Προς το περιεχόμενο

Ινστραχτουρας και Mat Black - Man in the Box (Alice in Chains cover)


Spyros Delta

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιρνωντας την ιδεα απο τον Διμσονικ, ανεβαζω ενα βιντεακι με τη μαθητρια μου, σε ενα κομματι ... τουλαχιστον "περιεργο" για γυναικεια φωνη, οπου το παιζω ινστραχτουρας, ηχοληπτης, εικονοληπτης, παραγωγος και δεν συμμαζευεται

 

Mat Black - Man in the Box (Alice in Chains cover)

 

"Man In The Box"

 

I'm the man in the box

Buried in my shit

Won't you come and save me, save me?

 

Feed my eyes. Can you sew them shut?

Jesus Christ, deny your maker

He who tries will be wasted

Feed my eyes. Now you've sewn them shut

 

I'm the dog who gets beat

Shove my nose in shit

Won't you come and save me, save me?

 

Feed my eyes. Can you sew them shut?

Jesus Christ, deny your maker

He who tries will be wasted

Feed my eyes. Now you've sewn them shut

 

Feed my eyes. Can you sew them shut?

Jesus Christ, deny your maker

He who tries will be wasted

Feed my eyes. Now you've sewn them shut

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπημενο κομματι, το ερμηνευσε πολυ καλα μαθητρια σου και φανηκε οτι το ευχαριστηθηκε αρκετα. Προσωπικα, δεν μου φανηκε "περιεργο" το κομματι για τη φωνη της. Μου αρεσε αρκετα.

 

Συγχαρητηρια και καλη σταδιοδρομια!

Γιώργος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Συγχαρητήρια και στους δυο σας!

 

Το σχόλιο μου αφορά τον εικονολήπτη και παρακαλώ να του το... μεταφέρεις Σπύρο.  ;)

 

Στη σύνθεση του κάδρου, είτε είναι βίντεο, φωτογραφία ή πίνακας ζωγραφικής, το απλούστερο είναι να βάλουμε το αντικείμενο στην μέση συμμετρικά. Παρόλο που δεν είναι λάθος, αυτό δεν αποτελεί μια δυνατή σύνθεση και γι αυτό υπάρχει ένας γενικός κανόνας, ο  λεγόμενος κανόνας των τρίτων που κάνει τα πράγματα πιο ενδιαφέροντα και δίνει περισσότερη ενέργεια και ένταση στην εικόνα που συνθέτουμε.

 

Αυτός λέει ότι μια εικόνα πρέπει να διαιρείται σε 9 ίσα μέρη με 2 ισαπέχουσες οριζόντιες γραμμές και 2 κάθετες σε ίσες αποστάσεις και τα σημαντικά στοιχεία της σύνθεσης, πρέπει να τοποθετούνται κατά μήκος αυτών των γραμμών ή στις διασταυρώσεις τους. Επιλέγεται εύκολα στις σημερινές κάμερες ως Grid. Παράδειγμα:

 

index.php?action=dlattach;topic=214252.0;attach=73841;image

 

Σίγουρα ο panorios που είναι επαγγελματίας του είδους θα μπορούσε να μας πει πιο σοβαρά πράγματα για να μας βοηθήσει, αλλά μάλλον δεν θέλει να επιδεικνύεται. :)

 

Συγγνώμη που τα γράφω αυτά γιατί σίγουρα θα τα ξέρεις ήδη αλλά μάλλον δεν έδωσες σημασία αφου τα έκανες όλα.

Τεσ' πα είναι ωραίο το πρότζεκτ αυτό σαν ιδέα, αφού πολλοί απο εμάς γίναμε ελβετικοί σουγιάδες και θα μπορούσε να ξεκινήσει μια άμιλλα. Δεν το 'χουμε όλοι στον ίδιο βαθμό αλλά σίγουρα βγαίνουν ωραία πράγματα.

 

Μπράβο Σπύρε και μαθήτρια!

the-rule-of-thirds-1.jpg.cd7b4b8b88760f6c70f2bcae4191d0c7.jpg

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπημενο κομματι, το ερμηνευσε πολυ καλα μαθητρια σου και φανηκε οτι το ευχαριστηθηκε αρκετα. Προσωπικα, δεν μου φανηκε "περιεργο" το κομματι για τη φωνη της. Μου αρεσε αρκετα.

 

Συγχαρητηρια και καλη σταδιοδρομια!

Ηταν ενα πειραμα.

Πετυχημενο κατα την αποψη μου.

To στυλ της Mat στην πραγματικοτητα ειναι διαφορετικο και κανουμε αρκετα (αξιολογα κατα την αποψη μας) κομματια εκτος του στυλ της, για να αποκτησει διαφορετικες εμπειριες και να ολοκληρωθει.

Το κομματι εχει πολλες "χαμηλες" που δυσκολα βγαινουν απο γυναικα και χρησιμοποιησαμε την τεχνικη που χρησιμοποιουσε και ο εκλειπων Layne Staley για να βγαζει τις χαμηλες και να ακουγονται δυνατα.

Την τεχνικη την εχουμε ονομασει "προβατινα" :D

Μπεεεε

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια πραματα.

Χαιρομαι που σου αρεσε.

Ξερεις οτι εκτιμω ιδιαιτερα την αποψη σου.

Συγχαρητήρια και στους δυο σας!

 

Το σχόλιο μου αφορά τον εικονολήπτη και παρακαλώ να του το... μεταφέρεις Σπύρο.  ;)

 

Στη σύνθεση του κάδρου, είτε είναι βίντεο, φωτογραφία ή πίνακας ζωγραφικής, το απλούστερο είναι να βάλουμε το αντικείμενο στην μέση συμμετρικά. Παρόλο που δεν είναι λάθος, αυτό δεν αποτελεί μια δυνατή σύνθεση και γι αυτό υπάρχει ένας γενικός κανόνας, ο  λεγόμενος κανόνας των τρίτων που κάνει τα πράγματα πιο ενδιαφέροντα και δίνει περισσότερη ενέργεια και ένταση στην εικόνα που συνθέτουμε.

 

Ευχαριστουμε και παλι.

 

Το ξερω τον κανονα Rule of Thirds  αφου εχω ασχοληθει με το Aquascaping (στησιμο ενυδρειων).

Υπαρχουν κι αλλοι κανονες ομως. The Focal Point, the Golden ratio (1.618) κλπ.

Στη συγκεκριμενη περιπτωση η καμερα (μια απλη webcamera) ειναι σταθερα τοποθετημενη και επρεπε να αφησω λιγο χωρο δεξια για να εμφανιζεται το παραθυρο με τη φωνητικου.

Κι ολα αυτα με το  ταπεινο free video editor VSDC

Το στησιμο της εικονας νομιζω δεν ειναι τοσο λαθος βαση των κανονων του aquscaping .. :D :D, αλλα και πρακτικα νομιζω δεν γινοταν καλυτερα βαση των συνθηκων.

Καλο ειναι να το συνηθισεις γιατι εχω κι αλλα τετοια βιντεο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα μου άρεσε πολύ (αν θέλεις πιστεύεις ότι δεν ήξερα καν το κομμάτι... :-\  - και θα το ψάξω τώρα).

Πολύ καλό το σύνολο ως ήχος

Για το στήσιμο συμφωνώ με τον Γιάννη (όχι ότι ασχολήθηκα εγώ καν στο δικό μας βίντεο - άλλος είχε το κάδρο...  ;D )

 

Μπράβο Σπύρο και κοπελιά.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα μου άρεσε πολύ (αν θέλεις πιστεύεις ότι δεν ήξερα καν το κομμάτι... :-\  - και θα το ψάξω τώρα).

Πολύ καλό το σύνολο ως ήχος

Για το στήσιμο συμφωνώ με τον Γιάννη (όχι ότι ασχολήθηκα εγώ καν στο δικό μας βίντεο - άλλος είχε το κάδρο...  ;D )

 

Μπράβο Σπύρο και κοπελιά.

Συγχαρητήρια Σπύρο και στην κοπέλα και σε σένα!!! Πολύ ωραία δουλειά!!!

Ευχαριστουμε πολυ για την ακροαση και τα σχολια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπου το παιζω ινστραχτουρας, ηχοληπτης, εικονοληπτης, παραγωγος και δεν συμμαζευεται

 

 

 

Όχι, όχι.

Διαφωνώ.

Δεν το παίζεις σε αυτό το βίντεο.

Σε αυτό το βίντεο όσο αναφορά αυτά, φαίνεται απλά η κλάση και θέτεις και τα στάνταρ.

 

Ναι αυτό, αυτό ακριβώς .

 

Εξαιρετικό πραγματικά, εντυπωσιακή απόδοση, συγχαρητήρια στην ερμηνεύτρια.

 

Απολαυστικότατο, το άκουσα πολλές φορες.

Εύχομαι όπως και με το αντιστοιχο του Dimsonic να έχουμε την ευκαιρία να μας παραθέτετε και άλλες τέτοιες δουλειές. Γιατί είναι σκέτη απόλαυση, ζηλευτή, ιδιαίτερα από έμπειρους του χώρου που ξέρουν ΑΚΡΙΒΩΣ τι κάνουν.  ;D

 

Καλή συνέχεια!!!!!!!

 

Υ.Γ. Ισως αν βρείτε χρόνο και διάθεση, να επιμεληθείτε και ένα καλύτερο βίντεο, καλύτερο........... δηλαδή εφάμμιλο της υψηλής μουσικής απόδοσης, για το τέλειον όλον. Γιατί όχι?

 

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου