Προς το περιεχόμενο

ελληνικες παρτιτουρες(πανκ)


iasonas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

punk & παρτιρουρες... 8O λιγο σχημα οξυμωρο δεν ειναι αυτο??? 8O :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ..να παιζουν με παρτιτουρες.....σιγα μην εχουν & μαέστρο.. :lol:

 

ακου τα κομματια κανα δυο φορες & βγαλτα με το αυτι,ματζορε & μινορε ακκορντα θα ειναι..δεν ειναι και Μπετοβεν... :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για punk ξένο σίγουρα θα βρείς σε site me ταμπλατούρες...(δεν λεω γιατί μπορεί να μην κάνει...) για ελληνικό punk είχα πετύχει κάποιες στο punk.gr αλλά νομίζω ότι έχει κλείσει....Αλλα δεν είμαι σίγουρος....

 

Τώρα για punk ποιο πιθανό είναι να είναι τα ακκόρντα 3 συνεχόμενες νότες στο ρεφρεν ματζόρε ή μινόρε και κανένα standard σχήμα la-fa-sol....ή κατι τέτοιο....

 

(δεν θέλω να την μειώσω σαν μουσική απλά λέω αυτό που είναι πιο συνήθες....)

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

ξερει κανεις εαν υπαρχουν παρτιτουρες για ελληνικα πανκ συγκροτηματα οπως Χασμα και Νευρικος κλονισμος?

 

Αρχαίο το θέμα αλλά για όποιον ενδιαφέρεται, όχι δεν υπάρχουν παρτιτούρες , αν θες τσέκαρε το diymusic.org για περισσότερες πληροφορίες, ίσως και επιικοινωνίες με τις μπάντες. Στο λέω σίγουρα γιατί ήμουν κιθάρα φωνή στους Πάρκινσονς και ξέρω καλά τι παίζει.

Ενα σύστημα που χρησιμοποιούσα είναι όταν πιάνω κάτω από την ΛΑ (Ρε αν δεν απατώμαι) να το σημειώνω ώς ΛΑΚ (Λα κάτω) και να τα δείχνω έτσι στους άλλους. Είχαμε πολλά κομμάτια σε Λα ΛΑΚ και Φα Φακ!

;D

 

Αν θες βοήθεια πάντως μπορώ να σου δώσω κανα email χασμα ή να βοηθήσω κι εγώ.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ αναζητώ λεπτομερείς σημείωσεις για την ενορχήστρωση και απόδοση που επιθυμεί ο συνθέτης (φανερά επηρεασμένος από Σοπέν) για να αποδωθούν οι λεπτές ρομαντικές αποχρώσεις της πτώσης των φθινοπωρινών φύλλων που περιγράφουν τα κομμάτια των Slayer.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου