοστό reverb στη χρυσή τομή του για τέτοιες περιπτώσεις... στο σημείο δηλαδή που ναι μεν δεν θα "ακούγεται" όταν υπάρχει αλλά θα σου λείπει όταν το βγάζεις σε Α/Β συγκρίσεις)... όσο για την ένταση συμφωνώ κι εγώ με τον Γιώργο... όταν υπάρχει background αυτή η προσέγγιση "ξενίζει" προς το αρνητικό... κατά την γνώμη μου πάντα, η καλή πρόθεσή σου θα είχε καλύτερες δυνατότητες σε σχέση με το τελικό αποτέλεσμα που θα φθάσει στα αυτιά του δέκτη που απευθύνεσαι, μέσω μιας a Capella version... αυτά για το τυπικό και το κουβέντα να γίνεται... κατ ουσίαν μείνε στην ευχή μου...  ;) :)

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου