Προς το περιεχόμενο

Βοηθεια με Pedalboard


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στην Ελλάδα όσο και αν το έψαχνα δεν βρήκα πουθενά. Τελικά το εντόπισα στο σάιτ ενός μαγαζιού με εξοπλισμό για σκάφη. Τους πήρα τηλέφωνο, ρωτάω έχετε όντως dual lock, λένε ναι, λέω στείλτε το. Τελικά ήρθε, έκανε 70 ευρώ (2 πακέτα) και δεν ήταν dual lock απλώς το πολύ καλό velcro της 3Μ (που βγάζει και το dual lock). Τους παίρνω τηλέφωνο, λέω παιδιά this aint Jim Beam. Λένε όχι είναι. Λέω όχι, dual lock είναι το άλλο που έχει δύο ίδιες ταινίες και όχι αρσενικό-θηλυκό. Μισό λεπτό να πάρω την αντιπροσωπία μου λένε. Με παίρνουν μετά από λίγο και μου λένε όντως δεν είναι dual lock αλλά αυτό δεν το φέρνουν οι αντιπρόσωποι γιατί έχει τα διπλά λεφτά από αυτά που πληρώσατε.

 

Το κόστος είναι πολύ υψηλό, αν βάλεις και μεταφορικά από εξωτερικό πάει στα άστρα. Με πολύ καλό velcro νομίζω ότι κάνεις άνετα δουλειά πάντως. Και αν είναι να σκάσεις 100 και βάλε ευρώ, καλύτερα πλήρωσε κάποιον να σου κρατάει κόντρα στα πετάλια όταν τα πατάς... Η ανάπτυξη θα έρθει με τη δημιουργία νέων θέσεων εργασίας ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ξεχνάμε και τη δοκιμασμένη λύση του "dual lock" της 3Μ που πολύ πρόσφατα αναφέρθηκε στο φόρουμ...

 

Εγω το dual lock το εχω χρησιμοποιησει και σε ασχετη φαση με pedalboards, μεσα σε αμαξι που ετρεχε στην πιστα,για να συγκρατησει καποια πραγματα στο ταμπλω (χρονομετρα, σενσορες, μικροκαμερες κ.α.) με πολλα g επιβαρυνση και ηταν αψογο. Και απεμπλεκεται πιο ευκολα απο το velcro. Ειναι κορυφη. Απλα το αναφερω για να δειτε την ποιοτητα του προιοντος. Το ειχα παρει  απο το Praktiker Θεσσαλονικης κατα τυχη, ψαχνοντας velcro πριν κανα 2 χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κόστος είναι πολύ υψηλό, αν βάλεις και μεταφορικά από εξωτερικό πάει στα άστρα. Με πολύ καλό velcro νομίζω ότι κάνεις άνετα δουλειά πάντως. Και αν είναι να σκάσεις 100 και βάλε ευρώ, καλύτερα πλήρωσε κάποιον να σου κρατάει κόντρα στα πετάλια όταν τα πατάς... Η ανάπτυξη θα έρθει με τη δημιουργία νέων θέσεων εργασίας ;)

ΕΛΙΩΣΑ!!!! ;D ;D ;D ;D

Ναι!!! Και εγω εχω Les Paul με Floyd Rose!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με μια γρήγορη επίσκεψη στο google βρήκα κατάστημα στον Αγιο Δημήτριο στην Αθήνα που το έχει

 

εξάλλου υπάρχει και η αντιπροσωπεία της 3Μ που μπορεί να βοηθήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου